1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пуканки

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од maleckaa, 3 ноември 2010.

 1. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Ги сакам оние пуканки што се пукаат во тенџере. Пуканките испукани во машинка за пуканки не ми се многу вкусни, затоа што зејтинот се става откако ќе се испукаат.
   
 2. Aschenputtel

  Aschenputtel Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2012
  Пораки:
  889
  Допаѓања:
  7.143
  Многу ги сакам, ама така посоленки да се :) Не купечки што има готови во ќеси, туку мајка ми ни пука дома редовно. Ако си седнам за некој филм, може и цела вангла да изедам :)
   
 3. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Пуканкии...Ги сакам <3 :*
   
 4. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  Со путер, какао, рум и ванилин шеќер.
   
 5. hapyygirl

  hapyygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2013
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  4
  cokoladnite pukanki so i prodavaat vo takvi podvizni kolicki niz grat se pravat samo dodeka se topli pukanite izbukani im se stava kakao edna lazica ili dve i eden fulcan voda ili dva i seker vo nego ako sakate mnogu blago moze i po 10 15 lazici pomalku blago pomalku lazici kako so se vari kakao isto samo ovde da bide pogusto mnalku da ne bide eptren kako za pienje kakao i posle se polivaat zavsi kolkicinata na pukanki koja e prvo se stava vodatata i sekerot on se zagreva sekerot se rastopuva i mu se dadava kakato imav komsija so imase takva kolicka i druzejki se so kerka mu imam prisustvuvano i gledano kako se pravat
   
 6. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  На мене ми се вкусни и готовите пуканки кои што се продаваат во ќеси. Таман се солени.
   
 7. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.016
  Допаѓања:
  4.427
  Пол:
  Женски
  Правам повремено во микробранова, инаку ги обожавам и оние со јагода, само ретко каде ги продаваат чичковците, а пакувани не сум видела. Сега си открив едни со карамела, предобри се!
   
 8. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Пакувани пуканки има во маркетите. Има мали и големи пакувања. Едно време ги купував во Тинекс.
   
 9. Anne15

  Anne15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 февруари 2012
  Пораки:
  762
  Допаѓања:
  241
  Пол:
  Машки
  Аааа пуканки ги обожавам и плус да си бидат така посоленки,таман.
  Е сега ми се пријадоа,каде ли да најдам пуканки. :lol:
   
 10. WaffleGirl

  WaffleGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2014
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  1.047
  Во тенџерче си правам! :D
  А најглупа работа ми е коа ќе видам во продавница пишува Тазе пуканки..
  Хахаха утната работа,знаат ли што значи тазе? :lol:
   
 11. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Леле кај нас на плоштад летото обавезно има,а оние благите како мирисат :x Вода во уста ми се собира додека пишувам....и солените не се лоши.Топли се секако поубави :D
   
 12. ivchee.ivche

  ivchee.ivche Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  42
  Пол:
  Женски
  Леле кај ја видов темава, ми се пријаде :(
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Emilia.Attias

  Emilia.Attias Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2013
  Пораки:
  909
  Допаѓања:
  573
  Пол:
  Женски
  Чоколадни посебно, ммм :inlove: Најслатки ми се кога гледам некое добро филмче. :)
   
 14. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.771
  Пол:
  Женски
  Солени сакам, а чоколадни ич.
  Дома често ме зезаат, ми оставаат празно ќесе пуканки, па после цела ноќ ги мислам.:D
   
 15. g.i.r.l.y

  g.i.r.l.y Нов член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Ги јадам многу често ама несолени и обично ми се чудат за тоа :D. А инаку воопшто не се калорични ако не ги натрупате со сол или масло. Напротив многу се здрави ;). Затоа јадам дури и половина пакетче :lol:
   
 16. Aurora05

  Aurora05 Активен член

  Се зачлени на:
  20 мај 2014
  Пораки:
  92
  Допаѓања:
  25
  Многу јадам пуканки. Посебно ги сакам солените со многу сол :inlove: Чоколадните не ми се допаѓаат воопшто :puke:
   
 17. Rawr

  Rawr Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2014
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  38
  Многу ги сакам секакви и со путер и чоколадни и солени :$
   
 18. ana27sk

  ana27sk Нов член

  Се зачлени на:
  15 јули 2014
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  1
  тамам за со филм пуканки
   
 19. MalaMedena

  MalaMedena Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  175
  Најмногу ги сакам пуканките за во микровална, оние со путер или обичните само со сол.
  Брзо биднуваат а баш се вкусни :D Нема крај кога ке почнам да ги јадам :D
   
 20. magic.girl

  magic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2014
  Пораки:
  525
  Допаѓања:
  184
  Пол:
  Женски
  :@ :@ ги сакам и чоколадните и солените може да изедам цело кило ама после јадењето ме нерира тоа што лушпите во заби ми остануваат и после цел ден вади ги :@