babylove овошни кашички

Прости ми (Beni Affet)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од nata38, 5 октомври 2015.

 1. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Откако ќе се пресели во Анкара од своето родно место, Осман Козан, станува еден од најбогатите бизнисмени и еден од најугледните граѓани на главниот град на Турција. Тој е човек со сурова природа, цврста дисциплина... Сите одлуки во неговото семејство се донесуваат преку него. Но, додека е тој еден од најуспешните во бизнисот, за семејството е само страдање и несреќи...
  Најстарата ќерка во семејството на Осман, Јилдиз, е мажена за Ферман, од едно семејство од источна Анадолија. Тоа е договорен брак во интерес на бизнисот меѓу Осман и неговиот партнер, агата на семејството Ферман. Ферман ја почитува својата сопруга, но во моментот кога ќе се открие дека Јилдиз не може да му роди деца, Султана, мајката на Ферман, ќе и го претвори животот во пекол. Султана трга во потрага да му најде втора жена на Ферман...
  Џунјет, постариот син на Осман е столбот не семејството Козан. Веднаш после дипломирањето тој ќе преземе дел од раководењето на семејната компанија. Неговата блага природа ќе ги покрива штетите што на работењето на на угледот на семејството ги нанесува суровиот татко. Тој е во врска со една девојка која има трауматично минато, но во неговиот живот ќе влезе Фериде, подалечна роднина на неговата мајка..
  Ејлул е ќерка на надзорникот во компанијата на Осман. Нејзиниот татко ќе биде убиен од Осман Козан. Тогаш Ејлул имала 5 години, а нејзината сестра две. Двете сестрички ќе бидат однесени во сиропиталиште и наскоро ќе бидат разделени. Откако ќе стане полнолетна, Ејлул има само две цели во животот: Да ја најде својата помала сестра и да го убие Осман.
  Осман Козан има уште еден смртен непријател. Тоа е неговиот внук Тунџ. Судбината ќе ги спои патиштата и двете желби, на Ејлул и на Тунџ. Тие двајца ќе почнат да го подготвуваат нивниот пеколен план – да му се одмаздат на Осман Козан. Прва на удар ќе биде Фериде, љубовта на Џунјет, синот на Осман. Ејлул ќе влезе во животот на Џунјет и Фериде и ќе почне да ја разорува нивната љубов...
  Џунјет открива дел од тајните на Ејлул и неговата љубов кон неа е сериозно разнишана. Тој и се враќа на Фериде...
  Мехмет Кемал е најнезависниот член на семејството Козан. Тој секогаш му се сптотивставува на својот татко, Осман Козан. Мехмет ќе се врати од студиите во Европа и дома ќе го дочека подготвен брак со Хандан. Таа е од богато семејство со кое семејството Козан ги врзува долгогодишно пријателство. Мехмет ја познава Хандан уште од детските денови. Тој дури и нема ништо против да се ожени со неа, но тогаш ја сретнува Бахар...
  Синовите и ќерките на Осман Козан сакаат сопствен живот, а не живот во сенката на нивниот моќен татко. Еден ден Осман ќе сфати, на еден многу тажен начин дека неговите деца се во право...
   
  Последна измена: 5 октомври 2015
 2. nata38

  nata38 Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2015
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
 3. BI-44

  BI-44 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 декември 2011
  Пораки:
  829
  Допаѓања:
  312
  Јас ја гледам на алсат
   
 4. Polsko

  Polsko Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2012
  Пораки:
  873
  Допаѓања:
  544
  Пол:
  Женски
  Серијава има премногу епизоди
   
 5. Winter Lady

  Winter Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2015
  Пораки:
  3.361
  Допаѓања:
  26.039
  Пол:
  Женски
  На интернет каде ја гледате серијата , јас на Алфа ја гледам чат пат.На алсат сигурно е понапред а и не разбирам таму.Сакам да видам како ке реагира Ејлу кога ке дознае дека Фериде е сестрата која ја бара толку години а и нанесе толку болка и ја мрази најмногу на свет.
   
 6. marija.980

  marija.980 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  194
  Допаѓања:
  660
  Пол:
  Женски
  ^ и jас тоа сакам да го дознаам :)
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.