1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

РК Металург

Дискусија во 'Спорт' започната од Cvetetto, 28 февруари 2014.

 1. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Барав по форумов и нема ваква тема.. :^) И не можам да сватам,како за мојот омилен ракометен клуб нема тема на форумов. :tmi: Јас сум страствен навивач за Металург,се надевам и многу на форумов се ;) .
  Еве нешто за тимот!

  РК МЕТАЛУРГ-ПРВ ТИМ


  Дрес Име Позиција
  1 Дарко Станиќ -Голман
  3 Гоце Ојлески -Лево крило
  4 Ванчо Димовски -Пикер
  6 Дејан Пецаковски -Лев бек
  7 Ренато Вугринец -Десен бек
  9 Гоце Георгиевски -Десно крило
  11 Дејан Манасков -Лево крило
  13 Филип Миркуловски -Среден бек
  14 Веле Маркоски -Лев бек
  15 Златко Мојсоски -Десно крило
  16 Никола Митревски - Голман
  17 Никола Маркоски - Пикер
  18 Наумче Мојсовски - Среден бек
  19 Павел Атман -Среден бек
  26 Никола Кеџо -Десен бек
  29 Аце Јоновски - Лев бек
  30 Раде Мијатовиќ -Голман
  39 Игор Мандиќ -Лев бек


  СТРУЧЕН ШТАБ
  Лино Червар-Главен тренер
  Александар Петровски-Помошник тренер
  Валтер Вулета-Кондиционен тренер
  Данило Брестовац-Тренер на голмани

  ТЕХНИЧКИ ПЕРСОНАЛ
  Горан Илиевски-Физиотерапевт
  Александар Стојковски-Физиотерапевт


  Еве ја целосната снимка,каде што Металург ја тепа големата Барселона.

  http://www.rkmetalurg.mk/kompletna-snimka-od-sredbata-metalurg-barselona/

  Моментално тој е влезен во осмина финалето во Лигата на шампионите.
  :!: Епа да го бодриме нашиот тим!


  Нешто за темава

  Пишувајте кога ,со кој игра,некоја новост за тимот,после натпревар што мислите и сл.

  Прашање за милион долори $!
  Дали навивате за Металург? ;)
  Јас да!
   

  Прикачени фајлови:

  На joelle и SnowWhite91 им се допаѓа ова.
 2. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.641
  Допаѓања:
  251.422
  Пол:
  Женски
  Kade se prodavaat karti za utresnata utakmica so Meskov I kolku cinat ako nekoj znae.
   
 3. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  А во колку саттот ќе биде натпреварот?На алфа ќе го даваат?
   
 4. marta.99

  marta.99 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 август 2012
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  129
  Пол:
  Женски
  17:45h ќе има на алфа да :) мислам дека се 100 денари картите така им пишува на официјалната страна на фб
   
 5. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.641
  Допаѓања:
  251.422
  Пол:
  Женски
  На мтв прееска видов најава од 17и45.
  Да идам у БТ на билетара би нашла карти?
   
 6. Luna91

  Luna91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2013
  Пораки:
  3.070
  Допаѓања:
  17.204
  Едно големо :clap: за темава.
   
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
 8. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  На утринската емисија на Сител денес гостин беше Ванчо Димовски и рекоа дека сите карти се продадени за утрешниот натпревар. Ако информацијата не е точна известете ме каде може да се набават карти.
  Поздрав и утре чекаме и навиваме за победа.
   
 9. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  Ја ќе одам утре и мислам дека е во 16,45 натпреварот :^)
  Велите да сум во грешка?
   
 10. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  http://www.utrinski.mk/default.asp?Item ... 0E97D187A2

  Во право си во 16:55 e натпреварот.
   
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  А на која програма ќе го даваат на Алфа ?
   
 12. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.315
  Пол:
  Женски
  Епа на Алфа :^)
   
 13. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  :) ме насмеавте девојки.
   
 14. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Епа не бев сигурна дали на Алфа ќе го даваат или на друга програма ;)
   
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Сигурно Цветето во мислите имала и запирка после „даваат“, ама не ја напишала :D
   
 16. donnalia

  donnalia Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  212
  Пол:
  Женски
  Сите сте на натпреварот или чекате да заврши па да коментирате. Секоја чест за момците. Само напред.
   
 17. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Женски
  Браво момци! Секоја чест! Одлична игра,само напред :clap:
   
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  На крајот не можеа да истресат поголема глупост |(
  Одиме со +6 на гости во Данска :clap: :clap: :clap: , а Дарко Станиќ е лудници :D
   
 19. m2m2m2

  m2m2m2 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  1.517
  Допаѓања:
  1.059
  Денес значи Металург беше ТОП! Цела утакмица ја одигра на ниво, немаше падови. Браво! Уживав 8)
   
 20. Seashell31

  Seashell31 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2013
  Пораки:
  736
  Допаѓања:
  728
  Пол:
  Женски
  Браво момци! Предобри бевте :clap: :clap: