1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

  1. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Бројче од тој Владимир Трајковски( стилистот на лила) ??? :?:
     
  2. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Пред 3 години бев прв и последен пат да ме шминка професионален шминкер. Луда работа, полуматурант. :D Ме шминкаа во АУРА во Аеродром, ми се допадна како ме нашминка девојката. Бев како мала принцеза вклопено со целосниот стајлинг. Сестра ми за апсолвентска вечер исто таму ја испратив, мене ме мрзеше да ја шминкам. :D Убаво ја средија, но морам да кажам мене шминката повеќе како да ми ја погодија. :)
     
  3. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Кај се наога тоа?? прв пат слушам :worried: Прават и фризура или само шминка?? и која цена е?
     
  4. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    http://www.facebook.com/group.php?gid=120054135915
    Ова само можам да го најдам, порано имаше ценовник, а и мислам fan page беше претходно, сега само на групава наидов. Има локација, за цената не можам да се сетам за сестра ми, мене 500 денари ми наплатија.
    За коса не знам дали прават.
     
  5. caci-maci

    caci-maci Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    5
    Закажав за свадба шминка и фризура во ESSENCE. Не се сомневам дека ќе ме направат убаво. Само се плашам дали ќе се придржуваа на договорот и ќе дојдат на закажаниот термин. Ноќна мора ми е дека нема да се појави фризерката или шминкерката :(
    Кажете ми имате ли некакво искуство дека некој некогаш не се појавил на закажан термин. Имам слушнато дека некогаш Сергеј не дошол само незнам колку е вистина.
     
  6. fs-fs-fs

    fs-fs-fs Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    809
    Допаѓања:
    800
    Пол:
    Женски

    Јас се шминкам нон-стоп кај Ксенија , и никогаш нема да ја сменам НАЈДОБРА е барем за мене....еве ти број и да бидиш најуба за матура, свадба што и да прајш 070339609
     
  7. NotInLove88

    NotInLove88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2010
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    77
    Јас а и многу останати ќе се согласат со мојата препорака најдобриот шминкер во Мкд е г-дин Зоран Шурбевски од Битола ,но работи во Скопје па така да секаде е достапен ,а колку е слободен тоа незнам постојано има ангажмани типот ,работи со Дејан Миличевич во последните неколку години па све што сте виделе од шминка и фризура на некој негов спот скоро се е од него направено ,постојано е ангажиран за спотови,фотосесии и го има во најновиот број на 1Е..ТИПОТ е Прва Класа..Ни Дадар ,а ни останатите вода не можат да му носат ова е гарант секој кој еднаш се шминкал кај него станува зависен ,типот е уметник .....http://www.facebook.com/zoran.shurbevski
     
    На BoaVista, cerol, LoVeR и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    мене и за матура, и за табло(кога бев апсолвент) ме сликаше ЛУНА и шминка и фризура-се наога во палата Македонија, не е многу скапа,екстра квалитет
     
  9. Devojche

    Devojche Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    36
    Сум била кај Владимир Трајковски,за матура..и бев премногу задоволна..преубаво ме нашминка и пак би одела доколку имам потреба ;)
     
  10. mona-li

    mona-li Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    9
    Те молам ако сакаш бројче од Владимир да пишеш и каде му е салонот, како би го пронашла
    Благодарам однапред :*
     
  11. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.897
    Пол:
    Женски
    Не знам дали збориме за истиот пошто не му знам презиме,ама ако зборите за Влатко што има салон во Лептокарија,незаменлив е човекот!Топ.Батучетка ми нон стоп се шминка кај него и луѓе немам коментар.ЈАс за свадба кога ќе треба веќе знам кај да се шминкам :)
     
  12. LoVeR

    LoVeR Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    886
    Допаѓања:
    1.046

    Нема подобар од Зоран дефинитивно.........
     
    На NotInLove88 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Devojche

    Devojche Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2010
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    36

    Да да,тој е :D
     
  14. Bebe57

    Bebe57 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Јас се имам шминкано кај Владо во лептокарија. Човекот е професионалец, и преферира појака шминка. За матурата не ми се допаѓаше шминката затоа што не објаснив многу и потоа не ми се допадна резултатот. Но доброто е што шминката издржа многу солзи....дома се утепав од плачење а изгледав ко тукушто шминкана. Вториот пат објаснив како сакав и бев задоволна. Така да KAЖИ МУ ШТО ТОЧНО САКАШ И ЌЕ БИДЕШ ЗАДОВОЛНА. А друг совет од мене...не се оптоварувајте со матурата...сигурно имаш другарка што убаво шминка, не ги троши парите за шминка :) .
     
  15. Elen.b

    Elen.b Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    150
    Допаѓања:
    40
    Дај кажете ми ако се шминкал сега брзо некој кај Дадар колку е?Ама не како матура, зашто валјда на матурантките им зема повеќе....
     
  16. Heidi

    Heidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    168
    која цена е шминкање?
     
  17. bells2011

    bells2011 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    3
    Силуете дефинитивно
     
  18. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ех една си ја имам и вредна. А и ретко кој ја знае - што би рекол мојот фризер, ја знаат токму оние кои треба да ја знаат и нема потреба од реклама цурата.

    Беспрекорно е добра. Филмски работник, што повеќе да кажам. Таа ми ги средуваше и веѓите и ми даваше одлични совети поврзани со лицето.

    Не знам дали е во ред да ја рекламирам тука. Ако на некој ептен му е потребна за свадби, матурски и слично можам да ја прашам.

    Битното е што за разлика од Дадар и другиве шминкери шминка природно, а не сценски. Значи да можеш да се препознаеш во огледало а сепак да видиш дека ти ги истакнала природните црти. А не е толку скапа.
    И единствена шминка со филмски шминки, никаков Диор ниту Макс фактор ниту слични глупости. Нормална, филмска професионална шминка која е квалитетна и не се растекува веднаш. Си има извори од каде што си ја нарачува бидејќи си има лиценца цурата.

    Ме шминкаше еднаш и морам да речам дека и сабајле кога се вратив изгледав како тогаш да ме нашминкала. И се клањам, едноставно е најдобра.
     
  19. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Малку задоцнет одговор,но се надевам ке видиш...
    Кај Дадар пакет од нокти+фризура+шминка за матурантки е 4700, што мислам дека е премногу за македонскиот стандарт, истиов пакет во Афродита е 3000, а во силуете е 2500 (додека само шминка и фризура е 1500, а шминка+фенирање е 1000) ,а кај Владо Георгиев шминка е 1500, плус трепки ако сакаш 2000... информации за оние матурантки што немаат закажано сеуште :)
     
  20. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.330
    Допаѓања:
    47.735
    Пол:
    Женски
    За свадба ме шминкаше Сергеј ,со задоцнување од 2 часа,
    сватoвите што се вика пред мене стигнаа
    ама шминката беше беспрекорна.Дадар е супер,ме има шминкано многупати,задоволна сум и од него.
    А сега последниот пат ,ме шминкаше Ека,работи кај Војо во студио
    овој што ги средува идоливе наши
    ,порано на Дадар кога работеше во Сикрет му ги ставаше подлогите,и навистина за нејзините 22-23 год.е е специјалист за шминка.А и поефтина е ,мислам дека 1200 платив без трепки,па си имам јас мои убави :wasntme: .Девојчево е супер, навистина.Работи со КИКО козметика,Диор и незнам што друго.