1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пумпи за пенис

Дискусија во 'Секс' започната од Betyboops, 8 април 2013.

  1. Betyboops

    Betyboops Активен член

    Се зачлени на:
    6 април 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Се дечко ми зборевме баш за оваа тема, за пумпи за пенис но ни двајцата не знаеме баш многу околу оваа тема. Затоа би сакала да ми каже некој нешто повеќе на оваа тема :D
     
    На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bella11

    Bella11 Активен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    26
    Со помошта на пумпата го истиснувате воздухот од цилиндарот и стварате вакуум. На тој начин крвотокот на пенисот се забрзува силно и пенисот видно се зголемува. Откако ќе го постигнете саканиот резултат, отстранете ја пумпата. Употребувајте лубрикант на водена основа за да може пумпата целосно да прилепне на телото и да овозможи квалитетна и правилна употреба. Околу 1500 денари е, а вака изгледа http://img684.imageshack.us/img684/6803 ... 160744.jpg :)
     
  3. Sardinija21

    Sardinija21 Нов член

    Се зачлени на:
    10 април 2013
    Пораки:
    159
    Допаѓања:
    96
    Но оваа пумпа е за постари лица кои имаат проблем со ерекцијата колку што знам јас, а знам бидејки ја има таткоми. А да ви ја кажам случката како дознав дека ја има. Тој ја беше нарачал за да му ја достават по пошта, но проблемот настана кога пумпата пристигна морав јас да ја примам бидејки мајками во тој момент пиеше кафе со соседката. кога заѕвони поштарот мајками заборавајки на нарачката ми рече оди види кој ѕвони. Кога ја земав пратката за среќа ја однесов кај мене во соба а не кај мајками бидејки ако ја отвореше пред соседката ќе беше интересно. Признавам дека во прв момент помислив дека е некој предмет за во кујна ми личеше на калап за толумби, но потоа ми објасни мајками за што се работи.
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333

    :D :D :D ме насмеа, така да си знаеш ^_^ со калапот за толумби :lol: :lol:
     
    На Lolo5, Anet4e, Vladus и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Betyboops

    Betyboops Активен член

    Се зачлени на:
    6 април 2013
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    Сум ги видела како изгледаат на сајтот на Валијант, но сакав да знам дали воопшто е од корист употребувањето на таа пумпа или е само маркетинг трик за пари.
    Сепак фала на одговорите :)