1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

  1. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    А Сергеј????....ениуан????????искуство со него, цени, ....итн итн??????????
     
  2. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Абе Сергеј не го эатвори салонот?Ја така како да слушнав :^)
     
  3. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Јас еве после матурата да ви кажам дека не зажалив ни за 1 денар што ги дадов за шминка, значи човекот така добро работи, презадоволна бев од шминката, башка не ми мрдна 2 дена.. комотно и 3 ќе ја носев ама ја избришав :D , и да не се фалам ама стварно бев една помеѓу најубаво нашминканите од школо..... Значи стварно го бива човекот :clap: :clap: :clap:
    Следна прилика без размислување пак би отишла кај него, и на сите што се мислат за дадар, да ви кажам дека тие што беа кај дадар, искочија плачејки, само тоа 8)
    Јас стварномислев дека добро работи и он, ама овој пат многу заеба работа :tmi:
     
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.013
    Допаѓања:
    198.825
    Пол:
    Женски

    А кај беше ти Лижалче? Да знам кај да одам за свадбата....
     
  5. Miss-Independent

    Miss-Independent Популарен член

    Се зачлени на:
    10 мај 2010
    Пораки:
    2.292
    Допаѓања:
    5.649
    ja se sminkav kaj dadar i ekstra me nasminka ali mn mn mn gi ima utnato godinava katastrofa gi ima napraveno dali ne mu kazuvale so sakaat ili neznam ama svarno mislam deka polovina ne bea zadovolni,sreka mene me pogodi epten si se svigav ali ja tocnom u kazav so sakam,a i ljupka spored mene mng dobro sminka bar sto mozev da vidam od maturantkive...inace sergej ne raboti vise nema salon , osven ako ne se znaes so nego ili preku nekoj pa da se dogovoris taka inace vaka ne raboti..
     
  6. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Се шминкав Кај Владимир Траковски... работи и професионално со дејан миличевич за спотови он ги шминка, проф шминкер им е на натали, лила филиповска, бојан 13ка и на други...ако сакаш ќе ти дадам бројче ама стварно мислам дека типов нема утка
     
  7. enca.69

    enca.69 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    3.449
    Лижалче пишувај одма бројче...плсссс...јас кај него сакам да одам...дефинитивно ми рекоа или тој или Арменд...писши ми бројче и цена....а да...а фризури прави??????????????????????? :*
     
  8. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    А колку пари е кај тој Владимир и кај се наоѓа??
     
  9. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    1200 ден е шминка, а за невеста мислам дека 1500...
    се наоѓа овде во лептокарија во влезот на зградата на први спрат одма над зегин аптеката
     
  10. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Па добра е цената да ти кажам право, кај Дадар е многу поскапо на пример.
     
  11. nen4e

    nen4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    Женски дај препорачајте ми некој шминкер во Битола!? До сега се имам шминкано во Меркур кај Кате и не беше лошо, а и кај Ирена Макрадули се имам шминкано, ама за нигде ме направи ко ептен вештачка.... Сум слушнала за Ксенија дека е ептен добра, ама не знам како да контактирам, каде работи, дали има свој салон или слично... Ако знаете нејзин контакт број, пишете! Поздрав
     
  12. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Bi sakala da znam kaj se naogja salonot na Dadar .. ili nekoj drug kontakt kako moze da zakazam termin za sminkanje ?
     
  13. Angelche

    Angelche Популарен член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    3.747
    Допаѓања:
    1.358
    ^^

    Дадар, шминкер, стилист
    адреса: Востаничка 4
    место: Скопје
    телефон: (070) 520 504
    локација: Црниче


    Преземено од Златна Книга, едноставно до информации
     
  14. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Што ви е бе салонод на дадар се наоѓа у центар одма пред Корчагин !
    какво црниче :) :)
     
  15. yawn

    yawn Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    697
    Допаѓања:
    699
    Будалче :D :) .. Ке може повеќе детали за фотосесијата (колку те чинеше,колку време однапред ја закажа,кај се наоѓа студиото) .. Имам во план Јули месец и јас да си напраам една ,со се шминка од него па и воопшто не се битни парите само фотките да се ПРО .. Број земав од него ама сепак да се распрашам прво од вас,бидејќи гласот ми трепери кога зборувам и ќе заборавам што се треба да прашам ...
     
  16. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Сестра ми пред некое време се шминкаше кај Дадар, па да не останам покуса после една недела се шминкав и јас и само можам да кажам дека за шминкање му нема рамен. И многу ми се допаѓа тоа што стварно се познава дека те шминкал професионалец, го менува лицето и го прави многу поубаво.
     
  17. budala.sum-pa.sto

    budala.sum-pa.sto Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    199
    Оф леле дури сега го гледам ова :$ Па колку што памтам беше 50е за шминкањето и фотосесијата, не знам дали уште е толку. Ама чоекот е цар. Е за Дадар сум пишала дека не си се свиѓав баш. Убаво шминка човекот ама не ми се свиѓа тоа што сите ги шминка исто :?: и многу пудра става
     
  18. maja0

    maja0 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    33
    Пол:
    Женски
    Јас имам искуство со Љупка Арсовска. Топло им ја препорачувам на сите. Цената на шминката се движи од 1500 - 2000. Шминка со Art Deco или Dior. Искрено секој шминкер кој е професионален се разбира дека шминка убаво. Но гледам сите се жалат овој, оној шминка се по еден фазон, сите ги прави исти, бла бла. Мое мислење е дека ако седнеш кај тој или таа на шминкање твоја обврска е да кажеш : Јас сакам пример лесна шминка. Сигурно нема да излезеш од таму со smokey eyes со црна сенка. Ипак тоа се пари што ти ги даваш и кој и да е шминкер должен е да ја почитува твојата желба.
     
  19. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    А од кај тоа дека ако се шминкаат луѓето дома се шлапаат со пазарски шминки? :^) Па може некој користи поскапа козметика и од Дадар и од сите други шминкери :)
     
    На Peperutka90 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Peperutka90

    Peperutka90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.082
    Па добро затоа и јас напишав "ретко кој може да си дозволи поскапи шминки"
    Не сакав никој да навредам :) супер ако знаеш убаво да се нашминкаш и тоа со квалитетни шминки :)