1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Психолошка бременост

Дискусија во 'Бременост' започната од crazyinlove19, 15 август 2011.

 1. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.721
  Девојки, пред некое време слушнав за овој термин ама не успеав точно да разберам што значи.
  Би требало да е нешто кога жената мисли дека е бремена, а всушност не е. :?:
  Сепак ништо не ми е јасно, па ако некој повеќе се разбира во врска со ова, би можеле да дискутираме.
   
 2. bebaa

  bebaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2011
  Пораки:
  2.595
  Допаѓања:
  4.480
  Пол:
  Женски
  Мислам дека тоа е кога жената од самата желба да биде бремена ги добива симптомите за бременост мачнини вртоглавици итн.дури и менструацијата и доцни и ако не провети дека нее може и понеколку несеци да и доцни стомакот и расте од подуеност а она си мисли дека е од бременост. Е сега јас воа го знам оти гледав филм со една жена очајна да затрудне и докторката тоа и го објасни декаа сите тие симптоми ги има од психата а колку е реално така незнам амамислам дека е
   
 3. maca78

  maca78 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  77
  психолошка бременост е баш тоа-замислување дека е бремена..мислам замислување со некој од симптомите што се јавуваат кај вистинските трудници.доцнење на менструација(од стрес нерви и желба да се има бебе)гадење,подување на стомакот..се како кај вистинските самошто нема плод тука...
  не е ова многу често,ретко е..до сега за просторите на бивша југославија имам слушнато за еден пример,и идниот татко само што не го убил на докторот кој му казувал дека не е бремена жената....