1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Против насилството во училиштата

Дискусија во 'Образование' започната од glosipgirl, 30 октомври 2011.

  1. glosipgirl

    glosipgirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 август 2010
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    426
    Девојки, пред некое време разгледував нешто и го видов новиот проект на уницеф. Тој е за против насилството. Не знам за вас ама јас сум против насилството, а верувам и поголемиот дел од вас, ако не и сите. Не знаев во која категорија да ја вметнам темава и ја ставив во образование бидејќи проектот е за деца до 18 год. и се однесуваше за против насилството во училиштата. :angel: И така решив и јас да се вклучам во овој проект :lol: па сега сакав со сите да го споделам моето видео, и вложениот труд во видеово. Се надевам дека ќе ви се допадне. Ви благодарам! :*

    http://www.youtube.com/watch?v=W4vdBMQG5yU
     
    На programerka му/ѝ се допаѓа ова.
  2. SexyLady

    SexyLady Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2010
    Пораки:
    2.792
    Допаѓања:
    3.262
    Пол:
    Женски
    Многу е добро видеото, мене многу ми се допаѓа. Искрено и јас денес сум сведок на насилството, понижувањето, неправедноста и нерамноправноста на учениците во училиштата. Секако за тоа не е виновно училиштето како целост туку таквите, според мене искомплексирани професори. Се надевам дека проектов ќе има барем минимално влијание во меѓуодносот ученик-професор/професор-ученик, зашто и тоа ќе биде нешто повеќе од моменталната ситуација...
     
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Кампања за против насилството

    Од мене гласано, многу ми се допадна видеото.
    Инаку, ја подржувам оваа кампања многу. Секојдневно има насилства во училиштата, но за жал учениците кои секојдневно преживуваат разни тортури од нивните сокласници, не го пријавуваат насилството од страв, но и нема на кој или каде. Се надевам дека преку овие видеа ќе се допре до свеста на учениците, но сепак немам некои очекувања, зашто мислам дека сите проблеми настануваат внатре со семејството на тие деца. Па таму е проблемот.
     
    На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.