Пуканки

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од maleckaa, 3 ноември 2010.

 1. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.625
  Допаѓања:
  17.282
  Пол:
  Женски
  Јас не јадам често пуканки, само понекогаш најчесто вечер кога ќе ми се пригрицка нешто ставам у микро за 3 минути се готови.
   
 2. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.279
  Допаѓања:
  30.253
  Пол:
  Женски
  Обожавам пуканки најчесто ги јадам кога гледам некој филм.
   
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  13.726
  Допаѓања:
  138.520
  Пол:
  Женски
  Не јадам често. Не знам зошто ама ретко да ми се пријаде. Не ми се ни нешто вкусни. Не сум многу по солено може затоа.
   
  На BlackMistery му/ѝ се допаѓа ова.
 4. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.654
  Допаѓања:
  62.813
  Пол:
  Женски
  Многу јадев солени пуканки,но за жал повеќе не смеам.
   
  На (Lord) му/ѝ се допаѓа ова.
 5. butterflu

  butterflu Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2017
  Пораки:
  493
  Допаѓања:
  337
  Пол:
  Женски
  Ne jadam cesto od vreme na vreme
   
 6. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.643
  Допаѓања:
  4.475
  Па 2 пати неделно секако јадеме. Најчесто кога гледаме филм. Јас повеќе преферирав да ја ставам кесата во микрото и сами да се испукаат :rofl: ама на мм не му биле убави такви, мрсни му биле, та цела куќа мирисала и сега затоа тој сам си ги пука во тенџере.;) Мене ми се убави и вака и така.
   
  На (Lord) му/ѝ се допаѓа ова.
 7. pdb123

  pdb123 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  990
  Допаѓања:
  3.668
  Не ги јадам често, иако ги сакам. Само солени, порано ги пукав во микробранова, сега јадам исклучиво Clipsy (обични) :).
   
 8. (Lord)

  (Lord) Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Машки
  Може да ни кажеш зошто штетни се или....
   
 9. (Lord)

  (Lord) Активен член

  Се зачлени на:
  16 март 2020
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Машки
  Во тенџере најубави се поздрави се мислам
   
  На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 10. nextredstyle

  nextredstyle Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  6.654
  Допаѓања:
  62.813
  Пол:
  Женски
  Штетни се за мене бидејќи лани имав здравствен проблем поради кој морав да поминам низ 2 операции.И повеќе не смеам да ги јадам.
  А,и онака не треба да се јадат често.
   
  На (Lord) му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  9.977
  Пол:
  Женски
  Сакам пуканки, ама оние што се купуваат од Клипси.
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 12. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.393
  Допаѓања:
  9.332
  Пол:
  Машки
  Прееска од што ме мрзеше да напраам вечера, јадев пуканки, па од оние чип кикирики (портокаловите), па чоколадо :)
   
 13. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.747
  Обожавам пуканки, посебно оние за микробранова со вкус на путер. Ама цела соба смрди од нив, па јадам обични со сол.
   
 14. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.352
  Допаѓања:
  3.509
  Пол:
  Женски
  Еден од најдобрите поклони што сум ги добила е машинава за пуканки! :inlove:
  Се користи масло при секоја употреба што значи не се баш диетални, ама затоа се превкусни, исти како во кино. ^_^
   

  Прикачени фајлови:

  • nc3237_1.jpg
   nc3237_1.jpg
   Големина на фајлот:
   115 KB
   Прегледи:
   23
  На minne992, cresa-jagoda и Luminary им се допаѓа ова.
 15. Liu

  Liu Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  567
  Допаѓања:
  1.879
  Пол:
  Женски
  Пуканки јадам често, добра замена ми се кога сакам нешто да грицнам а тоа да не е чипс. Со филм секако! :)
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 16. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  2.799
  Допаѓања:
  10.175
  Пол:
  Женски
  Кога се дешава некоја драма, траги комеди на форумов одма зимам пуканки. Чат пат со другарчињава фемински заедно јадеме. ]:)