Прошетка за паметење (A Walk to Remember) [2002]

Дискусија во 'Филмови' започната од tweetygirl, 1 март 2011.

 1. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  9.620
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Го голедав синоќе, и можам да кажам дека е многу убав, ме раплаче. :worried:
   
 2. bibip

  bibip Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  100
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Еден од моите омилени филмови,прекрасна приказна за животот.....
   
 3. ma4o4female

  ma4o4female Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  481
  Допаѓања:
  352
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Не е чекори туку ПРОШЕТКА :!:
  А филмот кога и да го гледам ми навираат солзи на очите.... Николас Спаркс и неговиот начин на опишување и раскажување за една љубов е незаменлив.
   
 4. Princess.S

  Princess.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2011
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  651
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  ^ И јас мислам дека е прошетка.

  Го гледав вчера, т.е денес, затоа што заврши во 2 вечерта. Се расплакав 6 пати, а тоа се нема случено уште од Титаник. Ја опиша љубовта во нејзината вистинска смисла и како таа може да го смени човека.

  Прошеткава е навистина за памтење и никогаш нема да ја заборавам. :')
   
 5. LaBella

  LaBella Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2010
  Пораки:
  1.022
  Допаѓања:
  1.080
  Пол:
  Женски
  Чекори за паметење (A Walk to Remember) [2002]

  Мхм, сменете го насловот :)

  Инаку интересен филм, има некои сцени кои мн ми се свигаат, но не е филм кој не може да ми се здосади
   
 6. Masnickaaa

  Masnickaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2011
  Пораки:
  324
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Еден од омилените :) Знам дека е малку нереален, но сепак носи преубава, тажна приказна за животот, љубовта, посветеноста...
   
 7. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.547
  Пол:
  Женски
  Криво ми е што првин го изгледав филмот, а после ја прочитав книгата. За друг пат ќе си знам :D Инаку добар филм, романтичен, но сепак тажен кој ме натера да плачам и додека го гледав филмот и додека ја читав и книгата.
   
 8. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  Го имам гледано фимчево неколку пати и секогаш ме расплакува а иначе книгата сакам да ја прочитам но неможам да ја најдам :(
   
 9. BlackSwan5

  BlackSwan5 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  2.765
  Допаѓања:
  3.548
  Филмот како филм е убав.Ама премногу бајковит и нереален.

  Вакво нешто не се случува во реалноста.Таква љубов,па и во тинејџерските години нема.Инаку ми се допадна онаа сцената кога настапуваа заедно.И Џејми беше убаво средена таму,каква што беше во филмот не ми се допаѓаше.Премногу невина фаца.Шејн Вест е преубав,тука нема збор.
   
 10. chocolate.chick

  chocolate.chick Популарен член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2011
  Пораки:
  922
  Допаѓања:
  644
  Многу убав филм. Еден од ретките романтични филмови кои сум ги гледала, но многу ми се допадна. Единствена причина зошто не би го гледала повторно е зошто многу ме тера на плачење, а тоа е нешто што ми е иритантно кај филмовите. Иако содржината е навистина преубава :)
   
 11. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.068
  Допаѓања:
  6.343
  Пол:
  Женски
  Книгата за жал ја немам читано, ама филмов го имам изгледано.
  Ме расплака, ја често си плачам на филмчиња, ама тоа не е и толку битно.
  Викате бил нереален, патетичен, ај кажете ми еден филм кој што е потполно реален? Епа таков не постои.
  Ова е приказна за вистинска љубов, и како љубовта може да биде присутна околу нас. :inlove:
  Нашата љубов е како ветар, не можеш да ја видиш, но можеш да ја почувствуваш. Најубава реченица.
   
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.118
  Допаѓања:
  8.874
  Пол:
  Женски
  Прекрасен филм :clap:
  Не гледам често романтични, ама овој вредеше да се погледне. Не сакам филмови со тажен крај, ама за овај правам исклучок.. и те тера да пуштиш некоја солза. ;(
  [​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
   
 13. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.422
  Допаѓања:
  30.189
  Пол:
  Женски
  Филмот го имам гледано неколку пати и се расплакав... Ми остави голем впечаток
   
 14. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.315
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  Го гледав филмов не знам очекував нешто повеќе па се разочарав не знам зошто дали дека не го сватив многу убаво не знам не велам дека неее е убаав ама сум гледала и многу подобри
   
 15. sara333

  sara333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  27
  Филмот го имам гледано многу пати,но никојпат неможам да се воздржам да не плачам.Филмов како и сите други што се базирани на книга на Хиколас Спаркс е прекрасен. 10/10 :clap:
   
 16. bibip

  bibip Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  100
  Го имам гледано повеќе пати, го обожавам........
  Landon: Our love is like the wind... I can't see it, but I sure can feel it.........  Landon: Jamie... I love you.
  [long pause]
  Landon: Now would be the time to say something.
  Jamie: I told you not to fall in love with me.
   
 17. Butterfly14

  Butterfly14 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2013
  Пораки:
  757
  Допаѓања:
  454
  Книгата ја немам читано но затоа филмот го имам гледано неколку пати.Прв пат кога го гледав многу плачев.Омилен ми е :inlove:
  [​IMG]
   
 18. kathy-style

  kathy-style Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2012
  Пораки:
  302
  Допаѓања:
  192
  Филмот е мноогу убав и на крајот си плачев ;( .Го имам гледано повеќе пати.Ми се допаѓа и кога некој ќе ме праша за филм тој му го препорачувам.
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.770
  Му го поштовам гестот 8)
  [​IMG]
   
 20. x-MajaEsposito-x

  x-MajaEsposito-x Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2013
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  603
  Пол:
  Женски
  Ме трогна крајот. Навистина ова е еден филм кој потешко се заборава и колку пати и да го гледам, никогаш нема да ми се здосади!