Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

 1. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.416
  А Сергеј????....ениуан????????искуство со него, цени, ....итн итн??????????
   
 2. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Абе Сергеј не го эатвори салонот?Ја така како да слушнав :^)
   
 3. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Јас еве после матурата да ви кажам дека не зажалив ни за 1 денар што ги дадов за шминка, значи човекот така добро работи, презадоволна бев од шминката, башка не ми мрдна 2 дена.. комотно и 3 ќе ја носев ама ја избришав :D , и да не се фалам ама стварно бев една помеѓу најубаво нашминканите од школо..... Значи стварно го бива човекот :clap: :clap: :clap:
  Следна прилика без размислување пак би отишла кај него, и на сите што се мислат за дадар, да ви кажам дека тие што беа кај дадар, искочија плачејки, само тоа 8)
  Јас стварномислев дека добро работи и он, ама овој пат многу заеба работа :tmi:
   
 4. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.596
  Допаѓања:
  132.917
  Пол:
  Женски

  А кај беше ти Лижалче? Да знам кај да одам за свадбата....
   
 5. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.646
  ja se sminkav kaj dadar i ekstra me nasminka ali mn mn mn gi ima utnato godinava katastrofa gi ima napraveno dali ne mu kazuvale so sakaat ili neznam ama svarno mislam deka polovina ne bea zadovolni,sreka mene me pogodi epten si se svigav ali ja tocnom u kazav so sakam,a i ljupka spored mene mng dobro sminka bar sto mozev da vidam od maturantkive...inace sergej ne raboti vise nema salon , osven ako ne se znaes so nego ili preku nekoj pa da se dogovoris taka inace vaka ne raboti..
   
 6. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Се шминкав Кај Владимир Траковски... работи и професионално со дејан миличевич за спотови он ги шминка, проф шминкер им е на натали, лила филиповска, бојан 13ка и на други...ако сакаш ќе ти дадам бројче ама стварно мислам дека типов нема утка
   
 7. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.416
  Лижалче пишувај одма бројче...плсссс...јас кај него сакам да одам...дефинитивно ми рекоа или тој или Арменд...писши ми бројче и цена....а да...а фризури прави??????????????????????? :*
   
 8. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  А колку пари е кај тој Владимир и кај се наоѓа??
   
 9. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  1200 ден е шминка, а за невеста мислам дека 1500...
  се наоѓа овде во лептокарија во влезот на зградата на први спрат одма над зегин аптеката
   
 10. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Па добра е цената да ти кажам право, кај Дадар е многу поскапо на пример.
   
 11. nen4e

  nen4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Женски дај препорачајте ми некој шминкер во Битола!? До сега се имам шминкано во Меркур кај Кате и не беше лошо, а и кај Ирена Макрадули се имам шминкано, ама за нигде ме направи ко ептен вештачка.... Сум слушнала за Ксенија дека е ептен добра, ама не знам како да контактирам, каде работи, дали има свој салон или слично... Ако знаете нејзин контакт број, пишете! Поздрав
   
 12. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Bi sakala da znam kaj se naogja salonot na Dadar .. ili nekoj drug kontakt kako moze da zakazam termin za sminkanje ?
   
 13. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.352
  ^^

  Дадар, шминкер, стилист
  адреса: Востаничка 4
  место: Скопје
  телефон: (070) 520 504
  локација: Црниче


  Преземено од Златна Книга, едноставно до информации
   
 14. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  85
  Што ви е бе салонод на дадар се наоѓа у центар одма пред Корчагин !
  какво црниче :) :)
   
 15. yawn

  yawn Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  697
  Допаѓања:
  693
  Будалче :D :) .. Ке може повеќе детали за фотосесијата (колку те чинеше,колку време однапред ја закажа,кај се наоѓа студиото) .. Имам во план Јули месец и јас да си напраам една ,со се шминка од него па и воопшто не се битни парите само фотките да се ПРО .. Број земав од него ама сепак да се распрашам прво од вас,бидејќи гласот ми трепери кога зборувам и ќе заборавам што се треба да прашам ...
   
 16. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.771
  Допаѓања:
  28.895
  Пол:
  Женски
  Сестра ми пред некое време се шминкаше кај Дадар, па да не останам покуса после една недела се шминкав и јас и само можам да кажам дека за шминкање му нема рамен. И многу ми се допаѓа тоа што стварно се познава дека те шминкал професионалец, го менува лицето и го прави многу поубаво.
   
 17. budala.sum-pa.sto

  budala.sum-pa.sto Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  191
  Оф леле дури сега го гледам ова :$ Па колку што памтам беше 50е за шминкањето и фотосесијата, не знам дали уште е толку. Ама чоекот е цар. Е за Дадар сум пишала дека не си се свиѓав баш. Убаво шминка човекот ама не ми се свиѓа тоа што сите ги шминка исто :?: и многу пудра става
   
 18. maja0

  maja0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Јас имам искуство со Љупка Арсовска. Топло им ја препорачувам на сите. Цената на шминката се движи од 1500 - 2000. Шминка со Art Deco или Dior. Искрено секој шминкер кој е професионален се разбира дека шминка убаво. Но гледам сите се жалат овој, оној шминка се по еден фазон, сите ги прави исти, бла бла. Мое мислење е дека ако седнеш кај тој или таа на шминкање твоја обврска е да кажеш : Јас сакам пример лесна шминка. Сигурно нема да излезеш од таму со smokey eyes со црна сенка. Ипак тоа се пари што ти ги даваш и кој и да е шминкер должен е да ја почитува твојата желба.
   
 19. Alanna

  Alanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2010
  Пораки:
  1.089
  Допаѓања:
  453
  А од кај тоа дека ако се шминкаат луѓето дома се шлапаат со пазарски шминки? :^) Па може некој користи поскапа козметика и од Дадар и од сите други шминкери :)
   
  На Peperutka90 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Peperutka90

  Peperutka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.079
  Па добро затоа и јас напишав "ретко кој може да си дозволи поскапи шминки"
  Не сакав никој да навредам :) супер ако знаеш убаво да се нашминкаш и тоа со квалитетни шминки :)