Просечна големина на машкоста во светот :)

Дискусија во 'Секс' започната од aloxa, 12 април 2011.

 1. aloxa

  aloxa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.408
  Пол:
  Женски
  Ова мора да се провери, еве би почнала од Гана..... :?: ама таму секој втор СИДА има :?: :) ;)
   
  На aloxa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  634
  Пол:
  Женски
  Хаххаха , Јапан и Кина :lol:
   
 4. aloxa

  aloxa Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  4
  Како ли се размножија толку многу овие Кинезиве со толкацки :)
   
  На Tigerspassion и love23 им се допаѓа ова.
 5. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.408
  Пол:
  Женски
  Јас сега приметив, овие од Гана биле self reported, јас мислев дека им ги мереле :)
   
 6. KuklickaSk

  KuklickaSk Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  3.581
  Допаѓања:
  13.812
  Еквадор е measured :D
   
 7. The.dreamer

  The.dreamer Активен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  7
  i'm 19-20:)) taka da gi krsam limitite na macedonia so celi 21 god:))
   
 8. probaj

  probaj Нов член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  vo makedonija 13 cm imaat 5 odd toa nema vrska jas mislam 17 do 21 cm jas licno 19
   
 9. blabla1

  blabla1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  не се теши !
   
 10. andrej69

  andrej69 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  6
  tie sto im gi merele da na imale subler na gazot
   
 11. Angelasweetheart

  Angelasweetheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  5
  malce nevisitniot mislam deka e .... mojot prv decko od tuka , Skopje imase 18cm....
   
 12. Paris38

  Paris38 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  66
  незнам како ја извадиле оваа статистика доброволци ли се јавувале да им ги мерат :)
  но милсам просечната големина во МК е поголема некаде 15-17см
   
 13. decko31

  decko31 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  12
  незнам на кој начин им ги мереле али тије бројки пример 15 цм или 18 или пак 21 цм имам прочитано
  тије се мн ретки во 100 мажи ќе најдете еден со толкава големина
  спорет истражувајната во мк просечната големина е 12.5 цм до 14.5
  спорет мене не треба мн да се замарате со големината на пенисот битно е да вашиот партнер знае како даве доведи до оргазам џабе е 18 цм ако незнае како да го искористи има случаеви на машки со големи пениси кога само ќего стваи после една мин свршил или пак има девојки на кој ги боли и неможат да да дојдат до оргазам како и дае побитно е искуството отколку големината
   
 14. Festim

  Festim Нов член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  34
  веројатно невистинито ретки се големините над 18-19
  просечно е толку кај нас од 15 до 19