Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

 1. thehypersomniac

  thehypersomniac Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Dali nekoj se sminkal kaj Zoran Shurbevski i kolku e cenata?
   
 2. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Јас се имам шминкано таму и човекот е професионалец, пред се човек е, после шминкер
   
 3. thehypersomniac

  thehypersomniac Активен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2019
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Koja e cenata?
   
 4. #PPE#

  #PPE# Нов член

  Се зачлени на:
  7 август 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Може да ми кажеш дали најде некој (шминка и фризура) и ако да, контакт или линк? И ако може искуство да споделиш? Фала многу!
   
 5. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.217
  Допаѓања:
  7.084
  Препорака за добар шминкер и фризура во Куманово по пристапни цени???
   
 6. Gabrielle...

  Gabrielle... Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  За мајка ми и сестра ми закажав кај Мартина за шминка, тука ми ја имаа препорачано. Задоволни беа, само многу скапо за вредноста, по 1200. Премногу е тоа и не вреди. И за фризура имаа закажано на истото место, ама девојчето што правело фризури било многу неспособни. Не беа задоволни, а бараа само фенирање и благо виткање.
   
 7. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.244
  Допаѓања:
  5.676
  Пол:
  Женски
  За шминка само Арјета, најдобра во секој поглед.
   
 8. galaktika

  galaktika Нов член

  Се зачлени на:
  3 септември 2019
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  1
  Девојки, здраво
  Ми треба помош околу одлуката за шминка за свадба.
  Се мислам помеѓу тројца мејкап артисти :
  Васе Доковски
  Дарко Мишовски и
  Бобан Тодоровски.
  Препораки, искуства или било каков совет е добредојден. :)

  За шминка и фризура мислам дека цената му е 150 евра
   
  Последна измена од модератор: 3 септември 2019
  На Packka му/ѝ се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  10.962
  Допаѓања:
  96.440
  Колку???
  цццц. цениве ...
   
 10. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  1.613
  Пол:
  Женски
  Estetika Fitore Armend Ramadani Dodona Shurbevski Dadar,site gore dole zimaat po 100 evra. Toa se cenite vo skopje kaj poznati sminkeri :)
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Gabrielle...

  Gabrielle... Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  Јас на пример, за невеста дадов 5000 денари за шминка и фризура, што дури си мислам дека дадов многу. За фризура дадов 3000 денари, ама побарав пуштена лајт брановидна виткана во охрид кај Шенер (кој е еден од најдобрите фризери во охрид), и нежна шминка кај Мери исто во Охрид за 2000. Карминот ми се избриша по 2 саати, ама јас досега не памтам некаде да сум била а да не ми се избришал.
  Од мојот целокупен изглед бев задоволна, и можеби за некој што бара покомплицирана шминка и фризура, вреди да се плати..Ама за тоа јас што го добив (и побарав реално) не вреди таа цена. Само се качени цените од старт зошто си невеста.
   
 12. ~Allure~

  ~Allure~ Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2019
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Девојки, имам едно прашање. Колку време е вообичаено потребно да ве нашминкаат кога одите кај професионален шминкер? Фала
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. ludamaja10

  ludamaja10 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2017
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  408
  1 и пол саат максимално кога барам нешто ново wow и покомплицирано. Онака нешто полесничко за 45мин - 1 час јас лично готова сум.
   
  Последна измена од модератор: 6 септември 2019
  На ~Allure~ му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mantub

  Mantub Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2017
  Пораки:
  451
  Допаѓања:
  1.671
  Пол:
  Женски
  Погоре прочитав еден коментар, требало да бидеме спремни да платиме 150-200 евра за шминка како во странство ако сакаме да сме убаво нашминкани. Важи, а вие бидете спремни да плаќате даноци како во странство пошо сите до еден работите на црно.
   
  Последна измена: 5 септември 2019
  На mira.mira и Lostinparadise им се допаѓа ова.
 15. MonikaM113

  MonikaM113 Активен член

  Се зачлени на:
  27 август 2018
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  70
  Пол:
  Женски
  Искуство со natasha_crystal_makeup? По инста гледам дека предобро шминка ме интересира дали е реално така или е се тоа фотошоп дали трае шминката и колку време однапред сте закажале? Се извинувсм на многуте прашања но ми треба:)
   
 16. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  1.613
  Пол:
  Женски
  Ne ne i ne !
  Procitaj sto imam pisano nekolku slajda nazad.
   
 17. Sleepy

  Sleepy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  Мартина веќе неколку месеци работи со Марија во Фантази.
  Повеќе од година дена не е во Сан-ди.
  Шминка солидно, цртањето веѓи и е доведено до перфекцика, само шминката не е доволно трајна по мое мислење.
   
 18. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Некој има искуство кај Ajten De Luxe?
   
 19. ~Allure~

  ~Allure~ Активен член

  Се зачлени на:
  4 април 2019
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Во контекст на ова и Crystal makeup малку ми беше сомнително бидејќи таа исто така објавува доста видеа не само слики. И на видеата изгледа поверодостојно дека шминката навистина е добра, бидејќи е потешко на видео да едитираш до тој степен. Сега се прашувам дали навистина е добра или можеби користат филтри и за самите видеа. Бидејќи шминката на сите сториња изгледа мн добро. Има ли некој друг што има искуство со нејзе? Или се работи за едит на друго ниво? Јас лично немам снепчет или некои од тој тип мрежи кои нудат филтри па појма немам. Знам дека постојат филтри за снимање во realtime ама незнам дали до тој степен идат нашиве шминкери. Исто светло и камера прават ненормална разлика. Ама пак ми е чудно... тоа бара мн работа а она постира по неколку скоро секој ден.. што мислите вие?

  Едит: не ги познавам толку членовите на форумов да тагнам некој, ама супер би било да имаме некој што се занимава со едитирање слики и видеа да не просветли малку
   
  Последна измена: 8 октомври 2019
 20. Minci13

  Minci13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2018
  Пораки:
  452
  Допаѓања:
  1.613
  Пол:
  Женски
  Vidi jas nemam namera na nikoj da mu napravam losa reklama ako toa ne go zasluzil..Imam ideno kaj sminkeri sto zimaat po 50 60 evra imam ideno kaj sminkeri sto mi zemale samo 600 denari..Ako nekoj e dobar go falam sekade ako nekoj ne e zosto drug da se zezne?
  Natasa koga me slikase za instagram koristese aplikacija za liceto poubavo neli a potoa koga ja stavi slikata mi imase dodadeno trepki od aplikacija i mi imase staveno tus od aplikacija..Portokalovata pudra sto mi bese na celo i losite crni konturi koi idea do mojot nos bea izbluruvani i ispeglani na slika..
   
  На mira.mira, ~Allure~ и ludamaja10 им се допаѓа ова.