1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Прљаво Казалиште

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Avril.09, 19 јануари 2011.

 1. Avril.09

  Avril.09 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  892
  Прљаво казалиште е југословенска и хрватска рок група која е основана во Загреб 1977.
  Првиот состав на групата го сочинуваа: Јасенко Хоура (гитара), Зоран Цветковић (гитара), Даворин Боговић (вокали), Нинослав Храстек (бас) и Тихомир Филеш (тапани).
  Еве некои од нивните хитови:
  http://www.youtube.com/watch?v=Wimii8RHJr0
  http://www.youtube.com/watch?v=shRJ1MSXkMA
  http://www.youtube.com/watch?v=SBO8XHWrgQA
  http://www.youtube.com/watch?v=qTRn7MxNiQY
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ashling

  Ashling Популарен член

  Се зачлени на:
  19 декември 2010
  Пораки:
  1.228
  Допаѓања:
  2.577
  На Avril.09 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.895
 4. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.557
  Прекрасни песни, прекрасни балади
   
 5. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
 6. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.640
  Добри се како група, ми се допаѓаат. Омилени песни ми се Марина, Не зови мама доктора и Јесен у мени...
   
 7. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.313
  Допаѓања:
  16.770
  Одувљек сам желио идите на нивни концерт, не као некао на сваки него бар на један :)
  Али желбата сеуште не ми се оствари ;( Можеби ќе ми се оствари..ама се уште потои тоа можеби, за жал. Инаку ги слупам им ги знам песните и знам дека имаат преубава музика :) .
   
 8. LitttleRNBPrincess

  LitttleRNBPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  795
  Допаѓања:
  950
  Пол:
  Женски
 9. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.557
 10. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.925
  WhiteAngel, Јесен у мени е од Парни ваљак. Инаку, јас ги обожавам. Ги сакам сите нивни песни. Кише јесење инстантно ми го крева расположението. И рингтон ми е на телефонот. Многу ги сакам и Корак по корак, На бадње вече, Ту ноч кад си се удава... И да не бројам, ќе треба сите песни да им ги набројам :)
  Ај еве од мене некој поздрав http://www.youtube.com/watch?v=t27z05nIuT0
  http://www.youtube.com/watch?v=7Ap_t4NV ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=UxPujmErlW8
  http://www.youtube.com/watch?v=dqeinDdA ... re=related
   
 11. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.097
  песнава убива онака без да се пронаоѓаш у текстот а тек ако некој се пронаоѓа незнам
  незнам стварно како реагирале како преживеале во моментот кога ја слушале :)

  http://www.youtube.com/watch?v=CS51sdSbr_A
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.639
  Допаѓања:
  80.775
  Пол:
  Женски
  Мојот дефинитивно најомилен бенд од браншата на екс - Ју.
  Ги обожавам, а за тоа секако - виновен е татко ми, лејдис енд џентлмен. :bow:
  Благодарна, довека.

  http://www.youtube.com/watch?v=dqeinDdA8Cw
  Најмомилена ми е од нивниот репертоар, затоа што ме потсеќа на нешто многу убаво, ма најубаво.
   
 13. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Многу, многу, страшно многу ги сакам песните од овој бенд.
  Посебно кога сум тажна знам со часови да ги слушам. Толку силни емоции носат нивните песни, што не е возможно да не те допрат, а можам да замислам како им било на оние што буквално се нашле во такви ситуации- некогаш знам да земам да ги читам коментарите под нивните видеа и се ежам од човечките сидбини, но и од силината на нечија љубов, и иако завршила најчесто неславно, јас сепак се восхитувам на способноста на некои луѓе да љубат толку силно...

  Омилени песни ми се http://www.youtube.com/watch?v=d_4033h7Gpc http://www.youtube.com/watch?v=WFJxSS-t ... re=related , а Ту ноч кад си се удавала мислам дека е најболна балада некогаш оптпеана :x

  Би сакала некогаш да појдам на нивен концерт, ако не се лажам оваа Нова Година пееја во Куманово на плоштад, ама јас би сакала да ги слушам во некој затворен простор, во некоја подруга атмосфера, помеланхолична :)
   
  На Magnolija му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.647
 15. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.011
  Пол:
  Женски
  Песни за во секој момент од животот. Дечко ми ме зарази со нив :inlove:
  Немаат лоша песна, песни за сите времиња
   
 16. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  сите песни ми се омилени навистина неможам да одвојам, но сепак zbog mene ne placi, mi plesemo, marina, sve jos mirise na nju ми се најдобри♥
   
 17. Danilela

  Danilela Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  1.807
  Е ова вреди! Се слушало и ќе се слуша. Такви хитови повеќе никогаш нема да се направат. Си ги слушам песните секогаш во комбинација со парни ваљак. :lol: Не знам зошто, веројатно дека двете се групи за сва времена. :rock: Омилените...
  http://www.youtube.com/watch?v=rTXCcAQTobY
  http://www.youtube.com/watch?v=5N9XeAQ75cc
  http://www.youtube.com/watch?v=M1haujRsqeI
   
 18. Irreplaceable.xD

  Irreplaceable.xD Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  67
 19. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
 20. B.Waldorf

  B.Waldorf Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  33
  заради нив и парни валјак секогаш мислам дека сум родена во грешно време :D
  Марина, колку сме ја пееле песнава во автобус, во Хрватска, леле спомени. Све је лако кад си млад, ја обожавам, толку позитивна песничка, си ги кршам прозорите низ дома со неа. И секако тука се Ми плешемо, Због мене не плачи, Из неких стари разлога, Ма ког ме бога за тебе питају, на Бадње вече, Не зови мама доктора, Сладолед.. и до утре би набројувала вака. Се на се, еден од моите најомилени бендови. Ги обожавам! :D