1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

П.С. Те сакам (P.S. I love you) [2007]

Дискусија во 'Филмови' започната од HoneyBun, 30 јануари 2011.

 1. HoneyBun

  HoneyBun Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  503
  Допаѓања:
  973
  Пол:
  Женски
  Во главните улоги се Хилари Сванк и Џерард Батлер.
  Девојки што мислите за филмот?
  Дали ви остави посебни впечатоци,или пак сметате дека е досаден :?:
  Мене лично филмот многу ми се допадна. И ми е еден од најомилените филмови. И е доста емотивен филм.
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.087
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  ДА,ми се допаѓа филмот,но претходно ја читав книгата..И во споредба со книгата филмот е очаен.
  Ахх секогаш правам такви грешки,прво книгата,па филмот! |(
  Некои битни детали се изоставени,али тоа е неможе се да се опфати..
  Од мене за филмот 6ка.
   
 3. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Прво ја прочитав книгата па го гледав филмот и се разочарав. Книгата е многу поубава , а и има многу различни работи во книгата се е поубаво опишано и е многу по интересна
   
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.505
  Пол:
  Женски
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Филмот ужасно ме разочара, најлошо направен филм според книга. И воопшто не го препорачувам за гледање |(
   
  На t.w.e.e.t.y и WinnieThePooh им се допаѓа ова.
 5. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Книгата не сум ја читала, но филмот не бше лош. Башка и Жерард Батлер :inlove: :inlove: :inlove:
  [​IMG]
   
 6. Sparks

  Sparks Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  896
  Допаѓања:
  3.194
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Филмот ми е мене многу лош. Скратен, со непропорционално развивање на дејствата, некако на небитни работи се задржале, а можеле за тие минути многу поубави сцени да снимеле ако се држеле повеќе до книгата...
   
  На WinnieThePooh му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  И јас прво ја прочитав книгата и е една од најубавите книги што ги мам прочитано,а филмот онака ништо посебно изоставиле премнугу работи измениле работи кои што немора да бидат изменети и многу е празен...Сите знаеме дека емоциите најубаво се доживуваат во книга ама сепак можеле да го направат барем приближно како книгата.
   
 8. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Го гледам секогаш кога ќе го начекам на било која телевизија, во било кое време :wasntme: И многу ми се допаѓа Батлер тука :inlove: , мил филм, секси глумци, убава тема, мене ми е убав, таман за плачење :wasntme:
  Книгата не сум ја читала, така да неможам да споредам :$ Филмот ми е супер :)
   
 9. LifeLove

  LifeLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  141
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Се согласувам со сите вас дека филмот беше никаков во споредба со книгата.Колку само Холи од филмот се разликува со онаа од книгата.Едно големо разочарување за филмот,за разлика од книгата.
   
  На t.w.e.e.t.y му/ѝ се допаѓа ова.
 10. meredith

  meredith Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  363
  Допаѓања:
  78
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Според мене филмов е прекрасен сум ја читала и книгата :D
   
 11. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Филмот... просечен, лимонадест, ама баш ништо посебно.
  Зевнав неколку пати, имаше некои досадни сцени.
  Фиби од пријатели општо не ја поднесувам |( , а типот со кој ќе ја спарат Хилари умре во Грејс Анатоми :D
  Утнат кастинг.
  Што знам, преценет филм, во ист кош ми е со Walk to remember, If Only и компанија.
  Одвај чекав да заврши и не сум добила желба да го изгледам пак.

  Книгата од друга страна верувам дека е прекрасна, од Сесилија Ахерн - На крајот на виножитото е една од поубавите примероци на модерната белетристика. Па штом е од истата авторка - бинго.
   
  На Sephora му/ѝ се допаѓа ова.
 12. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.505
  Пол:
  Женски
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Трендафилке На крајот на виножитото е каде-каде поубава книга. Некако со повеќе емоции е. За филмов веќе имам дадено мислење |(
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Fallin-ForHisSmile

  Fallin-ForHisSmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  299
  Допаѓања:
  179
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Исто така и јас, но сепак, добро смислено и прекрасна содржина. Ми се допадна. :)
   
 14. Panki.Friik

  Panki.Friik Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 мај 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  12
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  И мене незнам зашо не ми се допадна ич филмов..Многу ми е лигав..ЧСЧС
   
 15. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Секој ден на канал 5 го даваат. Веќе напнаа. |(
  Инаку филмот ми е онака. Не може да се спореди со книгата. Јас плус и не сакам романтики така да не ми остави некаков посебен впечаток.
  Да, досаден би рекла.
   
 16. goddess.Of.chaos

  goddess.Of.chaos Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  1.059
  Допаѓања:
  1.029
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Мене од филмов најголем впечаток ми остави Џерард Батлер. :wasntme: Сакам таков, забавен маж, грижлив и уберсекси.
  Хилари Свонк е ружно и неталентирано створење кое Бог знае како стигнало до дури два Оскари.
  Ја немам читано книгата, но сите ми имаат кажано дека е многу поубава и поемотивна, па ќе ја прочитам како и да е. Ме бендиса - онака. Досаден на моменти, но приказната е прекрасна. Јбг, јас плачев. Лигла сум за вакви работи, иако и не е нешто посебно филмот. :$
   
 17. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Книгата не сум ја читала, ама филмот е катастрофа |( . Единственото убаво нешто во него е Џерард Батлер :tmi:
   
 18. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Премногу лигав и исфорсиран. Не ми е по вкус ама ич. :yawn:
   
 19. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  943
  Допаѓања:
  618
  Пол:
  Женски
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Книгата ја немам по филмот ми се допадна. Може на моменти има досаднчки сцени, но сепак приказната ми е пре емотивна.
   
 20. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  П.С. Те сакам (P.S. I love you ) [2007]

  Книгата е навистина убава, а филмот сеуште не сум го гледала.