П.С. Те Сакам (Сесилија Ахерн)

Дискусија во 'Книги' започната од RedDevilGirL, 10 март 2011.

 1. macefeminka

  macefeminka Активен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2012
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  6
  Плачев како мало дете ... :( со нетрпение очекував да дојде првиот ден од месецот за да отвори ново писмо...плачев и сеуште ми солзат очите кога се присетувам на книгата...вреди, кој не ја прочитал, нека тркне до книжарница :)
   
 2. deliza

  deliza Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  8.955
  Дали некој бил во Три да види моментално со попуст книгата колку кошта, или уште е 300 ден?

  Ве молам за одгорвор.
  Фала однапред ;)

  ***

  Да го редактирам мислењето, бидејќи сега ми вратија тие од Три. Книгата кошта 300 ден, а редовната цена била 380 ден. Јас идам денес по книгата, едвај чекам да ја читам ;)
   
 3. Ninphadora

  Ninphadora Активен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  И книгата и филмот ги имам читано и гледано милион пати и секогаш одново и одново се смеам како недоделкана и плачам како бебе ;( :inlove: навистина ремек дело
   
 4. Belieberka666

  Belieberka666 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Единствената книга која ме расплака ....
   
 5. lovely-girl

  lovely-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2010
  Пораки:
  617
  Допаѓања:
  649
  Пол:
  Женски
  Најдобриот филм на сите времиња....
   
 6. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Една од книгите кои не дозволуваат да ги испуштите од раце, час ве смее, час ве тера да плачете. Книга полна со емоции, добра содржина, многу подобра е книгата од филмот, и мило ми е што прво ја прочитав книгата, а потоа филмот го гледав.