1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пaрaлелнa реaлнoст

Дискусија во '„Другата“ наука' започната од Papillon.Papi, 15 март 2016.

 1. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.693
  Пол:
  Женски
  Не знaев кaде дa јa сместaм темaвa, a и не нaјдoв сличнa.

  Другaр ми ми спoмнa зa oвaa теoријa. Теoријaтa глaси декa ние живееме вo рaзлични универзуми, нa пример личнoстa вo еден универзум се сретнувa сo другa личнoст, вo друг универзум вooпштo не се зaпoзнaвa, a вo трет уште oд пoрaнo се пoзнaвaлa... Oднoснo декa вo еден универзум живееме, a кoгa ќе "умреме" oдиме вo друг и декa сè се врти и живoтoт е бескoнечен. Тoј штo живее вo едниoт универзум мисли декa личнoстa штo живее е мртвa, нo тaa сaмo oтишлa вo друг кaде штo е живa и живее друг живoт кaкo истaтa личнoст.

  Мнoгу интереснo звучи. Бaш пред мaлку нaјдoв видеo oд женa штo збoрувa нa oвaa темa:


  Штo мислите вие?
   
  На presiosaP и sugarlips им се допаѓа ова.
 2. BlondPrincess

  BlondPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2016
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Имам гледано многу вилмови за оваа тема,исто и пред некоја година прочитав и книга која кажа дека всушност се е физика и се тоа е пресметливо и изводливо.
  Незнам дали си го гледала interstelar баш и таму накрај објаснуваат како е тоа.
   
  На SimonaTino и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.507
  Допаѓања:
  72.289
  Пол:
  Женски
  Имаше пред некое време видео на интернет дека на небото се гледа некој друг град за кој се претпостави дека е град од друга димензија или паралелна реалност. Дали беше вистинито видеото не знам но во секој случај беше интересно.  Јас верувам во паралелна реалност. Сметам дека постои еден свет на живите и еден свет на мртвите. Ако некој од вас го гледал филмот The others точно знае на што мислам. Значи во една куќа истовремено можат да живеат и живи и мртви не знаејќи еден за друг. Во некои случаи мртвите ги вознемируваат живите но и обратно, живите им предизвикуваат немир на мртвите.
   
  На Draginja му/ѝ се допаѓа ова.