Пудри во прав

Дискусија во 'Лице' започната од Mishela, 7 февруари 2018.

 1. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.423
  Допаѓања:
  53.368
  Пол:
  Женски
  Предлог за камена пудра која би одговарала со Катрис ХД? Цената не е битна.

  Сакам лесна пудра без ефект на фацка брцната у брашно, а стеј мат од римел во последно време изгледа баш така. :devil:
   
  Последна измена од модератор: 11 ноември 2019
 2. LolaL

  LolaL Активен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2019
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  6
  За жал, кај нас најсветла нијанса е 200 која и сама по себе е темна.
  Тоа е моја летна нијанса, за овој период не.
  Незнам зошто е сиро
  Bourjois Healthy Balance старата верзија, Max Factor Loose Powder (во прав), Bourjois Java Rice Powder (ја има на LookFantastic).
  Сепак ти советувам прав затоа што се поситно мелени. Ова се подостапни мои фаворити, но ако сакаш да издвоиш пари и да ти трае многу а одиш странство - Chanel Universale е најдобар избор бидејќи е најфино мелена од сите на пазарот и не се познава воопшто, но чини околу 50 евра ако добро се сеќавам.
   
  Последна измена од модератор: 11 ноември 2019
  На ludamaja10 и Rebecca_R им се допаѓа ова.
 3. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.423
  Допаѓања:
  53.368
  Пол:
  Женски
  @LolaL фала ти ептен. Ке ги погледнам двете пудри, немам време да нарачам, а ниту сега скоро ке шетам некаде. А и ми треба пудра за утре. :D
   
 4. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.969
  Допаѓања:
  3.200
  Пол:
  Женски
  Catrice matt, многу лесна пудра, воопшто не се чувствува на лице.
   
  На Rebecca_R му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.304
  Допаѓања:
  687
  Коментар за пудрава?[​IMG]
   
 6. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  2.387
  @Chopard
  Кажи ми само ако користиш камена пудра од која марка ти е? И јас имам комбинирана кожа и морам да ставам камена пудра затоа што светам само со течната но одлична е многу лесна пудра и не ми прави никакви акни или иритации.
   
 7. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Женски
  Од Кетрин Арли :D друга не ни имам пробано. Ја нанесувам со тапкање на челото и брадата. Понекогаш и на образите. За цената што да очекувам?! Ок е, си ја брка работата, а да давам 400 денари и за камена пудра не ми е баш приоритет. Ако имаш некоја да препорачаш слободно :*
   
  На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Yeeah

  Yeeah Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  2.387
  Јас се мислам да ја купам камената на ингрид. Ја користам на debora камената не е нешто лоша, ама и не е нешто wow. :) <3
  Screenshot_20191125-135215_Chrome.jpg
   
  На rumcherry и Chopard им се допаѓа ова.
 9. Chopard

  Chopard Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2016
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  594
  Пол:
  Женски
  Не сум ја користела, ама секако при крај ми е мојата, наредно може да ја купам :D
   
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  3.969
  Допаѓања:
  3.200
  Пол:
  Женски
  Мислење за пудрава? Ја користам на Римел стеј мат, но ми е накако многу сува за периодов, па сакам да ја пробам оваа.
  821e2_1.png
   
  На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.930
  Допаѓања:
  67.859
  Пол:
  Женски
  Мислење за пудрава на Aura Velcet matte ? Каква е најсветлата нијанса?

  [​IMG]
   
 12. Imagina

  Imagina Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  97
  Пол:
  Женски
  Јас ја користев оваа минатата зима и ми беше добра, имам нормална кон комбинирана кожа со по некоја акна. Генерално е добра и не е брашнеста како Римел, е минимално покривна, ама сепак малку на сувите делови од образите не легнуваше најдобро.

  И оваа ја имам купено, и тоа баш најсветлата нијанса, и ми беше темна мене (користам Ревлон Колорстеј 150), и плус тоа одма ми се мрсеше кожата. Најсветлата на тестерот не се совпаѓа со производот што го купив, ама можеби беше до осветлувањето во парфимеријата.
   
  На koritsaki и Elence93 им се допаѓа ова.
 13. Baby-Blue

  Baby-Blue Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2012
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  71
  Препорачајте ми добра пудра во прав. Сакав да ја земам оваа но прочитав дека оставала бело на лицето. Ја користела некоја?

  unnamed.jpg
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.732
  Допаѓања:
  90.079
  Пол:
  Женски
  Епа оваа се прилагодува на твојата кожа. Зависи колку количински ќе нанесуваш.
  Јас имам на nye пазарска што ја немам потрошено и е банана пудра во прав. Одлична е, можеш и за контури да ја користиш.

  Иначе порано имав ваква од есенц и одлична ми беше, се прилагодуваше ама не траеше долго.

  Исто банана пудра имаш и на makeup revolution во Голден Розе продавниците и имаш баш нијанси.
   
  Последна измена: 6 февруари 2020
  На ludamaja10 и Baby-Blue им се допаѓа ова.
 15. LovelyGirl3

  LovelyGirl3 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2013
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  2.043
  Пол:
  Женски

  Јас моментално ја користам таа од Лореал и толку е лесна што не ни чувствувам дека имам пудра на мене а и доста покрива.
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 16. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.699
  Допаѓања:
  59.260
  Пол:
  Женски
  Само ако ставиш премногу се познава. Инаку е одлична пудра за сетирање.
   
  На Baby-Blue и koritsaki им се допаѓа ова.
 17. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  12.930
  Допаѓања:
  67.859
  Пол:
  Женски
  @Baby-Blue оваа пудра е одлична , за мрсна кожа и за сетирање супер е
   
  На Baby-Blue му/ѝ се допаѓа ова.
 18. inception

  inception Активен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2020
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  149
  Пол:
  Женски
  Ја користел ли некој за сетирање?
   

  Прикачени фајлови:

 19. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  1.885
  Допаѓања:
  11.342
  Пол:
  Женски
  Мислам дека @buba4e89
  Само не сум сигурна дали оваа транслуцентната или бананата :)
   
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.732
  Допаѓања:
  90.079
  Пол:
  Женски
  Бананата ја имам на залиха ама ја немам пипнато,дека уште имам од старата па да ја дотрошам.