Протекал

Дискусија во 'Диети' започната од Miss-HeLL, 18 јануари 2012.

 1. padova

  padova Активен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  500 evra za eden mesec
   
 2. seldom

  seldom Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Mene 600 evra mi izleze prviot mesec
   
 3. radica 81

  radica 81 Нов член

  Се зачлени на:
  15 јули 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo jas sum nova na forumot, a na protekol dijetata zapocnav pred nekoj den, dali moze da spodelite nekoe vase iskustvo i dokolku ne vi se kupeni dosega obrocite bi mozele da se dogovorime
   
 4. korcula1

  korcula1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Јас се јавив ми кажаа 50 евра е првиот преглед,а храната месечно им е околу 400 евра значи 100 евра неделно ке им дојде за 4 недели и на секој 2 недели прегледот им е по 1500 денари и треба само јас крв и мокрача да им донесам резултати со сум правела и да почнеме ,планирам после август кога ке се вратам од одмор да почнам, и ми рекоа дека првата месец од 7 до 10 кг се слабеело .А кажете ми дали со диетата и целолитот се намалува т.е. исчезнува . Јас сакам едно 20 до 30 кг да ослабам .
   
 5. cosmopoliten

  cosmopoliten Нов член

  Се зачлени на:
  8 август 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Zdravo. Minatata godina oslabev 15 kilogrami so Protekal dietata. Vo zivotot nikogas ne sum se cuvstvuvala poubavo. Bev gorda na svojot izgled osobeno bidejki izgledase kako da imam 10 godini pomalku. Dietata ja izdrzav bez pogolemi problemi.
  Problemite dojdoa otposle koga se vrativ na normalnata ishrana bidejki veruvajte bez razlika kolku pari ste dale za da ja dobiete posakuvanata kilaza, golema e srekata koga povtorno ke mozete da jadete toa sto sakate. I taka se pocnuva odnovo, kilata odat nagore bez razlika sto sepak vodite smetka kolku jadete (cuvstvoto na prekrasen izgled uste dolgo ke ve drzi vo sostojba da vnimavate). Denes, po 8 meseci otkako zavrsiv so Protekal dietata, vrativ 12 od izgubenite kilogrami ii ne se gordeam so toa. REALNO, trikot so Protekal dietata e kako i so sekoja druga dieta - se izgladnuvate, a koga potoa ke se vratite na normalna ishrana, kilogramite se vrakaat.
  NE MI E CELTA DA VE OBESHRABRUVAM, NAPROTIV, PROTEKAL DIETATA E EDINSTVNOTO STO MI OVOZMOZI DA DOSTIGNAM SOVRSENA KILAZA, NO ZAPOMNETE DEKA KOGA KE ZAVRSITE SO PROTEKAL I KOGA KE SE VRATAT PRVITE KILOGRAMI, VRATETE SE BAREM EDEN MESEC NA PROTEKAL (OTPRILIKA NA SEKOI SEDUM MESECI) I MISLAM DEKA TAKA NAJDOBRO MOZE DA SE ODRZI SAKANATA KILAZA.
  Se nadevam deka barem malku Vi pomognav so moeto iskustvo. Pozdrav do site.
   
  На Nutrigirl му/ѝ се допаѓа ова.
 6. sara5

  sara5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  1
  Dali nekoj saka da kupi hrana po polovina cena,bidejci mi ostana za okolu 2 nedeli e dovolna taa hrana?
   
  На Ronaziri97 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Bojanciki

  Bojanciki Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Decki dali nekoj ima stignato do 3ta i 4ta faza od dietava? i dokolku ima dali moze da spodelite sto sve e dozvoleno da se jade.. ili ako ne vi e teshko listot da go slikate i da go pustite :)
   
  На Snowflake_28 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. cosmopoliten

  cosmopoliten Нов член

  Се зачлени на:
  8 август 2015
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  ВАЖНО!!!
  Луѓе ова е МНОГУУ ВАЖНО!
  Штотуку се вратив од преглед на внатрешни органи. На едниот бубрег имам калцификати поради кои веќе извесно време имам и болки. Дополнително направив слики на калцификатите кои ги имам во рамениците и кои веќе 3 години ги топам со физикална терапија. Овој пат најновата рентген снимка покажа дека тие се екстремно зголемени, наместо да се намалуваат. Моментално посетувам физикална терапија. ЗАКЛУЧОКОТ И НА ДВАЈЦАТА ДОКТОРИ СПЕЦИЈАЛИСТИ Е ДЕКА ОВИЕ ПРОМЕНИ СЕ СЛУЧИЛЕ КАКО РЕЗУЛТАТ НА ПРИМАЊЕТО ГОЛЕМИ КОЛИЧИНИ КАЛЦИУМ И МАГНЕЗУМ ВО КОМБИНАЦИЈА, КОИ ИНАКУ ГИ ПРИМАВ ВО ПРОТЕКАЛ ДИЕТАТА ВО ТЕК НА ДВА И ПОЛ МЕСЕЦИ.
  Бидете внимателни. Јас килажата комплетно ја вратив во рок од скоро една година и очигледно повеќе си наштетив отколку што си помогнав. Не знам дали и некој друг имал вакви проблеми. Ова се моите и не верувам дека сум единствена.
  ПОЗДРАВ
   
 9. Bojanciki

  Bojanciki Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Kilata normalno deka ke se vratat ako ne se vnimava na hrana..protekal po moe te uci kako pravilno da konzumiras hrana vo tekot na denot ..sa ti go navikne zeludnikot na pomalku hrana a na povekje pati vnesuvanje kako i koe so sto da kombiniras... veruvam deka ne e totalno zdravo..normalno ima hemikalija nekoja sto topi masnotii zasto inace kako bi oslabele tolku neli. Ali koga vekje si se nafatil na parite sto gi davas veruvam deka ke se pridrzuvas..e za posle treba samo karakter i vnimatelnost pri konzumiranje na hrana...a feka moze bez protekal moze.. samo mora nekoj denar da se vrli za na psiha da te mavne deka nesmees da jades eli pari si dal... za apcinjata ne te kontriram..moguce e na sekoj organizam razlicno da deluva.. mene me interesiraat vtora i treta faza dali gi imas isterano ili imas prekinato?
   
  На seldom му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Ronaziri97

  Ronaziri97 Активен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Zdravo se izvinuvam jas bi sakala da kupam hrana
   
 11. Ronaziri97

  Ronaziri97 Активен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 12. Bojanciki

  Bojanciki Активен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  сега изгледа и јас сакам да купам храна .. ми заврши мојата :(
   
 13. jasmina00

  jasmina00 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2012
  Пораки:
  961
  Допаѓања:
  1.358
  Пол:
  Женски
  Ааааааааа многу премногуууу пари......јас сепак би одела со нутриционист, и јас ослабев за 5 недели - 9 кг , така да исто ми е, а намирници имам по дома и поефтино за набавка
  Вака да се мислам за грама за време...потешко

  плус парите
   
 14. Ronaziri97

  Ronaziri97 Активен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2015
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
 15. la vie est belle

  la vie est belle Нов член

  Се зачлени на:
  7 декември 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Девојки сестра ми ја прекина диетата поради бременост,и остана доста храна. Кој е заинтересиран за пониска цена слободно нека пише.
  Инаку диета е стварно прекрасна со многу видливи резултати и вреди да се држи.
   
 16. abc1234

  abc1234 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  302
  Девојки,

  ве молам пишете ми дали треба јас да одам со крвна слика кај нив,или таму ти зимаат крв.Мене ми е за да симнам одприлика од 8-10кг. моментално имам 73.СОВЕТ ВЕ МОЛАМ
   
 17. Колаче123

  Колаче123 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Продавам кесички за одлична цена ж.Пишете ми порака
   
  На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.
 18. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  267
  Допаѓања:
  530
  Пол:
  Женски
  koj ima protekal kesicki neka me kontaktira vo pp,fala
   
 19. Snowflake_28

  Snowflake_28 Нов член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2016
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Јас ја држам Протекал диетата, и сум во прва фаза. Искрено многу убаво се чуствувам, и јадењето ми се допаѓа. Денес ми е 7ми ден и имам изгубено 4кг. Она што е проблем само е фактот дека јадењето е скапо. Би било супер доколку некој има поминато втора и трета фаза да ме исконтактира и да ми каже информации за што како може да се јаде. Доколку некој е заинтересиран за првата фаза, слободно пишете ми и ќе ви споделам се.
   
 20. BayernKa

  BayernKa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  586
  Пол:
  Женски
  Најискрено читам и не можам да се изначудам, 500 евра месечно да давам за диета?? :o Па знаеме сите како се слбее, со балнсирана исхрана и редовна физичка активност, не е тоа квантна физика па да плаќам некому 500 евра во месецот за да ми го каже |(
  Милиони да имам не би фрлала пари на ова дефинитивно.
   
  На SV1911 му/ѝ се допаѓа ова.