Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа-Корона

Дискусија во 'Коронавирус' започната од moni.poni, 28 април 2020.

 1. moni.poni

  moni.poni Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2016
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  72
  Дечки ја отварам темава незнаев кај да пишам
  Проблемот е следен
  На работа дојдоа медицински лица кој ни земаа крв за да не тестираат за вирусот,со тоа што на еден од колегите му покажа дека е позитивен
  Сеа тој колега е во изолација ,и 3 колеги што работат заедно во само изолација
  Тој ден кога ни зимаа крв сите бевме заедно
  Директно или индиректно сите имавме контакт со тој
  Газдите не преземаат ништо,како да не било ништо
  Притоа сме фирма што моментално одат на работа околу 15 луѓе,и секојдневно доаѓаат странки од други фирми
  Каде да пријавам????
  Барам контакт од некој медиум,за консултации со него???
   
 2. mimiiiii

  mimiiiii Популарен член

  Се зачлени на:
  30 јули 2012
  Пораки:
  2.802
  Допаѓања:
  11.118
  Пол:
  Женски
  Во изолација ги ставаат само тие што имале директен контакт со потврден заболен, другите не. Пример кај нас сопругата на колега е позитивна и во само изолација е колегата, но не и колешката што работи со него од причина што таа немала директен контакт со потврден заболен.
  Така да џабе ќе пријавуваш,
   
 3. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.736
  Допаѓања:
  22.684
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20200430-134204_Chrome.jpg
   

  Прикачени фајлови: