Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

 1. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Препорака за шминкер во Битола кој работи со квалитетна шминка?
   
 2. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  2.135
  Пол:
  Женски
  Belleza Make up
   
 3. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Баш за таму имаат кажувано дека воопшто не користел квалитетна шминка... ако се имаш таму шминкано кажими да те прашам подетално :D
   
 4. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  2.135
  Пол:
  Женски
  Jas pa najpozitivni raboti slusnav za tamu i edna peacka srpska gi ispofali..Ne znam,ne sum jas od Bitola samo ti predloziv:)
   
  На Cvekence789 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Братучедка ми се има шминкано у Белеза. Баш напротив скапи и квалитетни шминки користат.
   
  На Cvekence789 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.970
  Допаѓања:
  5.684
  Да ми препорачате шминкер во Тетово воедно по можност на едно место да има и фризерски услуги.
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  552
  Допаѓања:
  2.135
  Пол:
  Женски
  Chanel Tetovo taka nesto bese :)
   
  На diskreten32 и baby-star им се допаѓа ова.
 8. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  не користат нешто што го немаш дома :) пудра ставаат manhattan така да не е некоја марка,и многу ставаат пудра кога ќе се смееш ти се чини ќе ти распука лицето,контури премногу,а очи не нагласуваат воопшто,сликите кои ги гледате на инстаграм се од модели кои ги шминкаат за да се рекламираат,а не од обични девојки.Јас ти препорачувам ако сакаш квалитетна шминка Ксенија или Империал,користат далеку подобри шминки и нема да ти мрдне цел ден ништо апсолутно ниту кармин :)
   
  На ludamaja10, Kjara15 и Cvekence789 им се допаѓа ова.
 9. Cvekence789

  Cvekence789 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2018
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Женски
  Добро е значи не сум го мислела истово за џабе..пудра менхетен да убава е ама да ми издржи цел ден и вечерта...а и на пазар го имале видено кај што купува трепки и незнам што а и за сенките чисто се сомневам дека користи оргинали....
   
 10. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  1.970
  Допаѓања:
  5.684
  Се имам шминкано неколку пати во Белеза и крајно незадоволна. Очите воопшто не ги нагласуваат па дома морав сама да се прешминкувам бидејќи ништо не се познаваше на сликите освен неизрамнета пудра во неколку слоја.
   
 11. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  587
  Wow а колку се тоа на инстаграм изгледа поинакву и ЛУКСУЗНО
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  Се изненадив. На инстаграм изгледа као најбољи у мкд да се.
   
 13. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  да тие слики на инстаграм се wow и затоа многу девојки се лажат,а буквално да ги видите девојките од сликите во живо нема да ги препознаете,на повеќето му имаат ставено и перики и ги шминкаат таму со саати за да се рекламираат,тие ги викаат како модели всушност.Да се споредите вие со шминката од Белеза нема никој да верува дека исти луѓе ве шминкале верувај...
   
 14. Panthera

  Panthera Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  702
  Пол:
  Женски
  Читам низ темава како се буните што поевтините шминкери не користеле скапа и квалитетна шминка и ве шминкале со "пазарска шминка" како Голден Роуз, Авон, Аура...
  Гарант таа пазарска шминка сите ја имате по дома, барем по едно карминче ако ништо друго. Дали тоа значи дека сами на себе си купувате пазарска шминка за секој ден?
  Еве мене лично цела шминка што ја поседувам ми е Makeup Revolution, Golden Rose, Maybelline, Aura и сличните што можат да се најдат во дрогериите. И кога сум одела да ме шминкаат некаде често ја користеле таа козметика, па сум имала супер шминка која траела цела вечер.
  За 500-600 денари сакате да користат на вас Mac, Kryolan, Anastasia BH, Huda и слично. Па ако треба девојките и во минус нека одат со заработувачката од шминкање.
  Многу нереални и нефер очекувања имате за тие пари.
  И јас лично да сум шминкер и да користам таква квалитетна шминка која чини солени цени, не би наплаќала под 1000 во никој случај.
  Затоа, колку пари - толку музика.
   
  На Ladybug98, Harper, Mishela и 6 други им се допаѓа ова.
 15. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  па искрено кога ги имаме тие шминки дома зошто да одиме кај некоја девојка да не шминка и да платиме пари,кога веќе одам кај професионалец сакам да ми понуди нешто што го немам дома за секој ден
   
 16. Panthera

  Panthera Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  702
  Пол:
  Женски
  Со квалитетот си доаѓа и цената, бидете спремни да платите повеќе за таква козметика. Никој не е будала да купува шминки од по 50-100 евра парче (а замисли еден шминкер со колку многу козметика треба да е опремен за да е целосен) и да наплаќа 500 денари.
   
  На Mermaid90, ludamaja10 и Irreplaceablee им се допаѓа ова.
 17. Dashing:)

  Dashing:) Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2017
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  470
  Пол:
  Женски
  Да не има некој информација кашмир каде е преместен? Од него бев многу задоволна.
   
 18. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.997
  Допаѓања:
  11.868
  Пол:
  Женски
  Ако некој има нефер и нереални очекувања, тоа се самопрогласените приучени професионални шминкери со сертификат од еднодневна обука што ги фотошопираат сликите до непрепознатливост, а притоа имаат цена од 1500 ден за шминка со третокласна козметика.
  Еве јас не знам никој што шминка за 500 ден. А и да знам, не би ми претставувало проблем за таа цена да ме нашминка со Голден Роуз или Аура.
   
  На net-tet, Ladybug98, Harper и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Panthera

  Panthera Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2014
  Пораки:
  88
  Допаѓања:
  702
  Пол:
  Женски
  Па тие не спаѓаат во евтини, туку во скапи шминкери според мене.
  Јас зборам дека се има надреални очекувања за козметиката што ја користат девојки што шминкаат за 500 денари.
   
 20. Iva9612

  Iva9612 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  435
  Пол:
  Женски
  да нормално затоа јас не сакам да одам кај деовојки кои завршиле курс и веднаш се нарекуваат шминкери и шминкаат со евтини шминки наместо тоа ќе одам кај професионалец ама само кога навистина имам потреба од тоа за некоја свечена пригода,а не за роденден,свадба кај комшивка,крштевка...подобро ќе се нашминкам сама и онака не преферирам премногу шминка одколку да давам по 500-600 ден што реално не е толку евтино ...