Пудинг

Дискусија во 'Рецепти' започната од IviA, 20 мај 2012.

 1. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Машки
  Почесто купувам,ретко правам дома-затоа што ме мрзи или пак не ми е толку вкусен како оној купениот. :D
   
 2. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.222
  Пол:
  Женски
  Јадам пудинг, ама ретко. Ми се допаѓа пудингот од чоколадо.
   
 3. BlueBirdy26

  BlueBirdy26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2013
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Дали некој од вас знае како се прави желе пудинг, нешто како овој на сликава? Не мора да е од јагоди...
   

  Прикачени фајлови:

  • images (3).jpg
   images (3).jpg
   Големина на фајлот:
   9,2 KB
   Прегледи:
   318
 4. Gentleman..D

  Gentleman..D Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јуни 2013
  Пораки:
  268
  Допаѓања:
  44
  обожавам пудинг...секаков си јадам :inlove: :inlove:
   
 5. Stronglady

  Stronglady Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  15
  ..ммм...најубаво нештооо :inlove: :inlove:
   
 6. UnPaso

  UnPaso Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2013
  Пораки:
  1.002
  Допаѓања:
  247
  Пол:
  Женски
  Обожавам пудинг! Највеќе ми се допаѓа од чоколада! :inlove:
   
 7. mace4545

  mace4545 Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2013
  Пораки:
  51
  Допаѓања:
  3
  Јас дома секогаш имам пудинк од чоколадо
  и го ставам во средни стаклени садчиња и побрзо
  ми се лади. :)
   
 8. tweety-tweety

  tweety-tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2013
  Пораки:
  554
  Допаѓања:
  425
  Пол:
  Женски
  Јас многу мразев пудинг освен оној во чашки што се купува или малце ќе каснев ама од чоколадо :D :D Ама еве последниве неколку месеци се давам во пудинг но само од КАРАМЕЛА :inlove: :inlove: не дека не ги јадам другите ама овој ми е нешто посебно :D :D
   
 9. fatamorgana123

  fatamorgana123 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  1.268
  Допаѓања:
  1.513
  Го обожавам!
  Штета што мајка ми не ме слуша кога и велам да ми го купи цел рафт со пудинзи.
  :wasntme:
   
 10. bella96

  bella96 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  1.026
  Абе мало слатко задоволство,правам јас но повеќето мама.Најмногу го сакам од чоколада и јагода. :D
   
 11. Bile15

  Bile15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 декември 2013
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  38
  Обожавам. Јадам само чоколаден.
   
 12. sadgirl21

  sadgirl21 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јануари 2013
  Пораки:
  7.317
  Допаѓања:
  8.380
  И така јас сабајлечки вредна, си направив пудинг. :D
  Обожавам од ванила :inlove:
  Сакам да експериментирам во врска со него, па овојпат му направив глазура, од какао.
  Преубав испадна. :D
   
 13. Adina

  Adina Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  1.025
  Допаѓања:
  8.022
  Пол:
  Женски
  Многу сакам пудинг,и немам некој посебно омилен вкус,сите ми се убави :lol: (лапачка :rofl: )
   

  Прикачени фајлови:

  • image122.jpeg
   image122.jpeg
   Големина на фајлот:
   60,4 KB
   Прегледи:
   351
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.983
  Допаѓања:
  45.818
  Пол:
  Женски
  Најубав ми е од карамела и шумско овошје :D
   
 15. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.224
  Допаѓања:
  3.398
  Пол:
  Женски
  Премногу јадам и дури вчера сама изматив доцна навечер.
  Ванила,чоколада било каков да е,обожавам.
  Мх,мхх ...убавини :inlove:

  Нема да биде лошо вечер уште да направам :wasntme:
   
 16. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.483
  Допаѓања:
  3.792
  Пол:
  Женски
  Обожавам секаков! Одамна немам направено, инаку омилени ми се чоколадо, карамела и јагода. Сега си ги купувам од КАМ маркет тие чоколадните како мус што се :)
   
 17. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.632
  Допаѓања:
  5.348
  Имам дома ванилен пудинг ...Сакам да направам со нешто комбинација да не биде обичен или како што правам полијам бискоти со пудинг...

  Ванилен пудинг со што да комбинирам сакам во чашки гледав слики мн. интересни ... но ... може и со шлаг,овошје,повеќе бои-слоја...
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.206
  Допаѓања:
  74.736
  Пол:
  Женски
  ^
  Откако ќе го сервираш пудингот во чашки, стави неколку коцки чоколада внатре да се растопат, стави и мелена плазма или искршени бисквити и размешај, а одозгора можеш да наросиш кокосови трошки.
  Можеби е калориска бомба, ама феноменален десерт е.
   
 19. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
  Ме интересира дали е вкусен пудингот од карамела, најдов еден рецепт со него, ама се ми се чини дека не е вкусен овој пудинг :^)
   
 20. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.198
  Допаѓања:
  15.504
  Пол:
  Женски
  ^

  Прашање на вкус нели, ама мене ми е грозен.
  Огромно не.
   
  На k.i.m му/ѝ се допаѓа ова.