1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пуканки

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од maleckaa, 3 ноември 2010.

  1. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Гнетам ко луда, доста често, ама најчесто додека учам или ако се загледам некој филм.

    Порано се мачев во тенџњере пукај, треси, притресувај се и пак ќе ти загорат, или ќе има поише непукнати одколку пукнати. Затоа сега бате, отварам паковање, отварам микрото, шлап пуканиките, шлап температура 1000, шлап 5 минути...пук,пук,пук...и опала ете ми цела чинија пуканки за помалку од 5 минутки ;) .

    А сега малце ме подисплашивте со еве демек канцерогени да ти биле, ама па што знам често јадам а ништо не ми е :?: . Ај сега ќе нанам, а утре здравје ќе прогуглам да видам чика Гугл што ќе каже ;) .
     
  2. KejtiKaulitz

    KejtiKaulitz Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    42
    Пуканки строго солени. Иако мн јадам чоколадо, не сакам чоколадни. Имам пробано со вкус на јаболко, јагода и чоколадни.. не ми се свиѓаат.
     
  3. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Не сум многу по пуканките,ми се пикаат во заби и не ми се вкусни,можеби за некого чудно ама многу ретко јадам пуканки :)
     
  4. DeadMary

    DeadMary Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    53
    ЈАс јадам пуканки ама само во зима! :) :)
     
  5. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Уживам кога јадам пуканки значи, превкусни ми се, но и најчесто ги јадам за време на гледање филм па така двојно задоволство..
    Е сеа, сум приметила дека пуканките испукани во тенџере имаат пооргинален вкус на пуканка отколку овие во микро. Не дека не ги обожавам и вториве, туку ете сум приметила тоа.. they taste different.
    [​IMG]
     
  6. CIA

    CIA Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2011
    Пораки:
    1.525
    Допаѓања:
    3.029
    Секој ден си пукам пуканки и ептен се вкусни :P
     
  7. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Ги јадам и тие и тие..Највише сакам чоколадни само незнам како се прават..може рецепт?
     
  8. Belieber163

    Belieber163 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2011
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    444
    Обожавам пуканки...
    Јадам само солени.Обично во зима највеќе јадам пред ТВ, со некое добро филмче.
    :) :)

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  9. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    Многу сакам пуканки, повеќе сакам благи ама не знам такви да правам така да благи јадам само во Охрид кога одам(само таму знам каде има :P ) а дома си правам солени, ама ретко ги јадам пошо јас не знам да правам тоа мајка ми ако се нафати. :$
     
  10. M.a.r.i.l.y.n

    M.a.r.i.l.y.n Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    722
    Многу ги сакам :inlove:
    Љубител сум на благите, ама најчесто јадам солени, зашто незнам да си направам онакви чоколадни ;(
    Инаку си купувам од оние соленине за во микробранова и досега неможам да се пожалам :)
     
  11. macysh

    macysh Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2010
    Пораки:
    1.090
    Допаѓања:
    767
    Солени пуканки не сакам.И воопшто не ми текнало некогаш да побарам пуканки....се додека не ги пробав чоколадните по долго убедување на другарка ми.Мислев дека се грди,не можев да замислам благи пуканки.Ама кога ги пробав..мм :sweat: тоа беше љубов на прв залак :tmi:
    Сега често си ги купувам кога сум излезена на шеталиште,дома не знам да ги направам :|
     
  12. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Јадам секакви...Сум пробала од се од сирење,путер,тие во разни бои,солени,чоколади и.т.н
    Секако поубави ми се благите 8)
     
  13. soco

    soco Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2011
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    185
    imat za vo mikro ama ne se isti kako tie nadvor ! :!:
     
  14. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    Многу сакам пуканки. Ги правам оние што се прават во микробранова печка :)
     
  15. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Денес јадев на кино,беа малку пресолени(тоа сигурно за да купиш вода :D ) но ок беше за со филмот...цел филм ги јадев,епа беше смешен за да не се задавам и пополека и потоа останаа го кола ,но дома ги дојадов
     
  16. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.055
    Пол:
    Женски
    Порано моите родители имаа машина за правење на пукнаки и често јадевме. Сега одкога се омажив маж ми ми прави дома во тенџере, и излегуваат пре превкусни , колку ми е по ќејф кога ке направи :inlove:
     
  17. Ket.Rin

    Ket.Rin Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2011
    Пораки:
    286
    Допаѓања:
    970
    Од благите ми се повраќа, ама солени, испукани со путер место со масло во микробранова...мммммммммммм :inlove:
     
  18. Martinez

    Martinez Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17
    Уффф обожавам пуканки со многу сол мммммммммммм :)
     
  19. Kim-Dash

    Kim-Dash Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    116
    Допаѓања:
    55
    Пол:
    Женски
    :rofl: само што испукав и велам дај да видам што има на Фемина кога пред нос ми излезе темава :rofl: интересно :D
     
    На Martinez му/ѝ се допаѓа ова.
  20. cecilia

    cecilia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.329
    Допаѓања:
    1.195
    Ги сакам и солените и благите. Некогаш ги правам во микро а некогаш во тенџерче. Порано ми се загоруваа по малце и не ми пукаа сите пошто ринглата ми беше на многу јако пуштена ама сега ги правам на пониска температура и многу убави ми излегуваат.
    :rock: