Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

 1. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  1.711
  Пол:
  Женски
  Здраво.
  Дали некоја се има шминкано кај Драган Гоцев? мислам дека од Струмица е.
  Или доколку имате инфо за цената на шминкање :)
   
 2. Red_Strawberry

  Red_Strawberry Активен член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Здраво :D
  Препорака за шминка и фризура во околина на Влае, Ѓорче, Геге?
   
 3. Violeta92

  Violeta92 Нов член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2019
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Za nevesta 250e ....
   
 4. Gabrielle...

  Gabrielle... Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Дечки ве молам за препорака за шминка и фризура во Струга ?? Ама да не се прескапи. Ако може да бидат и на едно место тоа би било идеално :) и пишав на фб на фан страната на @Rose96 за препорака ама нема видено :)
  Фала ви многу
   
  На DanceT му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Adorabela

  Adorabela Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2019
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  1.065
  Пол:
  Женски
  Za frizuri odam vo fantazi kaj Nikolina a za shminka kaj Martina vo San di.
   
 6. Gabrielle...

  Gabrielle... Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Може ли линкчиња од фб или инстаграм за да видам како-што работат? Фала мн за инфо.
   
 7. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.641
  Допаѓања:
  35.853
  Не користам фб во последно. Барај ги @lunamakeupstudio многу ми се допаѓа како шминка девојката. :)
   
  На Gabrielle... му/ѝ се допаѓа ова.
 8. NikiNoir

  NikiNoir Нов член

  Се зачлени на:
  18 јули 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  По препорака на колешка од работа, последно ме шминкаше едно девојче по име Јасмина. Колку што разбрав, курс има завршено кај Шурбевски. Работи со MAC, Estee Lauder, Dior, Artdeco, Kryolan значи користи навистина квалитетна и добра шминка. Девојчето е навистина пријатно, комуникативно, отворено за соработка, све работи со ваша согласност, нема шанси нешто да ви нанесе без да ве праша претходно. Вистински ви се посветува, значи не е само да ве нашминка ради реда да заврши работа, се гледа дека ужива додека работи. Живее во Бутел, ако ви значи нешто и доаѓа на повик. За цена, мене ми зема 1200 и алал да и се парите, наредна прилика пак ќе и се јавам, јас сум лично презадоволна! Бројчето и е 070 650 214
   
  На buba4e89 и ludamaja10 им се допаѓа ова.
 9. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  408
  И ја у Бутел за 1000 , (fingers)
   
 10. pharmacy

  pharmacy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2013
  Пораки:
  197
  Допаѓања:
  309
  Пол:
  Женски
  Ако може некој контакт за шминка и фризура заедно Бутел Радишани
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bojana890

  Bojana890 Активен член

  Се зачлени на:
  22 март 2019
  Пораки:
  46
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Кај Зорица Николова која цена е за шминка и што козметика користи? Прави и фризури?


  Исто и оваа Njegаch , која цена е и кај се наоѓа студиото ?


  Фалааа :hug:
   
 12. mari_sa

  mari_sa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2015
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  178
  Пол:
  Женски
  И јас мислам дека се претерани цените за шминка, според мене поефтин начин ми е да инвестирам во обука и да обезбедам шминки и сама да се шминкам. Значи за нашиот буџет премногу е. За едно искачање да дадеш 1200 ден. е многу, а миниум во месецот ќе имаш 3-4 пати да излезеш на посвечен настан. А каде е пиењето и гардеробата и обувките. Што е многу многу е. Сметам дека секој треба да си го цени трудот, меѓутоа не да се преценува зошто многу аир нема да им види на парите.
  Мене средно професионална шминкерка ме среди добро за 20 минути. И ми зема 1000 ден. Е сега рачунај колку ќе помине во денот и колку ќе направи пари. Окк тоа е премногу, а притоа не плаќа данок, не е осигурана. На дневна основа премногу. Тоа само во Скопје е прескапо.

  Погоре прочитав, за типови на кожа и сл. Јас лично до сега не наидов на таква професионалност до тој степен да одредува. Зборам за поевтини шминкерки.
  Наидов на една што незнае да залепи трепки да не ја именувам позната е тука како напредува, наидов на шминкање со прсти и покрај милион четки и сл. наидов на ставање пудра од сунѓерче што пртходната што се шминкаше пред мене со истото и ставаа, наидов на нехигиена, после тоа цело лице ми се исфрли..... За сето ова не беше платено испод 1000 денари сигурно.
  Секоја чест на исклучоци уште еднаш, ќе платиш ама знаеш дека на крај ќе бидеш задоволна. А не вчера излегла од курс од ЕВА, КАРИЕРА или од друго место и денес набива цени до плафон.
  Мене поевтина варијатна ми се гледа да одам на курс и сама да научам. Бидејќи од таму повеќето имаат излезено.
   
  Последна измена од модератор: 8 август 2019
  На Leat и kolovoz им се допаѓа ова.
 13. hristinss

  hristinss Активен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2019
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  koj e toj info nesto instagram od nego? iskustva?
   
 14. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.175
  Допаѓања:
  2.413
  Пол:
  Женски
  Не знам дали некој ја следи женава на инстаграм. Али денес го видов ова и ми падна пресмешно. Она се нашла паметна да го коментира Лаза Лазич, и да оцени дека нема талент, дека е wanna be артист и затоа си ја поставила својата слика како доказ дека подобро работи дури и од Лаза Screenshot_20190815-123612_Instagram.jpg Screenshot_20190815-123620_Instagram.jpg
   
  На xxx-ba му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  1.613
  Пол:
  Женски
  Prekrasno e ova od Laza.
  Covekot e vrv :)
   
  На oblace1 и simoncelicius им се допаѓа ова.
 16. simoncelicius

  simoncelicius Популарен член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2011
  Пораки:
  2.175
  Допаѓања:
  2.413
  Пол:
  Женски
  Ма какви, боља е оваа од Катиза или како и да се вика :D
   
  На renata77 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.182
  Допаѓања:
  1.187
  (y)
  Илјада пати!
   
 18. thehypersomniac

  thehypersomniac Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки Јас сум девојка од 19 години што има голема желба за шминкање.
  2 години со гледање на некои мои фаворити во областот на шминка испробував на себе и доста многу научив. Оваа година почнав да купувам доста шминки иако се дрогеријски како nyx, maybelline, revolution, loreal купив и supracolor пудра. Започнав и јас да шминкам неколку другарки па би сакала да ве прашам која би била нај океј цена да се земе?
   
 19. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  1.613
  Пол:
  Женски
  Najprvin jas bi ti preporacala da odis na edukacija(Kreativa,Art,Privatni sminkeri)
  Vtoro so takvi drogeriski najcesto odat niski ceni 500 600 denari,jas kade i da sum se sminkala od 1000 denari nagore koristele high end sminka koja sepak e navistina skapa i sekoj si go ceni potrosniot materijal.Ne deka drogeriskite se dzabe no eve jas kako klient ako dve sminkeri sminkaat 1500 ednata nyx loreal a drugata huda beauty ABH itd bi otisla kaj vtorata :)
  Sekako sminkata ne znaci talent taka da se zavisi i od tvojata raka kreativnost itd..Srekjno !
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. marristovska1

  marristovska1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2015
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Дали некоја се шминкала кај Калтрина, како е задоволна и колку зема?