1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

  1. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    добро матурантки...ај сеа успат и кажувајте за невеста кој да ме шминка....немам идеја никакваааа....и од Љупка ако има некој број, нека ми пишее.ве молам пааааааааааааааааааа :x :lol:
     
  2. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    20
    Матурантки и невести,
    јас со години идам на фризер кај Сашо во "Saso Exkluzive" во аеродром, кај три бисери.
    Човекот прави екстра фризури за секаква пригода и не е толку скап како другите а е бренд.
    За шминкање-он соработува со едно девојче што шминка и доколку има потреба за шминка ја вика неа кај него во салон. Еднаш додека јас се средував таму, шишање, фарбање, фенирање..., имаше и една невеста која ја шминкаа а на која веќе и беше готова косата и изгледаше многу убаво.
    На крај финишот беше wow, нешто прекрасно.
     
  3. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Еве го најдов на нејзиниот профила на фејсбук
    hair&make up studio ESSENCE 3179-500

    Еве ти и линк http://www.facebook.com/group.php?v=wall&viewas=856704760&gid=52790581538
    Иначе јас не сум се шминкала кај неа, но од зборење знам дека ја бива девојкава :)
     
  4. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Dadar, pravi dobro, no znae nekogas da napravi kako po kalap.
    Vlado, isto taka e dobar, i sminkata deluva prirodno, a i vnimava na toa.
     
  5. seksi

    seksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    113
    Vlado :)
     
  6. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Дефинитивно Дадар! Јас за мојата матура се шминкав кај него и ич не зажалив што дадов 2000 денари само за шминка. Прво зошто не ме шминкаше со сенки од пазар туку со квалитетни шминки на Deborah ( може вашите другарки убаво шминкаат ама ретко кој може да си дозволи поскапи шминки), а второ зошто шминката ми издржа до сабајлето до 10, не мрдна а се шминкав во 3 попладнето претходниот ден ( денот на матурата). Сепак се работи за лице и не е баш паметно да се " шлапате" со било какви пудри и сенки . Да имам потреба пак од професионална шминка без размислување ке идам кај него. Така да мој соввет не му ја мисли многу закажи си на време за да имаш подобар термин и немаш гајле :) ;)
     
  7. male

    male Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    224
    Допаѓања:
    174
    Пол:
    Женски
    дефинитивно лидија перцинкова жената за свадби е ѕвер !!! :)
     
  8. angelce123

    angelce123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 април 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Se imam sminkano poveke pati kaj Dadar i mislam deka e najdobar, no pred eden mesec mi preporacaa edna devojka koja ucela kaj nego i koja raboti na mnogu slicen nacin a zema mnogu poevtino.I go nemam brojot no najdov na internet pa videte: http://www.facebook.com/album.php?aid=1 ... 6755221406
     
  9. PsyGirl

    PsyGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Љупка ја фалат многу, а и имаат причина за тоа.. Супер шминка ! Нема да зажалиш ако отидеш кај неа.. Инаку Дадар никако не би ти го препорачала и јас сум матурантка другарка ми се шминкаше за табло кај него и што да ти кажам КАТАСТРОФА.. Сама поубаво ќе се нашминкаше
     
  10. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    21
    Цаци е исто супер, а Дадар не би ти препорачала, пошо другарка за свадба се шминкаше и кога се врати дома лицето и беше како на стара баба од тоа пудрата, па после идеше на поправки и такви зафрнакции.. :)
     
  11. Depchu

    Depchu Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Вакаа..Значи имаше нешто ревии и презентации на шминка фризура и облека за матура. Моделите беа шминкани од Дадар,Бубе-Ин,Еликсир и студио Ив. Сите беа презадоволни :) Сега викендов ќе има пак презентација на фустанчиња и шминка на Елена Лука..би било добро да се види и тоа ;)
     
  12. maca-mk

    maca-mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2010
    Пораки:
    107
    Допаѓања:
    13
    Што ви е на вас дадар преубаво шминка само што претерува со пудрата... :o Па ако се шминкате таму речете му сами да си ставите пудра а другото препуштете му го на него :P :D
     
  13. Dani88

    Dani88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Кај мене во Лептокарија отворија ново студио за шминка и фризура и вчера за свадба и јас и мајка ми се шминкавме таму. Одлично ме нашминкаа, јас сум презадоволна а и воопшто не е скапо. Страната на студиото е www.star.com.mk ако не се лажам има и ценовник на страната.
     
  14. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Владо Георѓиев според мене е најдобар, ме има шминкано неколку пати, а и за матура и ме нема утнато чоекот до сега, а имам и фотосесија од него од тоа сум уште по задоволна и Дадар еднаш ме шминкаше и не си се свиѓав баш.
     
  15. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.003
    Пол:
    Женски


    Е фала ти за линкот. :) Ми изгледа супер, а баш си барам некој кој ќе ме среди за свадбата. Се мислев за Владо Георгиев, ама ќе имам предвид и други опции.
     
  16. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Јас си закажав за шминка и фризура за матура, во лептокарија, студиото се наоѓа одма над зегин. Не знам точно како се викаше... дали се работи за стар или за некое друго? <<<<зашто прочитав дека тоа стар е у лептокарија, може се работи за истото... пишете дали се наоѓа стар над зегин, и пишете дали добро работат у тоа над зегин, било да е стар или некое друго :)
     
  17. Dani88

    Dani88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Ова СТАР е во последниот ред во Лептокарија и на прозорите има големи слики од Анџелина Џоли и Бијонси :)
     
  18. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Женски мои ....во потесен избор ми влегоа Љупка и Дадар...ајде помагајте каде е подобро?????????????неможам да се ослучам :( :(
     
  19. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Па јас би ти рекла Дадар, а зашто.... па можда дека има многу задоволни од него, башка не знам колку многу идат кај таа Љупка, до сега немам ни еден сретнато шо бил кај неа, затоа не ни знам дали се задоволни или не.... и јас сакав кај Дадар за матура, ама скапо ми е, 2 500 :wasntme: :hai:
     
  20. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Што бе 2500 ја направил шминката.Па пред пола година беше 2000.Хмм...