1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Професионални шминкери

Дискусија во 'Лице' започната од Lizalka, 15 март 2010.

  1. Allie_88

    Allie_88 Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Минчи, да не ти плаќаат тебе за рекламиве што им ги правиш, мене ова така ми изгледа со овие студијава што ги збориш :) ама ја не зборев кој по фенси студио има, не сме се разбрале, темата е професионални шминкери..
     
  2. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Кило бјути фејс, реални да бидеме.
     
    На sorbet, Alisa22 и Sejfullai им се допаѓа ова.
  3. Allie_88

    Allie_88 Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Килаво бјути фејс.. :$ ги знам сите... али нема везе.. мора некој и турскиве бонбоњери да ги бендиса

    Има непрофесионален пристап кон одредени муштерии.. со нанесувањето се си кажа... и еден куп други замерки.. За Сим Салтирова сум сеуште во бунило како воопшто ја вбројувате..
     
    Последна измена од модератор: 19 ноември 2019
  4. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Jas go kazav moeto iskustvo vo odredeni studia a isto taka go kazav i negativnoto iskustvo vo nekoja ponazad strana :)
    Barem da me plakjaa da gi reklamiram a ne parite tamu da gi ostavam :rofl:
    Dvete od slikite gi vidov vo zivo preubavi bea :) A za beauty tools i photoshop jas prva poveruvav na edna “sminkerka” pa nazad doma na brisenje i sminkanje sama :)
     
    На ludamaja10 и ~Allure~ им се допаѓа ова.
  5. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    И ја се шминкав за матура на вакво место што гледам според некои биле "турска бонбоњера" и за евтина цена изгледав прекрасно и преубаво нашминкана бев, баш беше професионално, јас како што имам мали очиња и спуштени капаци, бев изненадена колку добро ме нашминкаа, баш како што им покажав на слика како сакам да изгледам, плус ми посветија одлично внимание, без да брзаат. И шминката ми издржа цела вечер буквално, за разлика од некои што фрлиле енормни цени, а не им издржа ни 2ч, а да не збориме што беа незадоволни и што не им ни обрнале внимание ко што треба, а биле кај "познати" имиња.
    Не секогаш познато и скапо значи и квалитет. :)
     
    На butterfly6223, The Saturdays, ocicka2014 и 5 други им се допаѓа ова.
  6. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.671
    Допаѓања:
    52.070
    Пол:
    Женски
    Турски бомбоњери бее:rofl::rofl::rofl:

    За Фиторе потврдувам фотошоп не користи, за некоја специјална прилика повторно само кај неа би идела.
    Инаку според мене без навреда, со Албанките за шминка неможе никој. А па во Косово шминкерките..:inlove:
    Сим е нова кај нас, шминка поразлично, убаво :) Но за мене засега не е нешто wow.
     
    На marija305, SexiLy, ludamaja10 и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Allie_88

    Allie_88 Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Ако си задоволна од таа шминка и да си идеш :) зашто другите ќе те разочараат. Е тука само Сим Салтирова може да се јаде со тие што ти го наведе.. Мислев дека ептен сте навлезени со дебативе на темава.. сум згрешила дебело.. јас го кажав моето а и мислењето на повеќето од девојките што знаат што е професионален шминкер, Дарко Мишовски е врв, исто и Шурбе, се останато ми е под нив.. Поздрав
     
  8. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Кој шминка професионално,убаво и природно не сакам да бидам како со аргета шлапана по лице и да користи скапа оригинална козметика?
    За матура прашувам :)
     
  9. Allie_88

    Allie_88 Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Дарко Мишовски шминка по нежно или Шурбе по авангардно ама и двајцата се врв
     
    На Coco31 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ~Allure~

    ~Allure~ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2019
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    560
    Пол:
    Женски
    Види, ок е тоа што го произнесуваш твоето мислење, и ако имаш искуство со шминкерите супер ќе имаш што да допринесеш на темава и сигурно другите ќе сакаат да чујат. Но, коментари од типот

    Не се ок...навредливи се, нема потреба од такви коментари и не допринесуваат кон ништо добро. Сите сме тука да добиеме квалитетно инфо и темава е мн корисна. Те молам повеќе да внимаваш, бидејќи напаѓаш со коментариве и дури и да сака некој да се сложи со тебе не оставаш простор бидејќи луѓето имаат потреба да се бранат. Извини ако претходно бев груба, се надевам ме разбираш што се обидувам да пренесам.
     
    На Tam4yy, ludamaja10 и Minci13 им се допаѓа ова.
  11. Allie_88

    Allie_88 Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Океј си е де, се разбравме ;) и да, ги познавам скоро сите шминкери.. кој како работи и со што работи.. но јасно дека секој си има право на свое мислење..
     
  12. Darlingzz

    Darlingzz Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2018
    Пораки:
    895
    Допаѓања:
    665
    Пол:
    Женски
    "DL Art" односно Дина убаво шминка, но некако исто ги шминка сите. Еднаш ме шминкаше за свадба, ми се свиѓаше и ми стоеше шминката цела вечер, а на истата свадба имаше две девојчиња исто шминкани од нејзе катастрофа беа распаднати и рашлапани цели и не беа задоволни, а јас бев. Инаку ме нервира многу е дрска и многу влезе во филм, ја знам уште пред да почне пофина беше, сеа нешо се дигнала у облаци али ок е. Никој не ја спомна Ивана Атанасовска од Ѓорче, мене топ ми е. Околу 1500 зима со трепки и сум многу задоволна. Многу е брза и квалитетна.
     
    На Tamarkaa, didisi и ludamaja10 им се допаѓа ова.
  13. ~Allure~

    ~Allure~ Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 април 2019
    Пораки:
    200
    Допаѓања:
    560
    Пол:
    Женски
    Едно - извини нема да е на одмет
     
    На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Sim Saltirova ja spomenav bas od istata pricina sto gi naglasuva crtite na liceto na mnogu suptilen nacin ubavo i nezno sminka :) Ne sekoj znae nezno da nasminka a sepak da izgleda neli,profesionalno i najbitno od se clean makeup..
    Daniel Nikolovski isto ama ceni visoki za usluga sto mozes da ja najdes na drugo mesto za mnogu poniski ceni..
     
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Дарко шминка по желба, а не нежно.
     
    На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Slatkish255

    Slatkish255 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2016
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    Со Сим Салтирова немам искуство, но неколку другарки што имаат одено кај неа ми кажале дека се прилично задоволни..А зашто имаш некое негативно искуство со неа?
     
  17. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Хахахах ја кажав груба бројка но океј, некој се запнал за карање :D
    Btw, дефинитвно сите што @Minci13 ги спомна се баш професионалци, можеби само треба да излезеш од под каменот и ти нешто да видиш, а не само да слушаш. А и Дарко кој професионалец е , не ми го збори , го имаше мајка ми “ задоволството “ да ја “нашминка”.
    Во секој случај, сите ние имаме свој вкус и стандарди така ? Што за некого е убаво за друг е грдо или лошо како и обратно. Скор сите користат шминкери користат фотошоп што е најнормална работа доколку е во умерена граница.Сум пробала многу шминкери додека не ја најдов “вистинската” а за сите нас тоа означува различен поим. И да, да кажеш “маалски шминкер” за оној што не ти се допаѓа неговата работа е малку грубо и дрско. Пријатен ден
     
    Последна измена: 19 ноември 2019
    На Minci13 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Allie_88

    Allie_88 Активен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Зашто highlighter не се става на цело лице туку на high point of face :) незнам дали ја имаш видено.. но она ни самата не знае да си ја погоди пудрата..
     
  19. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Јас ко што гледав слики што шминкала манекенки воопшто не ми се допаѓа ни контурите како ги прави. Може е ствар на вкус ама воопшто не ми се допаѓа начинот на кој шминка, бронзер изналупано 3кг по цело лице. :tmi:
     
    На Golden, Moon.Girl, Allie_88 и 3 други им се допаѓа ова.
  20. Slatkish255

    Slatkish255 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2016
    Пораки:
    475
    Допаѓања:
    785
    Пол:
    Женски
    Тоа имам приметено имаш право, има некој чуден начин на шминкање. Не можам да кажам лошо ама чудно, многу руменило става баш сега и гледав слики. На сите девојки така премногу става и не делува убаво на секого.
     
    На Allie_88 и ludamaja10 им се допаѓа ова.