1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прскање за потемен тен во козметички салон

Дискусија во 'Тело' започната од karenin, 6 април 2010.

 1. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.171
  dali nekoj znae nekoe dobro kozmeticko studio kadesto ima onakvo da te prskaat celata za potemen ten, znaci ne solarium tuku ova dr. za sto ne znam kako tocno se vikase??? :)
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.346
  ne sum slusnala da ima kozmeticko studio kade moze da dobies potemen ten so nesto drugo,osven solarium,no ima mnogu kremi za samopotemnuvanje koi navistina deluvaat.samo e bitno da ne preteruvas da stavas vo golemi kolicini tuku umereno,i od kremite na nivea ne sum mnogu zadovolna,a ubavi se na oriflame i avon.i iako ke ti zvuci cudno,otkoga ke se namackas e ubavo da se istusiras otkoga ke se vpie,zasto ako se mackas posle tusiranje, po nekolku dena ke pocne da ti se vadi i ke imas de temna,de svetla koza :D
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.453
  Пол:
  Женски
  karenin знам на што мислиш, минатото лето гледав прилог на тв за тоа ама незнам кое козметичко студио го промовираше, прашај во Силуете или по други сигурно го има.
   
 4. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Има едно козметичко студио во Ново лисиче мислам дека беше, или аеродром, не знам не ги разбирам тие населби како се баш точно, имаат вакво прскање :rofl:
   
 5. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Лижалка, а може поконкретна информација да дадеш за студиото, како се вика на пример? :)
   
 6. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Нема проблем емче кремче само да ја прашам другарка ми, она таму има закажано за матура, 1000 ден е прскањето иначе :)
   
 7. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.171
  super, a od kolku pati bi se dobil dobar ten :)? ako nekoj znae...
   
 8. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Ако се однесува прашањево за тоа со прскање, мислам дека од прва, бидејки другарка ми има закажано еден третман еден ден пред матурата...
   
 9. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13
  ја знам таков козметички салон за потемнување на тенот со прскање во Капиштец се наоѓа само незнам колку пари е третманот.. тоа можете да си прашате позз
   
 10. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13
  да да од прв пат тенот потемнува и доста се приметува разликата добра третман е
   
 11. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  И ти стои ли темниот тен подолго време или има определено на колку дена треба пак да одиш? Нели со обичниот солариум прво почнуваш со 5 мин, па 10, па нареден ден 15 мин и после можеш по пола саат да лежиш. А тука не ми е јасно дали ти кажуват колку време ќе ти трае тенот и кога пак да отидеш на прскање?
   
 12. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13
  епа незнам колку време ке ти трае бојата, значи ова нема определено време кога пак да одиш, таа со тек на време ке си падне и после ако сакаш пак темен тен можеш пак да си отидеш на третманот... ама незнам точно да ти кажам колку време ти стои бојата валда е подолго време незз... сепак тоа е привремено а не е штетно како кај солариумот зашто тука нема ултравиолетово зрачење
   
 13. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Маца, а може да ми кажеш како се вика салонот и кај точно се наоѓа или контакт тел. ? Пиши ми лп
   
 14. ss80

  ss80 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  271
  Пол:
  Женски
  Ве молам внимавајте со солариумите-се уплашив кога прочитав „прво почнуваш со 5 мин, па 10, па нареден ден 15 мин и после можеш по пола саат да лежиш“-НИКАКО не смееш пола саат да лежиш! Јас имам темен тен и многу лесно потемнувам но никогаш не сум се сончала половина час-ниту 15 минути! Современите солариуми се многу силни и можеш да ги користиш најмногу 10 минути! Ве молам немојте да ги слушате т.нар. козметичарки кои всушност сакаат само да ви ги земат парите-тие секогаш нудат повеќе време-нормално кога наплаќаат на минута! Јас имам ГОЛЕМО искуство од сончање на солариуми-се сум пробала и од искуство ви кажувам-повеќето од вас се тинејџерки-внимавајте да не си ја уништите кожата-после тоа кожата е сува и замислете кога ќе остарите кога секако кожата го губи сјајот... Јас сега МНОГУ ретко одам на солариум бидејќи се плашам од тие недоволно испитани зраци... Одам пред да одам на одмор, како подлога и тоа 5 минути, 2-3 пати претходно и тоа е се-макар што мислам дека и тоа е штетно...
  А она што го споменувате со прскањето-тоа е еднократно и го прават холивудските ѕвезди-тоа мислам дека се измива со текот на време. Не знаев дека го има и кај нас-браво-тоа не е штетно-go for it!:)
   
 15. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.171
  Devojki moze da gi napisete iminjata na kozmetickite saloni??? Mnogu sakam da odam a nikako da najdam kade ima vakvo nesto. pozz :) :)
   
 16. maca-mk

  maca-mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2010
  Пораки:
  107
  Допаѓања:
  13
  Еве ти еден сигурен салон каде што го има тоа нешто :D ;) Derma Bella
   
 17. karenin

  karenin Популарен член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  1.426
  Допаѓања:
  2.171
  :rofl: fala :rofl: se nadevam ke mi se dopaga ponudata i rezultatot.
   
 18. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  да не знае некој случајно да не има во битола вакво нешто со прскање за потемнување? ама па од ко ке почни да паѓа да не сме ко крастосани на кожата негде темни негде светли ?? :worried:
   
 19. plavusaaa

  plavusaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2010
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  45
  епа од тоа и јас се плашам да не бидам шарена кога ке почне да паѓа бојата |( мада мислам дека не би требало а и кога прашав ми рекоа дека ке си се миеш рамномерно и нема да има шаренило по телото ама сепак.... штознам... :?:
  ај ако се испрскам ке ви кажам како било ;)
   
 20. Nannaa

  Nannaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2010
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  30
  а да не знае некој да не има случајно таква работа во битола????