Пудинг

Дискусија во 'Рецепти' започната од IviA, 20 мај 2012.

 1. Srekichka

  Srekichka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  39
  Обожавам пудинг, посебно од чоколадо и посебно кога е топол :inlove:
  да ми се топи у уста ммммм :l:
  последно си го искомбинирав со бисквитчиња и кокос, мераци беше :rofl:
   
  На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Mrs.Cuper

  Mrs.Cuper Популарен член

  Се зачлени на:
  10 август 2011
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  2.546
  Пол:
  Женски
  Најубав десерт ми е пудингот. Посебно кога јас ќе го направам. Најубав ми е од ванила, али сакам да го јадам и од чоколадо. Инаку пудингот ми е најсладок кога ќе го направам како торта со бисквити, целата торта за снемува за еден ден :D
   
 3. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.866
  Допаѓања:
  2.033
  Јадам пудинг, го сакам осебно од чоколадно и оној од јагода мх мх :mm:
  повеќе сакам да си го направам јас сама, и поубав е додека е топол
   
 4. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.527
  Допаѓања:
  9.343
  Ја неможам да го јадам кога е ладен. :puke:
  Го јадам додека е топол ама ептен топол, едвај го јадам де. И само од чоколадо :!: други не. :)
   
  На My.Cloud му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mrs.Bass

  Mrs.Bass Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2012
  Пораки:
  858
  Допаѓања:
  6.892
  сакате нешто благо?погодете што ви направив... нееее пак ли ПУДИНГ :) :) :) вака отприлика тече разговорот со сестра ми и мм :D најомилен ми е.. јадам секакви вкусови ама најмногу чоколадо, јадам и топол и ладен , коричката ми е омилена! го правам исклучиво со млеко...
  просто го обожавам...
   
 6. Mia-K

  Mia-K Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  499
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  МММ..Обожавам пудинг и одозгора кокос! :) :*
   
 7. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  850
  Допаѓања:
  2.362
  Со темава ме потсетивте дека долго време немам јадено пудинг :D
  Иначе, го сакам од чоколада, ванила и јагода :) ама да биде жежок :rock:
  [​IMG]
   
 8. Vesna26

  Vesna26 Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2012
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  10
  Обозувам пудинк.Понекат јас си права а понекат мајка ми. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 9. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  Jaдам,чоколаден најчесто :P
   
 10. Hkikica

  Hkikica Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2012
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  671
  Обожавам пудинг ,го јадам ладен и сакам да ми мрда како желе :lol:
   
 11. Unique.chick

  Unique.chick Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  1.258
  Допаѓања:
  2.369
  мм обожавам пудинг, највеќе сакам од ванила и од јагода.. и да мрзам кога треба да чекам да се олади :)
   
 12. M.arija

  M.arija Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2012
  Пораки:
  424
  Допаѓања:
  268
  Обожавам пудинг, најмногу од чоколадо :)
   
  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Gi.ir.ll

  Gi.ir.ll Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2012
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  60
  Пудунг ммм...
  Само од чоколадо јадам :D
   
 14. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.277
  Допаѓања:
  5.150
  Го обожавам и сите ги сакам. Си правам и комбинации и варијации.
  Ако сакам чоколаден а немам по дома, имам само ванила, откако ќе го сварам го делам на 2 дела и во едниот дел додадам крем (еурокрем, нутела) и мешам за да се изедначи смесата и посипувам врз чистиот пудинг од ванила. Така си добивам слатко ванила-чоколадно задоволство.
  Во чоколадниот пудинг понекогаш кога имам по дома додавам сецкан лешник, бадем или орев. Понекогаш одозгора знам и да ставам шлаг.
  Овошните што се од јагоди или шумско овошје знам да го посипам врз јагоди, боровинки и малини - свежи. Така и малиот ги сака.
   
 15. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.111
  Допаѓања:
  8.851
  Пол:
  Женски
  Пудинг сакам многу, секогаш останувале 2-3 пакетчиња во фиоките, па така не морало да купуваме. :D
  Не е битно дали е од чоколада, јагода, ванила или пак некој друг вкус, битно ми е само да е топол и да не е направен како желе, оти јас постојано си го мешам, не можам да го јадам таков.
  Најчесто го јадиме класичниот, а понекогаш мајка ми знае да си експериментира со додавање на лешник, бадем или орев.
  Комбинациите на славица999 ми изгледаат примамливо, па кога ќе правиме пудинг ќе им речам да пробаме така. ;)
  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Danni79 и slavica999 им се допаѓа ова.
 16. kikav

  kikav Популарен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  2.711
  Допаѓања:
  2.030
  Сношти јадев од шуумкско овошје многу е вкусен и преубаво мириса тоа му дава некако шмек.
   
 17. Springy

  Springy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  521
  Кога многу ми се јаде благо, а во исто време не ми се готви, пудинг му е мајката. :)
  Обично по дифолт јадам од чоколадо, ама знам да земам и од ванила па и јас како славица додавам крем или евентуално чоколаден прелив.
   
 18. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  лелеее....ме настрвивте со темава. Од кога сум на сопствениот режим немам јадено од мојот прекрасен пудинг. :(
  ....сепак ќе морам еден ден да направам да си заблажам душичката :angel:
   
 19. SarahTayMomsen

  SarahTayMomsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2011
  Пораки:
  959
  Допаѓања:
  650
  Ом ном ном. Обожавам пудинг најмногу го јадам од ванила и секогаш купувам на долчела. Кога си правам пудинг некогаш ставам и бисквити. Превкусно е. ;)
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ќе пробам :D.
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.268
  Допаѓања:
  14.955
  Пол:
  Женски
  одозгора ги рендаш?