Работа + Студирање

Дискусија во 'На работното место' започната од Jecichka, 24 март 2014.

 1. dayla

  dayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  4.718
  Пол:
  Женски
  Во моментов сум во бар, само не во мк.
   
 2. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  Јас размислувам за ваква опсија, само од дома мо велат дека не сум можела и двете работи истовремено. :?: Како да ги убедам луѓето?
   
 3. dayla

  dayla Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2017
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  4.718
  Пол:
  Женски
  Зошто да убедуваш било кој? Штом студираш, не си мало дете. Ќе почнеш да работиш, и ќе докажеш дека можело и така.
   
  На Caci55 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  3.488
  Допаѓања:
  62.927
  Јас на крај на трета се вработив, на две работни места. Мислам дека порано ќе беше многу потешко, друго е трета, веќе имаш фатено некаков ред. Малку се завлечкав, 2 сесии повеќе од планираното, ама искуството што го стекнав многу врати ми отвори понатаму.

  Не беше лесно, ама не беше ни крај на светот. Барем енергија има човек на тие години.
   
 5. Caci55

  Caci55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 април 2018
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  521
  Пол:
  Женски
  А како успевавте да одите на работа и да одите на предавања?