Протекал

Дискусија во 'Диети' започната од Miss-HeLL, 18 јануари 2012.

 1. Колаче123

  Колаче123 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Prodavam kesicki
   
 2. mizerija

  mizerija Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Да ве прашам за диетава.Дали прават посебен начин на исхрана за сите 4 фази или ја менуваат на секој месец?Дали е дозволено да се јаде интегрален леб и интегрални макарони?
   
 3. Klaser

  Klaser Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2016
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  imas ustekesicki,sakam da kupam
   
 4. Колаче123

  Колаче123 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  Ja drzi li nekoj momentalno dietava,mi treba za da prasam nesto.
   
 5. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  kupuvam protekal kesici samo blagi
   
 6. bijonse

  bijonse Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2016
  Пораки:
  653
  Допаѓања:
  1.236
  Пол:
  Женски
  ... не ми се верува што читам , зарем има некои што дава 500 Е , демек со цел да ослабне ?? зарем некој треба да каже како да се тргнат килограмите стекнати со убаво седење пред компјутер, ТВ , прекумерно јадење на све и свашта на тони блага и сендвичи и пици , да не се знае што значи возење велосипед, пливање , кошарка и тоа со месеци да не кажам со години ...за да се даде 500 еврича за да се ослабне за некој месец и тоа килажа од пола себеси ??? уаооо добри сте ! ај друг пат ке пишам тука што може да ве снајде и опет да си бидете ем дебели , ем без пари , ем со закачено телесно пореметување наречено - болест !;(
   
  На nena2010 и BayernKa им се допаѓа ова.
 7. mizerija

  mizerija Активен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  Да,ја се зафркнав со шејковите од Хербалајф,се здебелив и сега потешко е за слабеење.Оние од Медобил што ги рекламираат не ми се верни,па ни Протекал диетата.Ама ако некој решил да слабее така,неков избор,ќе си ги види и последиците.Колку што е добро,толку е и лошо.
   
 8. Колаче123

  Колаче123 Активен член

  Се зачлени на:
  7 мај 2015
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  18
  Пол:
  Женски
  koj ja drzi dietata neka me iskontaktira vo poraka
   
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.438
  Пол:
  Женски
  Јас сум презадоволна од Хербалајф:)
   
 10. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  decki ,nekoj da ima kesici visak za prodavanje
   
 11. bijonse

  bijonse Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2016
  Пораки:
  653
  Допаѓања:
  1.236
  Пол:
  Женски
  ... тоа ! (y) сега си на чекор вистински да ослабнеш кога спозна дека до сега ,,ништо не си помогнала ,, со тие ,,вештачки работи ,, ....
   
  На mizerija му/ѝ се допаѓа ова.
 12. s988

  s988 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  18
  Дали некој продава кесички ?
   
 13. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  protekal kesici ako prodava nekoj nek me kontaktira u inbox ,fala
   
 14. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  4.250
  Допаѓања:
  28.987
  Пол:
  Женски
  Добро бе луѓе не ви е страв што внесувате со тие прашоци? Па тоа е отров!! Ќе си заебете панкреас, црн дроб, после ќе ве видам. И јас сум со вишок килограми и можам да си го дозволам Протекал ама ова чудо да го внесувам во тело нема шанси. Не туку се трујте и им полните џебови на некои.

  http://vitkigurman.com/protekal-proteinska-dijeta/

  Знате што е Аспартам?? Отров. Па после нема да можете да имате деца, па нередовни менструации па дијабет 2 па зголемена инсулинемија.
   
  На AURUA и *Amethyst* им се допаѓа ова.
 15. seldom

  seldom Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2015
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Јас само можам да кажам ако не беше протекал немаше и трудна да останам. Немав ниту редовна менструација и секој месец бев на антибиотик. Одкога ја држав диетата се немам напиено антибиотик. Презадоволна сум. Не ми е јасно од на мене пошто прашоци ама вистината ви ја кажувам.
   
  На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.
 16. s988

  s988 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  18
  Продавам кесички
   
 17. TrinityNeo

  TrinityNeo Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  605
  Пол:
  Женски
  pisi mi kakvi kesici imas ,za koja faza se ?
   
 18. s988

  s988 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  18
  Prva. Pisav vo poraka
   
  На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Slatka2017

  Slatka2017 Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2017
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Prodavam kesicki od protekal,krem supa so kari,imam 6 mislam deka.. Koj saka neka pise vo poraka
   
  На TrinityNeo му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Magis

  Magis Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 септември 2015
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  175
  Пол:
  Женски
  Prodavam Protekal kesicki...
  belo toplo cokolado -1 kesicka,
  sladoled od vanila so lesnici -3 kesicki i
  mafini od maslinka i slanina -5 kesicki.