1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Пoзитивно или негативно размислување?

Дискусија во 'Канта' започната од IndieGirl, 31 октомври 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  што мислите што е подобро да се размислува негативно или позитивно, т.е. да се биде оптимист или песимист?

  според мене, мислам дека тоа е зависно од ситуацијата, јас сум помалку и од двете. Се ми е зависно од ситуацијата, бидејќи не секогаш позитивното размислување ми се остварувало. ме интересира што мислите вие? подобро е да се биде оптимист или песимист? :)
   
 2. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
 3. doll

  doll Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  115
  никогаш не очекувај дека секогаш и во секој миг се ќе испадне добро бидејќи разочарувањето станува огромно ако се случи спротивно од очекуваното :^)
  но никогаш не треба да не обземаат ни црни мисли, бидејќи кој го мисли лошото се вели и го довикува . значи, најубава е златна средина, биди си безгрижна весела, не се оптоварувај многу ниту се замарај очекувај секогаш убави работи, но внимавај, не секогаш тие се остварливи :!:
  поздрав :*
   
 4. IndieGirl

  IndieGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  13 октомври 2010
  Пораки:
  846
  Допаѓања:
  707
  не знаев дека има друг пост таков..

  а doll potpolno si u pravo spored mene
   
 5. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.113
  Пол:
  Женски
  Темата е заклучена бидејќи веќе постои слична.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.