Прослава на T-Mobile

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од ludoto19, 17 ноември 2011.

 1. Breezy

  Breezy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  476
  Допаѓања:
  765
  Во Германија, Полска, Србија и Црна Гора колку што видов убаво се забавуваа, ама ние сите имаме дома по еден холограм па затоа мрчиме. Кој ни е крив што сме толку напредни.
  Собирот беше убав, а ние ретко можеме да се пофалиме со вакви настани. Иако, за мене подобро изненадување ќе беше ако престанат да ми накачуваат секој месец по 300 и кусур денари за сметка, ама добро.
   
  На maja.kostovska му/ѝ се допаѓа ова.
 2. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.637
  А бе, треба на сите сметките платени да ни ги пратат за да се изненадиме и да сме задоволни!! |(
   
 3. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.917
  Допаѓања:
  671
  Сакам вакви манифестации изненадувачки и несекојдневни, браво за Тмобајл, бев на плоштад не успеав се убаво да видам од гужвата, но колку толку ја почувствував атмосверата го видов џиновскиот поклон и холограм, супер беше, само смрзнав и на крај сѐ ми дојде на нос кога се сопнав и испружив ко кокошка :lol: пред една група машки :$, ретко мене тоа ми се случува, ама овој пат виновни се даските :devil: , нензам за што им служат дали и им служат за нешто, ама опасни се... можев нога да скршам. :^)
   
 4. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Не ми веруваш? Не веруваш дека имам друга работа освен ваквите “прослави„ ?! Цц, како бе...?! :fubar: :worried: :(
   
 5. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.883
  Пошто не можев да ја најдам темата за мобилни оператори и сл., ај да си пишам тука.

  Гледам дека на повеќето познати им пројурила порака на мобилен од Т-ограби ме:
  „ Имаш среќа! 07* ***-***, дали е твој број? Тогаш, може да освоиш 100.00 ден. денес од Т-ограби ме! Прати го твоето име на 1400 за извлекувањњто! (најбитното следи ->) 45 ден./ SMS “.  И тука се радуваш демек само тебе ти пратиле, и онака случајно ти го погодиле бројот :D
  Ха ха ха ха НЕ, ова само уште еден маркетиншки трик на Т-ограби ме. И добро, до кога?