1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Психијатар би ми помогнал ли..?

Дискусија во 'Канта' започната од BlackSwan070, 1 јануари 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. BlackSwan070

    BlackSwan070 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    3
    Можеби ова звучи чудно..но навистина сакам да посетам психијатар со цел да ми помогни да ја преболам односно да раскинам со него..Проблемот е тоа што во врска сме2 години во првата година премногу ми беше убаво се беше супер ноо..сега во втората се имавме скарано 2 пати после вториот пат тој ме побара да му се смирам прифатив убаво ни беше ама сега последниов месец повторно ме избегнува не сака да се гледаме , често ме плачи и на мајтап ми одговара онака кога го прачвам зошто така се понаша...Што велите вие? Подобро би ми било ако се консултирам со психијатар затоа што ми е прв а и многу го сакам :(
     
  2. maja.kostovska

    maja.kostovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2011
    Пораки:
    288
    Допаѓања:
    192
    не се ваљда зезаш?? имаш 16 години, а више сакаш и психијатар да посетеш? немој мала си, генерација си ми ... и шо ако сте биле 2 години заедно ... било па поминало ти така за секој ако одеш на психијата ехееее.... уживај и не се замарај .... :)
     
    На BlackSwan070 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. BlackSwan5

    BlackSwan5 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    2.765
    Допаѓања:
    3.558
    Имењачко моја вака.
    Знам дека си заљубена и се тоа сфаќам ама ако навистина мислиш дека за таква работа траба да посетуваш психијатар тогаш не знам што треба да прават оние кои навистина имаат сериозен проблем во животот.
     
    На Pelikuna и BlackSwan070 им се допаѓа ова.
  4. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Ако мислиш дека психијатар ќе ти помогне, повели. Оди слободно. Ти треба сама да си помогнеш. Заедно сте биле 2 години, прв ти е, го сакаш многу и сега? Ако не можеш да му раскинеш, ако не можеш без него, направи да бидеш со него, ама убаво да ви е. Сепак пак ќе ти кажам, ако имаш потреба од психијатар, слободно оди. Само треба да научиш проблемите да ги решаваш сама, не со психијатар. Што ќе се случи кога ќе бидеш по возрасна и ќе имаш поголеми проблеми? Постојано ќе посетуваш психијатар? :)
    Сеуште си мала и животот е пред тебе. Ќе имаш уште многу, многу дечковци со кои можеби ќе ги имаш сличните проблеми. Тој ти е прв, но можеби нема да ти е последен. Ајде главата горе и не дозволувај никој и ништо да ти ја спушти. :*
     
    На BlackSwan070 му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.