Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

 1. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.414
  добро матурантки...ај сеа успат и кажувајте за невеста кој да ме шминка....немам идеја никакваааа....и од Љупка ако има некој број, нека ми пишее.ве молам пааааааааааааааааааа :x :lol:
   
 2. maca.81

  maca.81 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  17
  Матурантки и невести,
  јас со години идам на фризер кај Сашо во "Saso Exkluzive" во аеродром, кај три бисери.
  Човекот прави екстра фризури за секаква пригода и не е толку скап како другите а е бренд.
  За шминкање-он соработува со едно девојче што шминка и доколку има потреба за шминка ја вика неа кај него во салон. Еднаш додека јас се средував таму, шишање, фарбање, фенирање..., имаше и една невеста која ја шминкаа а на која веќе и беше готова косата и изгледаше многу убаво.
  На крај финишот беше wow, нешто прекрасно.
   
 3. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  334
  Еве го најдов на нејзиниот профила на фејсбук
  hair&make up studio ESSENCE 3179-500

  Еве ти и линк http://www.facebook.com/group.php?v=wall&viewas=856704760&gid=52790581538
  Иначе јас не сум се шминкала кај неа, но од зборење знам дека ја бива девојкава :)
   
 4. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  108
  Dadar, pravi dobro, no znae nekogas da napravi kako po kalap.
  Vlado, isto taka e dobar, i sminkata deluva prirodno, a i vnimava na toa.
   
 5. seksi

  seksi Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  108
  Vlado :)
   
 6. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.079
  Дефинитивно Дадар! Јас за мојата матура се шминкав кај него и ич не зажалив што дадов 2000 денари само за шминка. Прво зошто не ме шминкаше со сенки од пазар туку со квалитетни шминки на Deborah ( може вашите другарки убаво шминкаат ама ретко кој може да си дозволи поскапи шминки), а второ зошто шминката ми издржа до сабајлето до 10, не мрдна а се шминкав во 3 попладнето претходниот ден ( денот на матурата). Сепак се работи за лице и не е баш паметно да се " шлапате" со било какви пудри и сенки . Да имам потреба пак од професионална шминка без размислување ке идам кај него. Така да мој соввет не му ја мисли многу закажи си на време за да имаш подобар термин и немаш гајле :) ;)
   
 7. male

  male Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  173
  Пол:
  Женски
  дефинитивно лидија перцинкова жената за свадби е ѕвер !!! :)
   
 8. angelce123

  angelce123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Se imam sminkano poveke pati kaj Dadar i mislam deka e najdobar, no pred eden mesec mi preporacaa edna devojka koja ucela kaj nego i koja raboti na mnogu slicen nacin a zema mnogu poevtino.I go nemam brojot no najdov na internet pa videte: http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 6755221406
   
 9. PsyGirl

  PsyGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2009
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Љупка ја фалат многу, а и имаат причина за тоа.. Супер шминка ! Нема да зажалиш ако отидеш кај неа.. Инаку Дадар никако не би ти го препорачала и јас сум матурантка другарка ми се шминкаше за табло кај него и што да ти кажам КАТАСТРОФА.. Сама поубаво ќе се нашминкаше
   
 10. malecka.16

  malecka.16 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2010
  Пораки:
  294
  Допаѓања:
  21
  Цаци е исто супер, а Дадар не би ти препорачала, пошо другарка за свадба се шминкаше и кога се врати дома лицето и беше како на стара баба од тоа пудрата, па после идеше на поправки и такви зафрнакции.. :)
   
 11. Depchu

  Depchu Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  Вакаа..Значи имаше нешто ревии и презентации на шминка фризура и облека за матура. Моделите беа шминкани од Дадар,Бубе-Ин,Еликсир и студио Ив. Сите беа презадоволни :) Сега викендов ќе има пак презентација на фустанчиња и шминка на Елена Лука..би било добро да се види и тоа ;)
   
 12. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  12
  Што ви е на вас дадар преубаво шминка само што претерува со пудрата... :o Па ако се шминкате таму речете му сами да си ставите пудра а другото препуштете му го на него :P :D
   
 13. Dani88

  Dani88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Кај мене во Лептокарија отворија ново студио за шминка и фризура и вчера за свадба и јас и мајка ми се шминкавме таму. Одлично ме нашминкаа, јас сум презадоволна а и воопшто не е скапо. Страната на студиото е www.star.com.mk ако не се лажам има и ценовник на страната.
   
 14. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  Владо Георѓиев според мене е најдобар, ме има шминкано неколку пати, а и за матура и ме нема утнато чоекот до сега, а имам и фотосесија од него од тоа сум уште по задоволна и Дадар еднаш ме шминкаше и не си се свиѓав баш.
   
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.468
  Допаѓања:
  129.951
  Пол:
  Женски


  Е фала ти за линкот. :) Ми изгледа супер, а баш си барам некој кој ќе ме среди за свадбата. Се мислев за Владо Георгиев, ама ќе имам предвид и други опции.
   
 16. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Јас си закажав за шминка и фризура за матура, во лептокарија, студиото се наоѓа одма над зегин. Не знам точно како се викаше... дали се работи за стар или за некое друго? <<<<зашто прочитав дека тоа стар е у лептокарија, може се работи за истото... пишете дали се наоѓа стар над зегин, и пишете дали добро работат у тоа над зегин, било да е стар или некое друго :)
   
 17. Dani88

  Dani88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Ова СТАР е во последниот ред во Лептокарија и на прозорите има големи слики од Анџелина Џоли и Бијонси :)
   
 18. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.414
  Женски мои ....во потесен избор ми влегоа Љупка и Дадар...ајде помагајте каде е подобро?????????????неможам да се ослучам :( :(
   
 19. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Па јас би ти рекла Дадар, а зашто.... па можда дека има многу задоволни од него, башка не знам колку многу идат кај таа Љупка, до сега немам ни еден сретнато шо бил кај неа, затоа не ни знам дали се задоволни или не.... и јас сакав кај Дадар за матура, ама скапо ми е, 2 500 :wasntme: :hai:
   
 20. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Што бе 2500 ја направил шминката.Па пред пола година беше 2000.Хмм...