Прошетка за паметење (A Walk to Remember) [2002]

Дискусија во 'Филмови' започната од tweetygirl, 1 март 2011.

 1. Agawa

  Agawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  280
  Е ова мислам дека е една од најтрогателните приказни. :(
  Сите искажани реченици ќе Ве наежат и растажат.
  Овој филм е вреден за пуштање и по некоја солзичка ;( ;( ;(
   
 2. fashion.owl

  fashion.owl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2013
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  21
  Мислев дека ќе го мразам, ама сепак се решив да го гледам.

  Не очекував да има трагичен крај. Си мислев дека е некоја типична љубовна приказна со хепи ендинг, ама ме изненади и почнав да плачам. ;(

  Вреди да се гледа !
   
 3. Maria.Vampire

  Maria.Vampire Нов член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2014
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  438
  Прв впечаток ми беше дека ке е типичен тинејџерски филм со "happy ending",но излезе нешто сосема поразлично.Не беше очекуван крајот,и ми се допаѓа.Пуштив и по некоја солза.
  Лајк за филмот. :up:
   
 4. Dream-Girl

  Dream-Girl Caffeine addict ☕ Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  11.571
  Допаѓања:
  128.148
  Пол:
  Женски
  Од почеток ми беше како глуп филмов, ама се решив да го изгледам и не згрешив.
  А во глумецот се заљубив. :rofl: :rofl:
   
 5. Buterfly2576

  Buterfly2576 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2013
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  14
  Девојки како би можела на интернет да го гледам филмов со превод? :D :D
   
 6. BestFriends.99

  BestFriends.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2014
  Пораки:
  195
  Допаѓања:
  440
  Пол:
  Женски
  ^http://kinoteka.org/mk/musicvideo.php?vid=975414b05 еве го онлајн со превод филмот.
  Иначе филмот е многу убав вреди да го гледате ! :!:
   

  Прикачени фајлови:

 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.891
  Пол:
  Женски
  Прејако е филмчево.На крај и запалкав :angel:
   
 8. tiph24

  tiph24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2014
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  177
  Сум плачела многу,и на книгата и на филмот. :$
   
 9. ivana63

  ivana63 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2013
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  229
  Убав филм. Многу ми се свиѓаше и не очекував таков крај. :wasntme:
  Одамна мислев да тркнам до библиотека да си ја земам книгата и никако да отидам. :$ :lol:
  Ама еве чим вие викате (како шо прочитав погоре де :rofl: ) дека книгата е подобра мора да се прочита. :nod: А искрено ништо друго освен совршенство не ни очекувам од Николас Спаркс. :wasntme:
  Ќути не зборуј. :D :l: :makeup:
   
 10. DoReMi

  DoReMi Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  156
  Гледам сте пишувале дека книгата е подобра, искрено мене книгата не ме фасцинира многу колку филмов.
  Премногу емоции на едно место, трогателна приказна, безброј солзи, прекрасни разговори...
   
 11. In-love

  In-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2013
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Тажен,прекрасен.Само што непуштив солза на крај!Глумецот е прекрасен! А истиов нели беше и во Никита,како Мајкал?
   
 12. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано со братучедка ми.Преубав филм, би го гледала уште 3 пати. :inlove:
   
 13. nikiiii

  nikiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2013
  Пораки:
  1.371
  Допаѓања:
  941
  Еден од мојте најубави филмови... :inlove:
  прекрасна содржина, прекрасни глумци..се прекрасно.
  Гледан ми е одамна, сакам да си го гледам пак :lol:
  и да на крајот се расплачив :tmi:
   
 14. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.378
  Допаѓања:
  10.142
  Пол:
  Женски
  Филмот е прекрасен но во исто време и многу тажен. Дефинитивно би го гледала повторно. ;)
   
 15. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  Филмот е прекрасен но во исто време и многу тажен, се изнаплакав на крајот ;(
   
 16. BojanaLegija

  BojanaLegija Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  61
  Јас го има гледано со другарка ми. Леле колку е само преубав. :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
   
 17. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Vredi da se pogledne, filmov e preubav se utepav od placenje :)
   
 18. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.778
  Допаѓања:
  19.203
  Пол:
  Женски
  Го имам гледано филмот повеќе пати , и навистина , не е совршен , но вреди да се погледне . Ми остави позитивен впечаток ( во смисла - нада задња умире , за маживе де ) . Секако дека е не реален , ама и не можеме тоа да го очекуваме од овој жанр филмови . За тоа се тука оние кои се базирани на вистинска приказна .
   
 19. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.640
  Допаѓања:
  100.461
  Пол:
  Женски
  Мој тип на филм. Гледан повеќе пати.. Силни емоции,многу солзи. Филм за паметење. Впечаток незаборавен
   
 20. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  525
  Пол:
  Женски
  Филм на кој секогаш се навраќам. Сцена што највеќе ја паметам е онаа кога овој "уфилманиот" (заборавив како се вика) ќе и каже "In your dreams"....