Просечен маж (Average Joe) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Elennaa, 14 јуни 2012.

 1. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.691
  Пол:
  Женски
  Моментално се емитува втората сезона. Ја даваат од понеделник до петок накај 12 и 30 по полноќ.

  Значи вака.. Во емисијата има едно женско (модел), кое што треба да избере од 18те мажи, само еден. Но, таа не знае дека тоа се всушност просечни мажи, и првиот ден кога се запознава со нив, се „шокира“. Помеѓу просечните мажи, има некои како натпревари кој да оди на состанок со неа на само, и сл.
  Сликата е многу мала, ама еве од првата сезона, кои беа просечните мажи.
  [​IMG]
  Во првата сезона, „beauty queen“ беше Мелана.
  Кога дојде веќе крајот, и кога останаа само 3ца просечни мажи, дојдоа нови 3ца (модели).
  Еве го тој момент:
  Потоа повторно имаа некои меѓусебни натпревари со цел за да оди некои од нив на состанок со неа. На крај останаа двајца, еден просечен маж, и еден модел. Она го избра моделот.
  [​IMG]
  Иако искрено јас бев за просечниот, овој ми лазеше по нерви. :wasntme:
  Од денес ја даваат и втората сезона. Ова е женското.
  [​IMG]
  Денес она дури и се расплаче, затоа што очекуваше повеќе. Само овој пат, многу порано ќе дојдат машките модели.
  Емисијава иначе има 4 сезони. Еве слика од просечните мажи од четвртата сезона, за од прилика да имате претстава за што се работи.
  [​IMG]

  Вие? Ја следите ли емисијава? Мене многу ми е интересна. А и башка не даваат реклами, додека се емитува. :wasntme:
   
  На stefigirl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  Да да
  Инетереасна ми е
  Баш ја заглеав последниве деновии 8)
  Али вечер останав на пц и не ја глеав новата сезона :(
   
  На Elennaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.362
  Допаѓања:
  15.947
  Пол:
  Женски
  Колку ни се напредни телевизииве, емитуваат програми од пред 9 години.
  Али ништо не се во споредба со премиерата на „Тропски Горештини“ што се случува секоја година. :D
  Anyway...
  Кои препичувања, кои бакрачи, па колку само им одат по газ. Абе принцезите, па уште незадоволни.
  Стварно се убави девојкиве, ама како превртуваат очи кога ќе ги видат типциве, абе им се умира.
  Ах да, и за „чудо“ (spoiler alert :!: )
  цуриве ги бираат манекените, празноглави ко и самите тие. Третата сезона е интересна, оти Адам од првата сезона ќе си бира џемцка, а четвртата поради пресвртот.
  Мене ми се допаѓа целиот концепт на залижани, затегнати, префорсирани фуфици кои се татини галеничиња и секогаш можат ладно да си бираат што сакаат, наспроти просечни мажиња кои знаат да бидат толку романтични, мили и добри спрема нив, за на крај типкиве да паднат на газ на контото на подеднакво ист празноглав лепотан кому се’ му дошло на златна тацна.
  Tell me how unusual this is in real, everyday life... |(

  Ама овој Дејвид од сезонава што почна сега, богами би го удавила во буре со корнишони, ланска зелка, кравји измет, мачји повраќаници и влакна од педерски газови.
  Скакулец еден, многу иритирачки се однесува.
   
 4. badem4e

  badem4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 април 2011
  Пораки:
  342
  Допаѓања:
  145
  Пол:
  Женски
  Јас ја гледав баш последниве денови интересна ми е.А што Мелана моделот ли го избра пошто таа епизода не ја гледав
   
 5. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.972
  Пол:
  Женски
  Сезониве ги даваа пред некој месец на Сител 3, јас таму ги гледав. :lol:
  Онака, интереснички се, мада шо ептен ме нервира што ги носат тие манекените, и секогаш девојката од нив избира некој. |(
  Единствено Адам си искористи прилика, убаво чупе си избра. :D
   
 6. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Јас ги имам гледано неколкуте сезони ги даваа на сител 3, а сега пак на сител од ново ги даваат :D ...
  едвај чекам да дојде побрзо сезоната со Адам,кога он ќе бира таа сакам да ја гледам...

  а оваа во моментов шо е со Лариса е катастрофа, еден од просечните шо ќе остане до крај ќе ја третира како принцеза од бајка, тие состаноците заедно шо им беа.. јас немам зборови, а тој шо ќе го избере по два дена ќе ја откачи и тоа пред камерите од шоуто затоа што таа излегувала со Фабио некој италјански глумец, е шо им згрешил тој на американциве па толку знае ли некој? :^)
   
 7. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.036
  Ја загледав серијава некако интересна ми стана не видов кој го избра Мелана али еве сеа прочитав бил Џејсон мислам дека се викаше дечкото

  А синока зајдев од смеење поради дечково, башка јадев ко ја покажаа лепотицава у фаца коа го виде :o :o :o
  Давид Даскал :rofl:
  [​IMG]
   
 8. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  Го гледав шоуво вчера, а и завчера и фала богу ги фатив последните 2 епизоди. Господе кое смеење сум удрила :rofl: Јас бев за Гил, ама кога го одби Брајан малку ми беше жал за него. Ама па крајот стварно го отупеја, оваа му кажа дека била со Фабио :^) и овој се налути и си отиде |( Тогаш знаев дека глуми, или шоуто е вистинско, а овој си изглумил оти кажа дека сака да е актер, или се ова е изглумено... Ама наааајсмешното нешто што го видов во овие две епизоди е она на почетокот кај што најавуваат -This girl is going to choose over бла бла и ги покажуваат овие просечните мажи и оние убавите, ама пази, они доаѓаат на островот сите поредени еден до друг на јахта без маици, и сите со стомачните :D Циркузи!
   
 9. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.065
  Пол:
  Женски
  Сум пропуштила некоја епизода или сум пропуштила кој е Фабио :^) ?! Кој е дечкото и што беше толку интригантно во врска со него, до таму што типов и ги даде клоците на оваа ?
   
 10. Elena-97

  Elena-97 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  913
  Допаѓања:
  2.105
  Па она му кажа на Гил дека порано била со Фабио, а тој Фабио е познат по големите мускули и глуми во оние чизи американски романтични новели, и незнам што овој толку се изнервира, јас мислам дека глумеше.
  E овој е Фабио :rofl:
  [​IMG]
   
 11. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.065
  Пол:
  Женски
  Е да ама што имаше толку за нервирање во сето ова ?! Тој дел го пропуштив :^)
   
 12. lovelife

  lovelife Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  526
  Допаѓања:
  1.720
  Посрање ствар неам видено...ги имам видено сите до сега ....глупави манекенки и модели кои се прават "I am a good girl " a се прави кучки и си ја бараат својата "сродна душа" и као демек не е важен изгледот важен е карактерот
  а со секој 2 се лапа као демек така ќе му ја види душата... |(
  ма немој да ме јебеш бре...
  права кучкица...
  на секој што го праќа дома му вика дека бил прекрасен и све...па што го праќаш тоаш бе |(

  ии најинтересниот дел е кога уствари на крај завршува со некој од манекените :fubar:  идиотско шоу.... :fubar:
   
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Marbella

  Marbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  615
  Допаѓања:
  342
  Прочитав на интернет дека овај Фабио отепал некоја девојка на море ли биле појма немам ја фрлил од некоја карпа, ама на суд бил ослободен или признал ама не го осудиле појма немам како испаднало, незнам јас шо се дешавало и сите го мразеле... Е сега исто ако ја гледавте секоја епизода, Гил видов дека живее во убав град, незнам точно кој, и таму имаше море или океан :lol: , можда таму се издешавало сево ова, па он демек бил погоден :^) , никојпат нема да ми се разјасни ова :D
   
 14. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  5.129
  Допаѓања:
  66.224
  е да изгледот не му е важен а кога ги виде просечните мажи и идеше дома да си замини од грд погрд :D Бакнежи од првиот состанок па и со двајцата ама поврзување уште од првиот ден навистина грозно....а кога ги виде маникените зајде :?:
   
 15. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  184
  а ќе има ли пак такво нешто или може веќе има, м?
   
 16. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.691
  Пол:
  Женски
  Па не верувам, затоа што...

  * Првата сезона, е снимена од 3 ноември до 8 декември 2003.
  * Втората сезона, е снимена од 5 јануари до 1 март 2004.
  * Третата сезона, е снимена од 15 март до 2 април 2004.
  * Четвртата сезона, е снимена од 28 јуни до 27 јули 2005.

  Сите се некако една по друга, а башка има поминато 7 години..

  Иначе јас не ја гледав 3тата сезона, затоа што прочитав дека овој Адам, ја одбрал шмизлана..
  Ја гледав само 4тата сезона, затоа што конечно, за прв пат, таа одбра просечен маж. А не оние што си дигаат глава во облаци..