1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прошетка за паметење (A Walk to Remember) [2002]

Дискусија во 'Филмови' започната од tweetygirl, 1 март 2011.

 1. tweetygirl

  tweetygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  10
  Филмот е прекрасен најдобриот и најромантичниот што сум го гледала кој го има гледано нека пише....
   

  Прикачени фајлови:

  На XstrongerX и Mawata77 им се допаѓа ова.
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Eдна од најубавите книги кои сум ги прочитала.
  А филмов просечен, ако ја имаш читано книгата тогаш филмот и ќе го заборавиш, но книгата нема :)
  [​IMG]

  Jас ако го видам Николас Спаркс ќе му се поклонам, што ни ги даде едни од најубавите љубовни книги, повеќето од нив со вистинска приказна, но малку уфилмана истата :)
  А филмовиве
  A Walk to Remember
  http://www.imdb.com/title/tt0332280/ The Notebook
  http://www.imdb.com/title/tt0139462/ Message in a Bottle
  http://www.imdb.com/title/tt1294226/ The Last Song
  http://www.imdb.com/title/tt0989757/ Dear John
  http://www.imdb.com/title/tt0956038/ Nights in Rodanthe

  Сите се филмови по негови книги.
  Филмовите не ме воодушевуваат премногу, посебно кога се исти по книгата, веќе ја знам сторијата а таа во мојата глава е поинаква од онаа на режисерите. ;)
   
  На mariaam и Lady-PinkHeart им се допаѓа ова.
 3. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.555
  Прво ја прочитав книгата и ме воодушеви и подоцна го гледав филмот и страшно ме разочара различен е од книгата не дека е ептен катастрофа но мене не ми се допадна неможе ни да се спореди со книгата
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.439
  Допаѓања:
  146.547
  Филмот е глуп и нереален,затоа се разочарувате од мажите и воопшто,животот и љубовта.
   
  На Name и Krisi им се допаѓа ова.
 5. Lady-PinkHeart

  Lady-PinkHeart Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  135
  Прво го гледав филмот и ми се допадна.
  А синоќа ја дочитав книгата и сфатив дека филмот е разочарувачки во споредба со книгата... Воопшто не е доловена приказната како што треба, за разлика од книгата која ги буди сите чувства и те остава без здив...
   
  На Name му/ѝ се допаѓа ова.
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Многу ми се допаѓа филмчево. Секогаш кога имам вишок слободно време практикувам да гледам романтичен филм и овој ми е често на листата. :)
  Сакам да ја прочитам и книгата, но не можам да ја најдам ни во библиотека, ни во книжара!! :(
   
 7. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Овој филм заедно со Титаник се најромантичните филмови што сум ги гледала. Ја имам читано и книгата , прекрасни се. Секогаш плачам кој го гледам овој филм , а сум го глеала безброј пати. Прекрасен филм! :D
   
  На Monicaa и lokni4ka2 им се допаѓа ова.
 8. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.856
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Мене ми се допадна делот кога и ги исполнуваше желбите (за тетоважата и да биде на две места во исто време), а има право Лилит, филмот е нереален, такви машки не постојат.

  Едит: Мислам дека филмот се вика „Прошетка за паметење‘‘ ако грешам извинете :)
   
 9. Krisi

  Krisi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  152
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Filmot e glup, predvidliv i PATETI:EN
  Филмот е глуп, предвидлив и ПАТЕТИЧЕН ! :puke:
  Ако сакате љубов, погледајте некој филм што вреди, Англиски пациент, Каэабланка, Одвеано од виорот итн..... Не си го трошете времето со вакви потпросечни филмови, срцепарателни кваэиромантики.
   
 10. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Ќе се согласам дека филмот е просечен и нереален. Ама мене успеа да ме расплаче.
  Кога успева да и ги исполни желбите, пред таа да си замине... Добра сторија.
  А и песнава :x http://www.youtube.com/watch?v=j8f8RHWMPyY
   
 11. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Спаркс....најубавите љубовни книги што во животов сум ги прочитала,која од која поубава и која од која по љубовна :inlove: сите ми се прекрсани особено Одлука и На прв поглед.Е сега филм како филм пола работи ги нема а и чувствата неможат да се доловат како во книгата,чекори за сеќавање мене искрено воопшто не ми е глуп така интересно лесно филмче ама сепак со книгата нема шанси.
   
 12. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.815
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Се разбира, книгата е поубава.
  Ама и филмчево држи вода, не е лошо. А за нереално... а кој филм е реален, а? Во сите имаме мачкање очи, дали со романтики и патетики, дали со научни фантастики, ѓаволи и духови...
  Реалноста во денешно време е релативна работа... како и се‘ останато, впрочем.

  Мене ми се допаѓа. Посебно Шејн :P
  [​IMG]
   
 13. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Фимот го гледав и не ми остави некое восхитувачко чувство, сега сум сеуште во потрага по книгата да ја прочитам бидејки сите ја фалат.
   
 14. emma-chan

  emma-chan Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2011
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  9
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Нешто едноставно - НЕЗАБОРАВНО! :inlove:
   
 15. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.160
  Допаѓања:
  22.992
  Пол:
  Женски
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Филмотт ее не знамм..нешто ПРЕУБО според мене :inlove:
  Книгата ќе ја читамм за скоро време :)
   
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Единствено нешто што ми се допадна од филмов е Shane West. :lol:
   
 17. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.792
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Најубавиот филм што некогаш го имам гледано. Просто, незаборавен :l:
  Сега сакам да ја прочитам книгата но не ја имам најдено. Можете да ми кажете од која книжара ја купивте, по можност во Охрид :lol:
   
 18. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.430
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Филмов ме расплака ;( ;(
   
 19. figgiMK

  figgiMK Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2010
  Пораки:
  6.964
  Допаѓања:
  2.300
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Филмот е според мене и повеке од убав ...
  Сепак ни јас не можев да ги задржам солзите кога умре девојката и последната сцена кога се појави на прагот нејзин тој !!!!
   
 20. mona.s

  mona.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2011
  Пораки:
  579
  Допаѓања:
  153
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Знам дека сите романтичарки го имаат гледано овај филм, а оние кои го немаат мораат затоа што ваква романтична драма не се пропушта,се работи за повлечена девојка керка на отец, каде што најпопуларното момче ке се заљуби во неа
  Улоги:worried:hane West, Mandy Moore, Peter Coyote
   

  Прикачени фајлови: