1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пудра за чувствителна кожа

Дискусија во 'Лице' започната од dani14, 13 јули 2010.

 1. dani14

  dani14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  0
  Имам многу осетлива кожа сум користела пудри импала и делине но ми се појавуваат брунчиња
  кажете некоја пудра за осетлива кожа ве молам
   
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.194
  Допаѓања:
  89.433
  Пол:
  Женски
  Прашај во некоја парфимерија, но би ти ги препорачала менхетен ако сакаш многу покривна и мис спорти која што и не покрива многу.
   
 3. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.298
  Пол:
  Женски
  Имаш цела тема за пудра, зошто не праша таму?
   
 4. barbiegirl

  barbiegirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  129
  Допаѓања:
  49
  И јас имам премногу осетлива кожа. Дури и од обична сенка ако не е од некоја марка (не зборам за најскапите, туку Авон и слични) одма се исфрлам. Моментално од пудри користам Max Factor во стил (чини околу 400 денари), и коректор и камена пудра од Аура (исто така со прифатлива цена). На лицето имам и флеки поради осетливоста на кожата и со овие производи целосно се покрива се.
   
 5. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.698
  Имаш цела тема за пудри, не мораше да го ставаш насловот со големи букви, а и што ќе ти е пудра на 14 год. ? :^)
  Поголемиот дел од пудрите содржат колаген. Лицето лачи колаген до 25 години, а дупла доза на твоето лице не му треба.
   
 6. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Ја користам оваа пудра инаку за чуствителна кожа е со смирувачки ефект
   

  Прикачени фајлови:

  • 128679269.jpg
   128679269.jpg
   Големина на фајлот:
   94,8 KB
   Прегледи:
   391
 7. dottie

  dottie Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2015
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Мене воопшто не ми одговара ова пудра. А имам чувствителна кожа. И далеку од тоа дека е со calming effect |(
   
 8. lattie

  lattie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2011
  Пораки:
  504
  Допаѓања:
  204
  Пол:
  Женски
  Се зависи до кожата мене ми е феноменална, постот ми е одамна така да ако сега имаш нарачувано имаат две едната е со смирувачки ефект а др мислам дека е обична ако не сум грешка. Посекако јас за пудрава имам само пофални зборови
   
 9. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  За чуствителна кожа само пудрата Менхетен АНТИБАКТЕРИСКА друга никоја,од искуство ова го кажувам...
  Тоа што порачувате од Авон или Орифлејм и на нив што пишува еден тон глупости е само гола вода и невиден маркетинг,полоши пудри од нив нема...
   
 10. Wonderfulx

  Wonderfulx Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јули 2013
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  А колку кошта менхетен пудрата?
   
 11. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Okolu 600 denari e
   
  На Wonderfulx му/ѝ се допаѓа ова.
 12. dottie

  dottie Активен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2015
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Сеуште сум во потрага на добра пудра...
   
 13. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Manhattan 3 in 1, easy match make up, предобра е.
   
  На Soncence3, Srekicka3, Aleksandra9999 и 3 други им се допаѓа ова.