Прослава на T-Mobile

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ludoto19, 17 ноември 2011.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.183
  барем денес таа тортата да ја сечеа ако ништо друго :D
   
 2. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Јас бев со другарки и пишав порака и се појави на видеобимот :D :D
  Еднаш ќе решиш да искочиш од дома , ќе искочиш и џабе ќе смрзнеш .
   
 3. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.272
  И јас вчера се сполетав за Шакира, си викам еее концерт топ!
  Ал за среќа денес полесно од математичка равенка ги открив.
  Отвараш т-мобиле страни на Хрватска, Црна Гора, Полска, Австрија гледаш дека секаде во 18 часот е најавено изненадување. И поврзуваш 2 и 2 и знаеш дека е ил бим ил холограм.

  А Мараја Кери на страната со линк од т мобиле си имаше ставено дека во 18 часот директно јавување ќе има.

  Али морам да им ракоплескам за супер шпекулацијата вчера, за Шакира, им се може да бе, па уште имаа не е Шакира ќе има уште поголемо изненадување, си собраа полн плоштад и си снимија супер божиќна реклама. :party:
  А тоа што смрзнаа луѓето многу им е гајле ко што им е гајле со години што не крадат, ем плаќаат казни во неколку наврати ко секретарката, ем директорите бивши на т мобиле се тужат за кражби, ем пак луѓето да се избира оператор т мобиле ќе го кажат. Овци сме си, овчички :wasntme:
   
  На Dushica-sk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  838
  За инат не се пребацувам на Т-лажеле сеа. Шо е најтрагично ќе биде многу убава реклама, иако е цел свет разочаран во моментов.
   
 5. tigerlady

  tigerlady Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  4.961
  Еве вака се снима реклама за ич пари. Наместо да им плаќаат на луѓе да мрзнат и да пеат во ноември божиќни песнички, ние тоа гратис им го завршивме. Барем по нешто ситно да ни дадеа, да вредеше цупкањето во место...
   
 6. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.597
  Поголема катастрофа нема.. ебати изненадувањето!
  Јас па си викам сеа ке има нешто специјално они лажат со Шакира и Мараја...
  жално е што сите се исполажаа и отидоа се собраа на плоштад..


  Се моли Т-Мобиле да не прави повеќе изненадувања..
  Само се смрзнавме!!
   
  На mirna0911 и SparkyAngel им се допаѓа ова.
 7. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.134
  Допаѓања:
  6.030
  Јас па не ве разбирам вас што сте отишле и на другаркиве им се чудев и се изнасмеав, мада не е за смеење, ама со кој памет имаш надеж дека ќе дојде светска пејачка или ќе пее или не знам што ќе прави таму и тоа пази на плоштад на 0 или некој степен под нулата ни мање ни више, кога и самите си се знаеме што сме што вика Дузи наши сме си, си знаеме кој колкав апаш е :D А јас за Шакира не слушнав, ми дадоа линк демек Мараја Кери ќе пеела на плоштад и си реков уатевр и не разглабав подетално зошто секако немав намера да одам, туку тоа време го искористив во краткотрајна дремка што мноооогу ми требаше :rofl: Не ми е некоја пејачка не ме интересира, не се запалив нит возбудив па и да дојдеше, ама да доооооојдеше :D И викате ќе ве има на реклама, а? Леле превара на векот, јас би им ракоплескала за тоа како успеаа да намамат толку луѓе, да беа нови и неоткриени ајде де, ама вака бе?! :D
  Иначе откако имам мобилен сум постојан корисник на Т-мобиле, свесна сум за далаверите што ги праат на глобално ниво, ама мене не ме интересира, лично не ме украле досега бар не сме откриле такво нешто, на сметка сум во одличен пакет, ама ствааааарно одличен малку плаќам, се утепувам од зборење не би да откривам зошто го нема во јавност пакетот и неговите опции и супер ми е. Гледајте си лично за вас луѓе, ако не ви одговара за било што па променете го операторот, јас не би размислувала околу тоа, сепак за свои пари секој има право да си одлучува не сме венчани за Т-мобиле :)
   
  На SparkyAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 8. SparkyAngel

  SparkyAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2011
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  Се моли Т-Мобиле да не прави повеќе изненадувања..
  Само се смрзнавме!![/quote]

  хахахаха јакоооо ме изнасмеа! целосно се согласувам!! :D
   
 9. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.092
  додека има овци ке има и вуна
  и незнам што се жалите коа навистина ви приредија изненадување и тоа над очекувањата ваши :)
  ретко кој очекуваше дека ке го приредат ова рајт?
   
 10. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.036
  Допаѓања:
  4.647
  Да требаше да дојде некој славен артист една година унапред ќе се збореше за тоа.

  Важно рекламата се снимила и операцијата е успешно завршена.
   
 11. ines.h

  ines.h Популарен член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  1.607
  Допаѓања:
  17.839
  Опет не зајебале :lol:
   
 12. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.202
  Допаѓања:
  41.183
  и ништо немаше??
  ни еден пеач?? :o епа што имало лујџе ондак?
   
 13. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.526
  Допаѓања:
  12.699
  ^ ТЕЛЕВИЗОР ! :rofl:

   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 14. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  Мене не ми е ни мизерно, ни глупаво.
  Тие кои што го наполнија плоштадот отидоа добороволно, значи никој не ги извлече од дома со сила.
  Лаком народ сме, сите очекуваа нешто муфте... :D
  Т-Мобајл не ветија ништо. Изненадување? Изненадување!
  Ни Кери, ни Мери, ни сестра и. Само изненадување
  Народот шпеклираше. Ако активно ја следевте фејсбук страната на т-мобајл ќе видевте дека тие ништо не најавија освен изненадување. Со тек на време луѓето почнаа да пишуваат оваа е онаа е.
  Е сега, кога отидоа и видоа дека нема гратис бројче или гратис пакетче се изреволтираа па почнаа со плукање.
  То је то, шта чеш?!
  Настапот на Мараја се гледеше во 5 европски земји и во Македонија, но секаде беше организиран од Т-Мобајл. Значи, нашите не приредија ништо специјално за нас.
  А тоа дека се е од наш џеб, не вреди да се коментира. Не само оваа прослава, се плаќаме ние преку сметките.
  Во случајов Т-Мобајл (сите не само нашите) испаднаа креативни и „го искористија“ настапот на Мараја за да си снимат реклама. Ама едно мора да признаеме: рекламите на Т-Мобјал секогаш се далеку покреативни и поубави од оние на другите оператори.
  Не сфаќам што гледате глупаво и мизерно во ова...
   
  На Bajaderka, Saya, drugarka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 15. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262
  јас не отидов и не смрзнав тралалал :dance:

  не знам кои уште им верува на овие. златен Вип се изназборев за ич пари.  се осеќам паметно 8) :rofl:
   
  На x.Daisy.x му/ѝ се допаѓа ова.
 16. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.597
  Се согласувам со Каша :)
   
 17. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Сега свакате зошто нас во помалите градови ни е поубаво?
  Нема кој вака да не лаже од проста причина што не им се исплаќа.Мал град= мал број на заинтересирани т.с. мал број овци.
  ама слатко се изнасмејав па не можев да пропуштам шанса за да се пошегувам :lol:

  Нашле овци па стрижат.Паметни си се они, секоја им чест за креативноста.Не е мала работа да собереш толку луге пред телевизор :rofl:
   
 18. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.580
  Допаѓања:
  17.955
  Пол:
  Женски
  Исто и јас :D
   
 19. Mygirl

  Mygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  846
  Негде околу 8 часот си одев од кај една другарка, т.е. чекав автобус и слушнав една баба како се жали:
  „Не излагаја само овие т-мобиле, мислевме поклончиња ќе даваат а они ништо, ниту поклон, ниту ништо, само пуштиле некои спотови таму на бим и овие нашиве девојчиња без памет во глава му прават реклами таму, се растресиле, се разиграле“ :D
  Ете тоа беа импресиите на една разочарана баба :D
   
 20. Monchence

  Monchence Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  15
  уште ли не ги научивте :P