1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Против насилството во училиштата

Дискусија во 'Образование' започната од glosipgirl, 30 октомври 2011.

 1. glosipgirl

  glosipgirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  340
  Допаѓања:
  426
  Девојки, пред некое време разгледував нешто и го видов новиот проект на уницеф. Тој е за против насилството. Не знам за вас ама јас сум против насилството, а верувам и поголемиот дел од вас, ако не и сите. Не знаев во која категорија да ја вметнам темава и ја ставив во образование бидејќи проектот е за деца до 18 год. и се однесуваше за против насилството во училиштата. :angel: И така решив и јас да се вклучам во овој проект :lol: па сега сакав со сите да го споделам моето видео, и вложениот труд во видеово. Се надевам дека ќе ви се допадне. Ви благодарам! :*

  http://www.youtube.com/watch?v=W4vdBMQG5yU
   
  На programerka му/ѝ се допаѓа ова.
 2. SexyLady

  SexyLady Популарен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2010
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Многу е добро видеото, мене многу ми се допаѓа. Искрено и јас денес сум сведок на насилството, понижувањето, неправедноста и нерамноправноста на учениците во училиштата. Секако за тоа не е виновно училиштето како целост туку таквите, според мене искомплексирани професори. Се надевам дека проектов ќе има барем минимално влијание во меѓуодносот ученик-професор/професор-ученик, зашто и тоа ќе биде нешто повеќе од моменталната ситуација...
   
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Кампања за против насилството

  Од мене гласано, многу ми се допадна видеото.
  Инаку, ја подржувам оваа кампања многу. Секојдневно има насилства во училиштата, но за жал учениците кои секојдневно преживуваат разни тортури од нивните сокласници, не го пријавуваат насилството од страв, но и нема на кој или каде. Се надевам дека преку овие видеа ќе се допре до свеста на учениците, но сепак немам некои очекувања, зашто мислам дека сите проблеми настануваат внатре со семејството на тие деца. Па таму е проблемот.
   
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.