1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пукање на водењакот

Дискусија во 'Бременост' започната од Snow-Queen, 7 септември 2012.

  1. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^ајде здравје има време до зимово....па ќе видиме, ме теши муабетот секој пораѓај приказна за себе :angel:
     
  2. katalina

    katalina Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    768
    Пол:
    Женски
    Mene mi pukna vo bolnica,epten malce mi potece po nozete.A mi go dopuka doktorkata sto mi pravese vaginalen pregled.E togas mi se cini se napolni toa legenceto na boksot :tmi: :lol:
     
    На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Мене па не да ми пукна,мислам ми експлодираше... :lol: Од цел пороѓај само водењакот ми е во глава. Мене ми се причини во моментот дека бомба пукна :D Не за болка, воопшто не боли,не се осеќа, него таков притисок осетив, добив напон кој неможев да го сопрам, напнав и кога одлета огромна количина на вода, дури и гаќите ми ги пукна на едно место :tmi:
    Ова ми се деси во претпородилна сала, и за 3 минути од моментов се породив, најлесно на свет. Дали дека бев тазе подмачкана од водава,незнам :$
     
    На Draginja, MarchelineAmaru и dromka им се допаѓа ова.
  4. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    sto ako se tusiram mi pukne vodenjakot i nema da osetam od vodata.. so znam....
     
  5. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^таа не истекува толку брзо, за да не ја осетиш и приметиш. Таа ќе тече и по туширањето.
     
  6. captivating

    captivating Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јули 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    476
    Еее, на една другарка и се има случено ова :D
    Летно време, переле теписи по дома. Таа влегла дома и и течело вода по нозите ама она мислела дека е од тоа што е водена од перењето. :lol:
    Набрзо после тоа се породи и тогаш свати дека уствари кога одела по скали и и течело водата тоа било од што и пукнал водењакот.
    Ама овие случаеви се мн ретки. Такви биле околностите и таа не приметила.
    Иначе не верувам дека нема да се примети.
    Ако се чудите тоа што во 9ти месец трудна жена перела теписи, верувајте и мене ми беше чудно.Ама таму каде што таа живее ова е норамлно .
     
  7. butterfly.mk

    butterfly.mk Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.142
    Допаѓања:
    1.079
    Мене водењакот ми го пукнаа во болница, и ич ама ич не боли,немајте гајле од тоа
     
    На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
  8. meU

    meU Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    2.633
    Допаѓања:
    3.050
    И јас се плашев дали ќе го приметам водењакот, да не слсучајно полека ми истече а не остеам...
    И така легнав да спијам и осеќам нешто топло, одма знаев што е. Станав , брзо во вц и почна да тече како чешма. Одприлика половина час тече, со тоа што се намалува млазот. Значи и на пат до болница течеше, кога стасавме престана, од страв или дека истече незнам :$
     
  9. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    ^јас пак пуста од што сакам до крај да истерам, секоја ноќ на сон како да осеќам дека топло ми тече :lol:
     
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    На мене ми го пукнаа водењакот во болница. Кога сестрата ми бутна нешто внатре, мислев дека ќе спобудалам. :D
     
    На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Какво е чувството кога ќе ти го пукнат водењакот со шипка и каква е таа шипка??
     
  12. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Како ќе си споулавела??? Лошо?
     
  13. Mravce

    Mravce Популарен член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    611
    Допаѓања:
    787
    Незнам какво е сам ми пукна, со мене имаше две едната се утепа од врескање кога и го пукнаа, додуша она на се се дереше, а другата уста не отвори само рече дека малку пецка, инаку како оние иглине за плетење е само подебело малку :D
     
  14. zalosna

    zalosna Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2011
    Пораки:
    4.742
    Допаѓања:
    78.090
    Пол:
    Женски
    иглата е како оније за плетејне :) кога че го дупнат водењакот не боли не се осејча тоа само топла вода че осетиш како течи .. после боли од кога че истечи водењакот е тогаш бебето почнува да излегува и болките се јаки
     
    На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
  15. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Mene me interesira sto ja otvaraat vaginata za da go puknat dali so nekoja stipka ili ???
     
  16. Mravce

    Mravce Популарен член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    611
    Допаѓања:
    787
    Со ништо не ти ја отвараат тенко е тоа :D
     
    На dromka му/ѝ се допаѓа ова.
  17. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    е сега некои им пука сам водењакот а некои во болница им го прават тоа,зошто? ако е поминат терминот ова или како??
    се ближи и моето па си се запрашувам некои работки :wasntme:
     
  18. ddevojce

    ddevojce Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2013
    Пораки:
    3.492
    Допаѓања:
    4.547
    Mene me interesira dokolku pukne doma vodenjakot proveruvat li vo bolnica dali e visoko puknat ili nisko...gledat li na eho kako e bebeto svrteno ili???
     
  19. silk

    silk Популарен член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2011
    Пораки:
    892
    Допаѓања:
    776
    Пол:
    Женски
    Girl-miri na nekoi zeni ne im puka sam vodenjakot. Pa ako na pr.dobijat porodilni bolki,ili se otvaraat,ili Im stavat provokacija za porogaj a vodenjakot ne Im puka...vo toj slučaj oni go pukaat. Mene nekolku provokacii mi stavija I na poslednata si :lol: eksplodira sam... :lol:
    Devojče,proveruvaat vo bolnica,da...na nekoi ženi im beše visoko puknat,na drugi malku napuknat pa po malku im protekuvase vodicka...oni tamu sve ke si vidat. Sekako I kako e svrteno bebceto

    P.s.od mob pisuvam.Se izvinuvam za latinicata
     
    На girl-miri и ddevojce им се допаѓа ова.
  20. Cacuvche

    Cacuvche Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    997
    Допаѓања:
    325
    Пол:
    Женски
    Дали смеам да се измијам односно истуширам по пукање на водењакот или не се тушира туку се оди одма на лекар???