1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пуканки

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од maleckaa, 3 ноември 2010.

 1. kate89

  kate89 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  609
  Допаѓања:
  1.505
  Пол:
  Женски
  Само солени пуканки дефинитивно.Во принцип често јадам, ама во никој случај неможам да им одолеам на пуканките во Синеплекс, поубави нема (highfive)
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.488
  Допаѓања:
  134.402
  Пол:
  Женски
  Јас си ги купувам, ретко по дома да пуцкам. И ги обожавам.
   
 3. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.906
  Допаѓања:
  7.706
  Пол:
  Женски
  Многу ги сакам дури ги јадам оние крцкавите што нема да испукаат а за тоа ме караат дома
   
 4. Bufi

  Bufi Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  367
  Допаѓања:
  647
  Vcera pravev pukanki, se prasuvam dali se zdravi:angel:
   
 5. MIA-SK

  MIA-SK Популарен член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2012
  Пораки:
  908
  Допаѓања:
  557
  Пол:
  Женски
  Доколку ги правиш во машинче за пуканки (без зејтин и без сол) се многу здрави и не дебелеат, а доколку ги правиш со зејтин и сол-не се здрави.
   
 6. Lile_05

  Lile_05 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2015
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  И јас многу сакам пуканки! Едноставно ги обожавам..Скоро секоја вечер ги јадеме со сестра ми,грицкаме додека гледаме некој филм...Благи пуканки несакам бидејки не се здрави дебелеат,така да солени :) !
   
 7. mackica1

  mackica1 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2012
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  1.714
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум сакала и мислам дека сум единствена што не сака. :lol:
   
 8. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  6.841
  Допаѓања:
  31.519
  Пол:
  Женски
  А што според тебе солените не дебелеат? Солта ги задржува течностите во организмот и недозволува да се прочисти на време организмот.
   
  На mackica1, kjukli и Elena69221 им се допаѓа ова.
 9. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.875
  Допаѓања:
  1.522
  Многу ги сакам ама солените! дома немам сама правено пошто најчесто мама ми ги прави и сеа сакам деновиве да си направам.Колку масло треба да ставам во тенџерето?Малце колку само да се покрие основата или повеќе? И дали се истура цела кесичка пуканки наеднаш или постепено?ај упатете ме малце да не запалам нешто по дома хахаха :lol:
   
 10. Lile_05

  Lile_05 Активен член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2015
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  85
  Пол:
  Женски
  хехе :) Па ќе ставеш само малце колку да има зејтин на дното на садот...И ќе истураш постепено од пуканките колку да ја покријат долната површина на садот да не биде мнг ако истуриш цела кеса ќе направиш дома БУМ! :D
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  1.064
  Допаѓања:
  5.967
  Пол:
  Женски
  Не ги обожувам многу ..
  Ретко ретко јадам :)
   
 12. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Јас почнав да пукам пуканки. Повкусни ми се од купечките.
   
 13. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  E sega mi se jade pukanki ke kupam pcenka za pukanje i edno celo tendzere ke izedam
   
  На Winter Lady му/ѝ се допаѓа ова.
 14. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.750
  Пол:
  Женски
  Jas ppsledno vreme ic neubavi gi pravam,a se isto kako sekogas gi pravam ama mi gorat :|
  Zatoa mm stana ekspert za pukanki :D skoro sekoj vecer pravi i toa preubavi :)
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 15. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  И јас не знам нешто баш да ги направам, ама дечко ми е специјалист, :rofl: ај бар нешто да знае подобро
   
  На girl-miri и Viktorijaaa5 им се допаѓа ова.
 16. Strumka22

  Strumka22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  2.426
  Пол:
  Женски
  До неодамна мислев дека пуканките се мрсни и штетни за организмот, но подоцна сфатив дека не сум била во заблуда. Тие се взсшност многу здрави и ниско калорични. Пуканќите се добри за гледање филм или кога си со некое срамежливо момче кое не знае што да прави со рацете.
  Се сеќавам на моите тинејџерски денови кога ми се свиѓаше едно срамежливо моче, изедовме многу пуканќи додека реши да ме бакне.
  Додуша тогаш и јас бев срамежлива и долго се фемкав дали да кажам да или не.
   
 17. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.669
  Допаѓања:
  19.750
  Пол:
  Женски
  Pa se drugo jas gotvam isto i pukankite ama pocna neuspesni da mi bidat ;)so toa bar i jas nesto od mm da kasna zgotveno :D neka pravam neka pravat :D
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 18. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.557
  Допаѓања:
  9.296
  Пол:
  Женски
  Само солени од оние во микробранова што се пукаат, мхмх башка и не дебелеат :D:pizza:
   
 19. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  17.432
  Допаѓања:
  272.447
  Пол:
  Женски
  И јас пукам во микробранова.Од кам ги земам.За 3 мин се готови.Додека се топли им истурам кари и чили.
   
 20. Tatjana95

  Tatjana95 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 август 2014
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  1.093
  Пол:
  Женски
  Ај да прашам... знае ли некој како да се направат домашни чоколадни пуканки??