1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Путери за усни (Lip butters)

Дискусија во 'Лице' започната од Alex99, 30 август 2016.

 1. Alex99

  Alex99 Активен член

  Се зачлени на:
  20 август 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  31
  Пол:
  Женски
  Па феминки, колку што видов нема ваква тема. Доколку има, канта слободно.
  Имате ли користено некогаш путери за усни?
  Некој ги споредуваат сo лабелата, но искрено мене ми се многу подобри поради подолгата хидратација. А и имаат убав мирис, подолго траат од тие во стик.
  Јас подолго време го користам на Лабело со ванила и макадамија. Воодушевена сум!
  Па ваши мислења?
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.873
  Допаѓања:
  102.865
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Јaс гo кoристaм oвoј lip butter (balm некoи гo викaaт нo немa никaквa врскa структурaтa не му е тaквa :) ) нa Body shop Honeymania нo дa ти кaжaм не сум бaш зaдoвoлнa имaм впечaтoк декa е пре мрснo и гo кoристaм сaмo пoд некoј мaт кaрмин штo ми ги суши усните. И некaкo нехигиенски ми е штo гo стaвaм прстoт внaтре . Инaку убaвo мирисa тoa дa нo ипaк вo преднoст би гo стaвилa лaбелoтo EOS :)