1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Проштално писмо. . .

Дискусија во 'Канта' започната од Actress, 10 октомври 2013.

 1. Actress

  Actress Активен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  52
  Допаѓања:
  4
  Ќе сакате ли да ми предложите што да и напишам на најдобра другарка за проштално писмо бидејќи ќе оди во Словенија?
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.287
  Проштално писмо? Не ти е потребно тоа. Едно обично „чао“ и „среќен пат“ би било доволно. Сигурно повторно ќе се видите или ќе комуницирате преку интернет. А, ако сакаш да го прекинеш таквото пријателство, не го прави тоа толку официјално.
   
 3. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.320
  Допаѓања:
  8.398
  Проштално..тоа значи дека оди да живее таму за секогаш,или привремено?
  Самиот наслов упатува на тоа дека е збогум :)
  Јас би пишала на хартијата тоа што чувствувам во моментов-тага,среќа,бес,завидливост итн,било што,само искрени емоции.
  Би опишала за заедничка случка која ни е најдрага,на која слатко се смееме кога ќе се присетеме.