Прослава на T-Mobile

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ludoto19, 17 ноември 2011.

 1. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.762
  Допаѓања:
  106.477
  Па од т мобајл уконтале дека сме нација со карактер на магаре. Морков пред нос за да оди,инаку маф работа!
  Шо очекувавте не ми е јасно?! Да беше Мараја у живо ќе плачеа зошто не е Џастин Бибер!
  Жива среќа што нема досадна божиќна песна малиов,пошто стварно ќе си одам од планетава!
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.510
  Ќути, не го 'рчкај Ѓаолот, да не му измислат една пред празнициве... :^)
   
  На Anna-Banana, kate21, OzzyAngel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 3. Kasha

  Kasha Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  1.724
  Допаѓања:
  3.262

  има! хааххахаха

  enjoy... :rofl: :rofl: :rofl: :D :D

  http://www.youtube.com/watch?v=LUjn3RpkcKY&ob=av2e
   
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.762
  Допаѓања:
  106.477
  :D Трендафилке не бега и тоа...своевремено ќе се деси и тоа,ама искрено се надевам ќе му мутира гласот меѓувремено зошто сеуште не можам да се опоравам од Бејби,бејби! :D
  Туку шема на однесување...кога ќе излезе реклмата сите ќе имаат романтична реакција ко за рекламата на кока кола празници се ближат.
  Покваренковци! Прелажани биле! Ту,ту.Кој ве тераше да одите?! Не се свестите за алчниот гз,туку мрчите за прелажаноста?! Ви ветија нешто?!Не,епа како сте прелажани?! Ама едно е сигурно,дека сте алчни!

  Нареден пат по една краставица гратис,ем здраво е,ем поевтино,а и мултифункционална е! |(

  Тамам да пратам,Каша укака работа! Среќни празници дечки! |( Леле и тазе му е! Ноооо!!Ај донт уант то лив он дис планет енимоооооор!!!!
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.619
  финтата не ми успеа :( :|
   
  На Kasha му/ѝ се допаѓа ова.
 6. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.326
  Допаѓања:
  101.577
  Пол:
  Женски
  Ааа, кога делеа торта трчавте сите да си земете и репете за дома :D или тогаш утка направија со количината чоколадо :P
  Е, сега утката им е што ни ладни сендвичи и сокче не понудиле ради снимањето :D
   
  На SexyLady му/ѝ се допаѓа ова.
 7. TeddyGrey

  TeddyGrey Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  5.430
  Допаѓања:
  48.486
  Пол:
  Женски
  Aбе сеа сите ќе какаме...
  Изненадување беше... Беше! За кого негативно, за кого позитивно. Не ни организирале нашиве, таму официјалното т-мобиле тоа.
  Озбилно, не се нашиве криви. Јес да се укакаа, али сеа тоа е...
  Јас бев на плоштад, си кснав колаче и си се вратив дома... Па не ме натераа со сила.
  И сигурно нема ради рекламава да им откажам претплата на т-мобајл.
   
  На zhap4e и WhiteAngel им се допаѓа ова.
 8. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.682
  Се молат T-Mobile да не не` тепаат волку многу со изненадувањава нареден пат. :rofl:
  Цела среќа што не сум љубопитна, па не отидов. :lol:
   
 9. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.802
  Допаѓања:
  33.353
  Пол:
  Женски
  Потполно се согласувам со тебе. Јас го гледав на нет стримингот ми можам да кажам дека бевме најмизерни од сите. Да видевте само Пољаците и Германците како рипаа и пееа на All I want for christmas. А кај нас, само стоеа, барем од она што покажуваа. Срамота!! А баш беше нешто убаво. Е сега ќе ги нема цицките на Симона и она дебилното Лике Лике ама тоа е. Не е за секого квалитет.
   
  На kate21 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.537
  Колку неблагодарно и малограѓански еј. По дома ако баба ви ви рече дека ви спремила изненадување, а тоа да ти биле пунети пиперки а не нова кола, што ќе и напраите? Ќе ја лупнете со стол во фаца зошто за џабе ве возбудила?

  Па уште читам ја серат Мараја. Дива, има гласиште невидено, афирмирана низ цел свет, ама нееее, не проаѓа кај македонските намќорчиња. Причината е проста - па не е Гоце Арнаудов.

  Јебемти народот, јебемти.
   
  На Ducky, JoxyTheFreak, Anna-Banana и 11 други им се допаѓа ова.
 11. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.775
  Значи силата на маркетингот е толкава колкава е силата на народот да верува, да биде привлечен од реклама, да си замисли невидено и нечуено, да очекува неисполнително.
  Оно зошто инаку постои расипан телефон или чаршиски муабети? На фантазијата крај и нема.

  Еднаш, еден другар ми прати еден чешки документарец, кој се вика Чешки Сон. Група на уметници сакаа да ја испробаат силата на маркетингот и направија месец дена унапред кампања за отварање на „огромен трговски центар“, направија флаери, каталогчиња со неверојатно ниски цени (такви човек да не верува дека постојат), и секаде беше наведен датумот на отварањето со порака - дојдете и видете, ќе ве чека изненадување.

  Илјадници Чеши се упатија кон местото на настанот, пешачеа преку ограмна полјана затоа што во далечина видоа некои завеси....отидоа на лице место, и одеднаш завесите се спуштаат а зад нив мала бина и тимот на луѓе кои експериментираат со најава - ви благодариме што дојдовте, овае Чешкиот сон. Се полакомивте и не ги следевте внимателно рекламите, претпоставувавте дека е ова трговски центар а всушност никаде тоа не беше напишано, дојдовте да видите, и ете, само видовте дека ништо нема, сакавме да ви докажеме колку е голема глупоста на луѓето да не речам високите очекувања.

  Зошто го кажувам ова? Епа Т Мобиле е сејм сејм бат дифрент. Не се Т Мобиле идиоти, тие имаат само одличен маркетинг тим кој знае да привлече народ :)
  А ако се препуштите на неговата моќ, епа не знам на чија страна е тогаш грешката :)

  Дури и јас вчера пробав колкава е силата на маркетингот. Спомнав за Шакира и дигнав узбуна :D
   
  На tinkerbelll, JuLleE и Annath им се допаѓа ова.
 12. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.659
  Допаѓања:
  7.619
  Епа Саја, T-Mobile не е баба ми. Баба ми е у куќа, а мобилките на овие се во народ!
   
 13. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.537
  И? Тоа значи дека мора да донесат жива Мараја Кери за ти и остали да продолжат да ги користат? Си рекоа изненадување, изненадија со холограм. Да ги зголемеа цените, да ве разберам да негодувате. Ама ова е преку леб - погача да си бараш.
   
 14. Ulata

  Ulata Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2011
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  100
  Значи поголема глупост немам видено....а и луѓето шо се тепаја за да бидат шо понадпред уште поглупи не сакам да навредувам никого ама како лесно се лажи овој народ значи неможам да вервам,,,јас си реков кој знај шо ќе има..поарно ке седам дома на топло и на телевизија ке ја гледам мараја кери отколку надвор да замрзнам и пак ништо не видено...да беше таа присутна таму како би седела па и да е минус ама за на холограм да ја гледам ми е глупо в крај
   
 15. Artemission

  Artemission Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  2.031
  Допаѓања:
  15.653
  Изненадување си е изненадување и може да биде позитивно исто колку што може да биде и негативно. Колку што сум упатена Т-Mobile никаде не спомна што и кој ќе биде изненадувањето, се беше оставено на бујната фантазија на народот и одлуката дали ќе присуствува на плоштад или не. Најважно, они си ја исполнија целта, собраа еден куп луѓе, си снимија реклама, оставија впечаток и луѓето ќе ги зборат.

  Некогаш дури и негативниот публицитет е добар.
   
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.855
  Допаѓања:
  51.618
  Јас не сфаќам што плукате толку. Луѓето сами си створија приказни. Т-мобајл само кажаа дека ќе биде изненадување, нешто досега невидено. И кажете ми, погрешија ли? Ама такви сме ние, да плукаме по се, сакаме преку леб-погача.
  А за тоа кој краде-кој не, нема да коментирам. Сите си се исти.
   
 17. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Поминав натака (имав нешто работа), тогаш се вршеа подготовки, си слушнав малце музика од тој оркестарот што беше таму, веќе се собрал народ, си беа седнати на клупи, гледаа... јас се чудев, што е толку посебно? :?:
  Ама не, не останав, мразам гужви, а и преуморна бев.
  Сепак благодарност со Т-Мобајл, 50 денари бонус си добив денес. :D
   
 18. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.762
  Допаѓања:
  106.477
  Значи можда и некој имал работа,ок,ама колку коментари чув,абе поминав,имав работа! :D
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.802
  Допаѓања:
  33.353
  Пол:
  Женски
 20. Ann.94

  Ann.94 Популарен член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  728
  Допаѓања:
  1.822
  Да бев таму, ќе се испокршев од играње на All I want for Christmas, и онака ми е една од омилените :D

  Се сложувам и те како со постот на Саја. Какво е такво е - изненадување е, а и никој со сила не ве терал да одите. Имав обврски, и криво ми е што не можев да одам. Ако е точно тоа дека сите стоеле ко снобови- :shake: Кога веќе отишле, наместо да се мрзнеле и да паѓале во депресии разочарани од изненадувањето, можеле да се изнаиграат и самите да си створат пријатна атмосфера, па да им биде мило кога ќе си ја гледаат рекламата.

  Баш ме интересира каква ќе биде..