1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прослава на T-Mobile

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ludoto19, 17 ноември 2011.

  1. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.519
    Па од т мобајл уконтале дека сме нација со карактер на магаре. Морков пред нос за да оди,инаку маф работа!
    Шо очекувавте не ми е јасно?! Да беше Мараја у живо ќе плачеа зошто не е Џастин Бибер!
    Жива среќа што нема досадна божиќна песна малиов,пошто стварно ќе си одам од планетава!
     
  2. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.594
    Ќути, не го 'рчкај Ѓаолот, да не му измислат една пред празнициве... :^)
     
    На Anna-Banana, kate21, OzzyAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. Kasha

    Kasha Популарен член

    Се зачлени на:
    24 август 2011
    Пораки:
    1.724
    Допаѓања:
    3.266

    има! хааххахаха

    enjoy... :rofl: :rofl: :rofl: :D :D

    http://www.youtube.com/watch?v=LUjn3RpkcKY&ob=av2e
     
  4. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.519
    :D Трендафилке не бега и тоа...своевремено ќе се деси и тоа,ама искрено се надевам ќе му мутира гласот меѓувремено зошто сеуште не можам да се опоравам од Бејби,бејби! :D
    Туку шема на однесување...кога ќе излезе реклмата сите ќе имаат романтична реакција ко за рекламата на кока кола празници се ближат.
    Покваренковци! Прелажани биле! Ту,ту.Кој ве тераше да одите?! Не се свестите за алчниот гз,туку мрчите за прелажаноста?! Ви ветија нешто?!Не,епа како сте прелажани?! Ама едно е сигурно,дека сте алчни!

    Нареден пат по една краставица гратис,ем здраво е,ем поевтино,а и мултифункционална е! |(

    Тамам да пратам,Каша укака работа! Среќни празници дечки! |( Леле и тазе му е! Ноооо!!Ај донт уант то лив он дис планет енимоооооор!!!!
     
    На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    финтата не ми успеа :( :|
     
    На Kasha му/ѝ се допаѓа ова.
  6. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Ааа, кога делеа торта трчавте сите да си земете и репете за дома :D или тогаш утка направија со количината чоколадо :P
    Е, сега утката им е што ни ладни сендвичи и сокче не понудиле ради снимањето :D
     
    На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
  7. TeddyGrey

    TeddyGrey Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    8.060
    Допаѓања:
    72.332
    Пол:
    Женски
    Aбе сеа сите ќе какаме...
    Изненадување беше... Беше! За кого негативно, за кого позитивно. Не ни организирале нашиве, таму официјалното т-мобиле тоа.
    Озбилно, не се нашиве криви. Јес да се укакаа, али сеа тоа е...
    Јас бев на плоштад, си кснав колаче и си се вратив дома... Па не ме натераа со сила.
    И сигурно нема ради рекламава да им откажам претплата на т-мобајл.
     
    На zhap4e и WhiteAngel им се допаѓа ова.
  8. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Се молат T-Mobile да не не` тепаат волку многу со изненадувањава нареден пат. :rofl:
    Цела среќа што не сум љубопитна, па не отидов. :lol:
     
  9. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.284
    Допаѓања:
    101.261
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам со тебе. Јас го гледав на нет стримингот ми можам да кажам дека бевме најмизерни од сите. Да видевте само Пољаците и Германците како рипаа и пееа на All I want for christmas. А кај нас, само стоеа, барем од она што покажуваа. Срамота!! А баш беше нешто убаво. Е сега ќе ги нема цицките на Симона и она дебилното Лике Лике ама тоа е. Не е за секого квалитет.
     
    На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Колку неблагодарно и малограѓански еј. По дома ако баба ви ви рече дека ви спремила изненадување, а тоа да ти биле пунети пиперки а не нова кола, што ќе и напраите? Ќе ја лупнете со стол во фаца зошто за џабе ве возбудила?

    Па уште читам ја серат Мараја. Дива, има гласиште невидено, афирмирана низ цел свет, ама нееее, не проаѓа кај македонските намќорчиња. Причината е проста - па не е Гоце Арнаудов.

    Јебемти народот, јебемти.
     
    На Ducky, JoxyTheFreak, Anna-Banana и 11 други им се допаѓа ова.
  11. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Значи силата на маркетингот е толкава колкава е силата на народот да верува, да биде привлечен од реклама, да си замисли невидено и нечуено, да очекува неисполнително.
    Оно зошто инаку постои расипан телефон или чаршиски муабети? На фантазијата крај и нема.

    Еднаш, еден другар ми прати еден чешки документарец, кој се вика Чешки Сон. Група на уметници сакаа да ја испробаат силата на маркетингот и направија месец дена унапред кампања за отварање на „огромен трговски центар“, направија флаери, каталогчиња со неверојатно ниски цени (такви човек да не верува дека постојат), и секаде беше наведен датумот на отварањето со порака - дојдете и видете, ќе ве чека изненадување.

    Илјадници Чеши се упатија кон местото на настанот, пешачеа преку ограмна полјана затоа што во далечина видоа некои завеси....отидоа на лице место, и одеднаш завесите се спуштаат а зад нив мала бина и тимот на луѓе кои експериментираат со најава - ви благодариме што дојдовте, овае Чешкиот сон. Се полакомивте и не ги следевте внимателно рекламите, претпоставувавте дека е ова трговски центар а всушност никаде тоа не беше напишано, дојдовте да видите, и ете, само видовте дека ништо нема, сакавме да ви докажеме колку е голема глупоста на луѓето да не речам високите очекувања.

    Зошто го кажувам ова? Епа Т Мобиле е сејм сејм бат дифрент. Не се Т Мобиле идиоти, тие имаат само одличен маркетинг тим кој знае да привлече народ :)
    А ако се препуштите на неговата моќ, епа не знам на чија страна е тогаш грешката :)

    Дури и јас вчера пробав колкава е силата на маркетингот. Спомнав за Шакира и дигнав узбуна :D
     
    На tinkerbelll, JuLleE и Annath им се допаѓа ова.
  12. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Епа Саја, T-Mobile не е баба ми. Баба ми е у куќа, а мобилките на овие се во народ!
     
  13. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    И? Тоа значи дека мора да донесат жива Мараја Кери за ти и остали да продолжат да ги користат? Си рекоа изненадување, изненадија со холограм. Да ги зголемеа цените, да ве разберам да негодувате. Ама ова е преку леб - погача да си бараш.
     
  14. Ulata

    Ulata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2011
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    100
    Значи поголема глупост немам видено....а и луѓето шо се тепаја за да бидат шо понадпред уште поглупи не сакам да навредувам никого ама како лесно се лажи овој народ значи неможам да вервам,,,јас си реков кој знај шо ќе има..поарно ке седам дома на топло и на телевизија ке ја гледам мараја кери отколку надвор да замрзнам и пак ништо не видено...да беше таа присутна таму како би седела па и да е минус ама за на холограм да ја гледам ми е глупо в крај
     
  15. Artemission

    Artemission Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    2.031
    Допаѓања:
    15.669
    Изненадување си е изненадување и може да биде позитивно исто колку што може да биде и негативно. Колку што сум упатена Т-Mobile никаде не спомна што и кој ќе биде изненадувањето, се беше оставено на бујната фантазија на народот и одлуката дали ќе присуствува на плоштад или не. Најважно, они си ја исполнија целта, собраа еден куп луѓе, си снимија реклама, оставија впечаток и луѓето ќе ги зборат.

    Некогаш дури и негативниот публицитет е добар.
     
  16. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Јас не сфаќам што плукате толку. Луѓето сами си створија приказни. Т-мобајл само кажаа дека ќе биде изненадување, нешто досега невидено. И кажете ми, погрешија ли? Ама такви сме ние, да плукаме по се, сакаме преку леб-погача.
    А за тоа кој краде-кој не, нема да коментирам. Сите си се исти.
     
  17. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Поминав натака (имав нешто работа), тогаш се вршеа подготовки, си слушнав малце музика од тој оркестарот што беше таму, веќе се собрал народ, си беа седнати на клупи, гледаа... јас се чудев, што е толку посебно? :?:
    Ама не, не останав, мразам гужви, а и преуморна бев.
    Сепак благодарност со Т-Мобајл, 50 денари бонус си добив денес. :D
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.711
    Допаѓања:
    150.519
    Значи можда и некој имал работа,ок,ама колку коментари чув,абе поминав,имав работа! :D
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.284
    Допаѓања:
    101.261
    Пол:
    Женски
  20. Ann.94

    Ann.94 Популарен член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    1.822
    Да бев таму, ќе се испокршев од играње на All I want for Christmas, и онака ми е една од омилените :D

    Се сложувам и те како со постот на Саја. Какво е такво е - изненадување е, а и никој со сила не ве терал да одите. Имав обврски, и криво ми е што не можев да одам. Ако е точно тоа дека сите стоеле ко снобови- :shake: Кога веќе отишле, наместо да се мрзнеле и да паѓале во депресии разочарани од изненадувањето, можеле да се изнаиграат и самите да си створат пријатна атмосфера, па да им биде мило кога ќе си ја гледаат рекламата.

    Баш ме интересира каква ќе биде..