Пудинг

Дискусија во 'Рецепти' започната од IviA, 20 мај 2012.

 1. IviA

  IviA Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  24
  Дали сакате пудинг ?? Си купувате или дома си правите ??Ако си правите дома во каков сад го ставате да се олади и го декорирате ли потоа ? Кој вкус ви се допаѓа ?? Јас си правам дома , го ставам во не многу високи чаши и го носам во ладна просторија потоа ако не ме мрзе си насечувам овошје врз него ако не си го јадам обичен , инаку сакам најмногу од чоколада :D
   
 2. t.i.n.k.e.r.b.e.l.l

  t.i.n.k.e.r.b.e.l.l Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  464
  Допаѓања:
  334
  Ммммм пудинггг.............. најбрзото слатко нешто, што секогаш ми се наоѓа дома, па кога ме фаќа криза за благо си го спремам, кога со млеко, кога само со вода...
  Сакам од чоколадо, ванила, па потоа следат овошните вкусови.
  Сервирање..кога како, ако ме фатило криза за благо, едвај чекам да се олади малку и така си го јадам дирекно од тенџере. А ако сум малку повеќе расположена знам да го ставам во садови со разни форми... додавам овошје, шарени трошки, кокос.... :) :)
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  Секој 2/3 ден си правам.
  Ама за чоколадниот сум експерт, другарките и дечко ми прво не ми веруваа, ама дека ставам одредени финеси во него излага како double/truble chocolate.

  Инаку да обавезно го мокрам садот во кој го ставам пудингот.
  И најважно од се, го матам и со маталка за нес, а не само рачно.
  А и откако ќе го ставам делот за згуснување, обавезно шпоретот на 1 го ставам, на тивок огин.
   
 4. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.749
  Пол:
  Женски
  сакам пудинг,најцесто си правам дома онака обичен оти незнам поинаку :D сакам од ванила ,цоколадо и како и јагода...
   
 5. cigarce

  cigarce Популарен член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  1.396
  Допаѓања:
  3.868
  Пол:
  Женски
  сакам и јас,кога ќе му текне на некој да направи :D
   
 6. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.463
  Ај ако некој успее да најде нутритивни вредности на пудинг варен со млеко нека закачи ве молам :*
   
 7. MandyLane

  MandyLane Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  2.665
  Допаѓања:
  11.833
  Пол:
  Женски
  Jадам направен исклучиво од мене,инаку не,дека само јас сама знам да си го направам и погодам по вкус, бидејќи го сакам поблаг и потечен и го правам со повеќе млеко.
  А со потврда конзистенција-како желе и ладен ич не можам да јадам, грдо ми е.
  Од чоколадо - бр. 1.
  [​IMG]
   
 8. ilipili

  ilipili Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  1.300
  Допаѓања:
  4.979
  Ммммммммм обожавам пудинг,обично домашен си правам од чоколадо најчесто,а исто сакам и од ванила, јагода мх мх ми се пријаде сега,а да се напраев јас сега м? :?:
   
 9. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.077
  Допаѓања:
  1.630
  Мојот најчест десерт, секогаш имам дома на залиха а пошто и маж ми пие секое утро млеко, не треба да трчам во продавница имам за 5 мин десерт. Секогаш го ставам во чашки за сладолед (влажни).
  Пудингот го декорирам секогаш, во зависност од сезоната на овошјето, или доколку немам овошје рендам чоколадо.
  Сега омилено ми е пудингот од јагоди, и го декорирам со јагоди.
   
 10. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  237
  Многу сакам пудинг.Си правам најчесто од чоколадо го ставам во влажно длабоки чинивчиња и го декорирам со рендано чоколадо најчесто.
   
 11. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.402
  Допаѓања:
  121.806
  Дом је тамо где је пудинг,си гласи рекламата на доктор Еткер и скроз се согласувам!
  Ин ми е особено во зимските денови! Му додавам и цимет,го сакам само класично чоколаден или ванилин,не сакам овошни. Цимет,некогаш и топено чоколадо,посластица за душа и ладни дланки и нос!
   
  На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
 12. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.920
  Допаѓања:
  65.029
  обожавам пудинг особено од чоколада и ванила си го правам со млеко
  не го декорирам секогаш, го ставам во чаши за сладолед или нешто што ке ми се најде при рака и само да се излади веднаш го снемува, по дома сите го јадат
   
 13. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.463
  Ванила сакам само во ванилици :D Значи поштуем мирис на ванила ама вкус некако не. Пудингот го сакам највеќе чоколаден. Посебно кога сум на диета го правам со нискомаслено млеко и натрен. Зимно време правам торта од варен ориз со пудинг, ама оној класичниот чоколаден пудинг со мрвици ми е најзакон нешто. :D
   
 14. Muffin.Love

  Muffin.Love Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2012
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  15
  Ванила најомилен...иначе дома на доктор еткер си равам и не го чекам да се олади така одма жежок највише го сакам :)
   
 15. jagotka123

  jagotka123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2012
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  136
  Пол:
  Женски
  Пудинг јадам само кога е од чоколадо.
   
 16. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.900
  Многу сакам пудинг, ама па мразам кога треба да го чекам да се олади малку. Инаку јадам исклучиво од чоколадо, другите не ми се допаѓаат.
   
  На My.Cloud му/ѝ се допаѓа ова.
 17. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Јас највеќе сакам од чоколадо. Пред некое време друштво, луди , земавме , ај ке правиме пудинг, земавме , ванила, чоколадо, јагода и сите во едно :tmi: . Абе погрд пудинг не сум јадела едно лажиче каснав и го оставив :lol:
   
 18. My.Cloud

  My.Cloud Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  59
  Омилен ми беше чоколадо се до тој ден кога не пробав од ванила :smirk: Мајка ми тогаш купи од јагода и ја сум цела ваква:ЈАГОДА?ШТООО? :puke: Ама кога пробав...скоро цел го изедов :rofl:
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.896
  Пудинк...преубав ми е
  ДОма ги го правам али од пакетките од маркет ке си купам и дома ке си го напрравам
  Во чииите за семки и слично што се...
  Само чоколаден друг никаков... :D :D :D
   
 20. Alesii

  Alesii Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  841
  Мммммм,обожавам пудинг,ги читам вашиве предходни мислења и ми течат лиги.. :drunk: :drunk:
   
  На Hkikica му/ѝ се допаѓа ова.