Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

 1. Tekkyi

  Tekkyi Нов член

  Се зачлени на:
  27 март 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Другарка моја беше на шминкање кај нејзе и добро ја нашминка, нежни тонови @vasilevskabojana
   
 2. ..barbie..

  ..barbie.. Активен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2018
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Која цена и е шминка и каде и се наоѓа студиото?

  Дали некоја се има шминкано во studio_enzdi_make_up и како сте задоволни?
   
  Последна измена од модератор: 2 април 2019
 3. Lanadelreyyyyyyy

  Lanadelreyyyyyyy Активен член

  Се зачлени на:
  19 март 2018
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Може во порака подетално да ми објасниш?
   
 4. SelenaGomez

  SelenaGomez Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  266
  Допаѓања:
  773
  Пол:
  Женски
  Колку зема?
   
 5. Miss.N

  Miss.N Популарен член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  985
  Допаѓања:
  1.336
  Пол:
  Женски
  Дали имате искуство со Зоран Шурбевски за свдба во друг град.. цена и сл работи..
   
  На s17 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mariia05

  Mariia05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 април 2013
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  32
  @Irreplaceablee прочитав некаде дека имаш студио, ако не сум згрешила како да те исконтактирам?
   
  На Irreplaceablee и mssuniquee им се допаѓа ова.
 7. Pretty_woman

  Pretty_woman Активен член

  Се зачлени на:
  2 август 2018
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  33
  Пол:
  Женски
  Добри шминкери во Куманово?#help
   
 8. wendy2

  wendy2 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  5.674
  Мислам дека и цените од година во година се повисоки ги ставаат. Баш за Мија Орхидеја кај Гоце студентскиот некоја членка имаше пишано дека за шминка земале по 600 со трепки а без трепки 400, денеска пребарував и видов дека цените им почнуваат од 1000 нагоре, 1700 и 2500.

  Aјде некоја членка што има понови информации за девојчиња што шминкаат за понормални цени (под 1000) нека сподели, ми треба за не толку битен настан па не ми се даваат многу пари, ама сепак би сакала некој пристоен изглед.

  Јас да споделам за Кашмир студиото во Кисела Вода, ужасно шминкаат и шминките им се од пазарче, еАвон, Малена, ГР и некои слични ефтини шминки, и хигиената никаква. (n) некаде по форумот прочитав дека го затвориле студиото, или фризерот заминал...како и да е 0 од мене, а ми наплатија 800ден
   
  На buba4e89 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 9. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  2.135
  Пол:
  Женски
  Make up by Ritai devojcevo e vrv.Koristi skapa i isklucitelno orginalna kozmetika.Sega sminka i e 1000 denari,ja preporacav na nekolku drugarki ni oni vekje ne ja menuvaat za bilo kakva prigoda :)
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Јас пишав мислам баш за Мија Орхидеја ама гледаш смениле веќе .. Пиши ми порака ако сакаш?
   
 11. LadyR

  LadyR Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  1.013
  Шминкерка во Кичево да ми предложите? По можност да витка и коса.
   
 12. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.195
  Preporaka za sminker vo reon Vlae
  Sto sminka super a ne zabeguva so ceni

  Thanks
   
 13. Bubbles_92

  Bubbles_92 Нов член

  Се зачлени на:
  6 мај 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Дечки здраво! :hai:

  Дали познавате шминкер кој што доаѓа до дома?

  Ако да супер би било да споделите линк од инста/фб и бројче!

  Ви благодарам,

  Поздрав,
   
 14. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  823
  Од Скопје? Мислам Бадев доаѓа дома, супер шминка
   
  На Bubbles_92 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Ladybug98

  Ladybug98 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2019
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  2.034
  Пол:
  Женски
  Искуства со Anica Beauty - Велес? Колку време претходно се закажува кај неа и има свое студио или?
  Сакам да закажам кај неа ама не сум од Велес и само од инстаграм ја знам.
   
 16. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.282
  Допаѓања:
  5.940
  Пол:
  Женски
  Арјета дефинитивно. Најдобра е, шминка со многу квалитетна шминка, како и кажеш така ке те нашминка. Знае секаков тип на шминка да изведе.Нема промашај со неа. Јас сум презадоволна.
   
 17. Zenski Svet

  Zenski Svet Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2016
  Пораки:
  269
  Допаѓања:
  1.195
  Preporaka za sminker vo reon Vlae Karposh
  Sto sminka super a ne zabeguva so ceni

  Thanks
   
 18. Ruza.Ruzica

  Ruza.Ruzica Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  24
  Да не знаеш за колку пари шминка?
   
 19. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.282
  Допаѓања:
  5.940
  Пол:
  Женски
  1000 или 1200 со трепки.
   
 20. Bladeue

  Bladeue Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Пиши ми ЛП знам една девојка.