1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пумпи за пенис

Дискусија во 'Секс' започната од Betyboops, 8 април 2013.

 1. Betyboops

  Betyboops Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Се дечко ми зборевме баш за оваа тема, за пумпи за пенис но ни двајцата не знаеме баш многу околу оваа тема. Затоа би сакала да ми каже некој нешто повеќе на оваа тема :D
   
  На Milan444 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bella11

  Bella11 Активен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2013
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  26
  Со помошта на пумпата го истиснувате воздухот од цилиндарот и стварате вакуум. На тој начин крвотокот на пенисот се забрзува силно и пенисот видно се зголемува. Откако ќе го постигнете саканиот резултат, отстранете ја пумпата. Употребувајте лубрикант на водена основа за да може пумпата целосно да прилепне на телото и да овозможи квалитетна и правилна употреба. Околу 1500 денари е, а вака изгледа http://img684.imageshack.us/img684/6803 ... 160744.jpg :)
   
 3. Sardinija21

  Sardinija21 Нов член

  Се зачлени на:
  10 април 2013
  Пораки:
  159
  Допаѓања:
  93
  Но оваа пумпа е за постари лица кои имаат проблем со ерекцијата колку што знам јас, а знам бидејки ја има таткоми. А да ви ја кажам случката како дознав дека ја има. Тој ја беше нарачал за да му ја достават по пошта, но проблемот настана кога пумпата пристигна морав јас да ја примам бидејки мајками во тој момент пиеше кафе со соседката. кога заѕвони поштарот мајками заборавајки на нарачката ми рече оди види кој ѕвони. Кога ја земав пратката за среќа ја однесов кај мене во соба а не кај мајками бидејки ако ја отвореше пред соседката ќе беше интересно. Признавам дека во прв момент помислив дека е некој предмет за во кујна ми личеше на калап за толумби, но потоа ми објасни мајками за што се работи.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.326

  :D :D :D ме насмеа, така да си знаеш ^_^ со калапот за толумби :lol: :lol:
   
  На Lolo5, Anet4e, Vladus и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Betyboops

  Betyboops Активен член

  Се зачлени на:
  6 април 2013
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  1
  Сум ги видела како изгледаат на сајтот на Валијант, но сакав да знам дали воопшто е од корист употребувањето на таа пумпа или е само маркетинг трик за пари.
  Сепак фала на одговорите :)