Пуканки

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од maleckaa, 3 ноември 2010.

 1. number1

  number1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  Нормално дека обожавам пуканки :) :)
   
 2. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.771
  Допаѓања:
  4.114
  Пол:
  Женски
  Имам едни во шкавче, никако да се намолам да ги испукам. Не за друго не можам да ги изедам сите, а кесичката е прилично голема. Од тие за во микробранова што се пукаат
  Ако некој сака
  Изволте :)
   
 3. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.347
  Допаѓања:
  18.402
  Пол:
  Женски
  Обожавам, и не ги купувам самата си ги правам. Некогаш само со зејтин и сол, а понекогаш и со маалку оцетче...
   
 4. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267
  Девојки, а како се прават чоколадните пуканки? :wasntme:

  Ги има правено некоја од вас?

  Само не ставајте некои американски рецепти, сакам ваше искуство, бидејќи сакам да ги направам ама навистина не знам како :tmi:
   
 5. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.039
  Сеси ако имаш микробранова трк до најблискиот маркет и купи си пуканки за во микро, има со различни вкусови меѓу кои и чоколадни ;)
  Инаку незнам како да си направиш сама... :|
   
 6. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.267

  Мимс, се убаво, ама немам микробранова :( , мала ми е кујната и нема место за неа :(
   
 7. Little-one

  Little-one Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  204
  Допаѓања:
  78
  Често јадам пуканки, премногу ми се вкусни
   
 8. Lajt

  Lajt Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  5
  Ги обожавааааммм!!!
  Сакам да си купам машина за правење пуканки :inlove:
   
 9. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  817
  Сеси јас си ги пукам најнормално пуканките со масло ама без сол. Потоа на малку путер растопувам едно до две кујнски чоколади и дел до дел ги валкам пуканките во растопеното чоколадо.Ама ќе почекаш малку да се излади да не се смекнат ептен. Е сега финтата е и да не е ептен изладено чоколадото дека пак се стврднува. Потоа ги редам во тавче за печење да се подзасушат и на крај кревам прашина од јадење :lol:
   
 10. Eci15

  Eci15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  67
  Допаѓања:
  11
  Да точно е дека пуканките за во микобранова се канцерогени! :@ Инаку јас обожавам пуканки,солени!Баш сега си направив!А знае ли некој како се праватчоколадни пуканки? :$
   
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  ^ Па добро, во постот пред тебе баш е убаво објаснато...
   
 12. tweetygirl

  tweetygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  10
  Пуканики! Едноставно ги обожавам мммм :D
   
 13. angel4e121

  angel4e121 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2010
  Пораки:
  687
  Допаѓања:
  291
  Mмммм....ги обожавам г јадам со сол и со шеќер :D
   
 14. CrazyOne

  CrazyOne Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  1.925
  Допаѓања:
  17.812
  Пол:
  Женски
  Обожавам пуканки, ама само оние солените. Чоколадните ми се одвратни. Обавезно имам по дома и најчесто само јас ги јадам (и сама си ги правам ).
   
 15. Maarija

  Maarija Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2011
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  1
  Преубави се ! Прано не ми се свиѓаа , ги јадев само со сол..ама сега ги обожувам :lol:
   
 16. girl1985

  girl1985 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  1.635
  Допаѓања:
  2.115
  Јас и дечкоми просто обожаваме пуканки. Последниов период многу им се настрвивме и често грицкаме, а чипсовите се почесто ги заобиколуваме а пуканките се и многу поздрави. До скоро јадевме пуканки од микробранова, ама и тие не се баш здрави. Затоа си купивме машинче за пукање пуканки на Северин и е стварно одлична работа. Не треба ни сол, ни масло. Најздравите пуканки на светот, направени само на топол воздух!

  [​IMG]
   
  На ines.h му/ѝ се допаѓа ова.
 17. white.kitten

  white.kitten Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  76
  Кога гледам филм обожавамм да си испукам пуканки и да гледам и да јадам. Уфф во моментов ама ми се пријадоа :lol:
   
  На April87 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. cindy

  cindy Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  307
  Допаѓања:
  164
  рецепт за чоколадни пуканки
  малку повеќе масло пуканките ги ставате уште од почеток и посолувате шеќер и какао околу 2 лажички
  ептен се убави :clap:
   
 19. ljubicicaa

  ljubicicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2010
  Пораки:
  1.540
  Допаѓања:
  552
  обожавам чоколадни пуканки,ама оние од машина :lol:
  а обични јок :)
   
 20. April87

  April87 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  533
  Допаѓања:
  441
  Пол:
  Женски
  Обожавам пуканки, и солени и чоколадни :)