1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пуканки

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од maleckaa, 3 ноември 2010.

 1. valery15

  valery15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2011
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  112
  Ми се допаѓаат солените пуканки оние со прелив на чоколадо
  ммм одам да си направам. :$
   
 2. JoVaSt

  JoVaSt Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2014
  Пораки:
  152
  Допаѓања:
  225
  Обожавам, кога јадам се заборавам после имам болки во зелудник.
   
 3. MademoiselleB

  MademoiselleB Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2013
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  398
  Многу често ги јадамм, ги обожавам :P
   
 4. ocicka2014

  ocicka2014 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  4.012
  Допаѓања:
  13.005
  Пол:
  Женски
  Ги обожава чоколадните, тој мирис, тој вкус. Само ензнам како се прават пробав двапати експериментирав за малку не ми се запали чоколадото се ичурев.
  Од обичните си правиме во микробранова печка ем брзо, е лесно, ем чисто и нема после миење тенџрија и сл. Исто како пeри носи се во овој случај стави-вади-јади :)
   
 5. matejaaa

  matejaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2014
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  133
  Ги обожавам, секој ден ги јадам, најубави ми се кога се топли и посолени
  ммм нема нешто поубаво од тоа :D
   
 6. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  Аман бре, па имај усул малце па и ти!
   
 7. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  Аман бре, па имај усул малце па и ти!
   
 8. mynameislove

  mynameislove Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2013
  Пораки:
  1.477
  Допаѓања:
  12.575
  Обожавам пуканки :inlove:
  Најголемата предност е што може да јадеш колку сакаш без да се здебелиш :D
   
  На bibip му/ѝ се допаѓа ова.
 9. ma4enceEdno

  ma4enceEdno Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  399
  Допаѓања:
  464
  Ги обожавам, кога и да ми се прејаде навечер одма си пукам и се омирисувам по дома :D посолени или со малку буковец,вкусни се,здрави и не се калорични.
   
 10. Joi

  Joi Популарен член

  Се зачлени на:
  6 август 2014
  Пораки:
  605
  Допаѓања:
  1.991
  Обожавам пуканки. :) Често си правам и ги јадам со сол :)
   
 11. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.202
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Многу сакам пуканки. Најчесто јадам солени.
   
 12. eloves

  eloves Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  2.666
  Допаѓања:
  7.603
  Пол:
  Женски
  Ги сакам убави ми се и благите и солените. :inlove:
   
 13. Sweet-Mila

  Sweet-Mila Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2012
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Ги обожавам само солените :inlove:
   
 14. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Сега јадев,од солените.Сама си ги испукав и многу убави испаднаа :rock:
   
 15. Marijasp

  Marijasp Активен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2014
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  14
  Многу ги сакам. Најубави ми се солените но ги јадам и чоколадните.
   
 16. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.447
  Пол:
  Женски
  Ммм, ги обожавам.:inlove: После ќе идам кај другарка на пуканки.:D
   
 17. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.660
  Допаѓања:
  46.969
  Никогаш не ми е доста од пуканки :lol:
   
 18. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.603
  Допаѓања:
  58.435
  Обожавам пуканки, често си ги „пуцкам“ по дома!!!
  Но, пред 30 години имаше готови пуканки со вкус на карамел - ги обожавав!!! Незнам дали денес има некаде да се купат карамел пуканки???
   
 19. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.771
  Пол:
  Женски
  Обожавам пуканки.
  Најчесто си ги правам дома. Солени, чоколадни, перфект. :inlove::D
   
 20. bubic.k

  bubic.k Популарен член

  Се зачлени на:
  10 март 2014
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  3.776
  Пол:
  Женски
  пуканките од cineplexx,, mmmmmmmmm