1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Австралија

Дискусија во 'Барање работа' започната од macencef, 1 март 2019.

 1. macencef

  macencef Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  2.080
  Допаѓања:
  3.070
  Пол:
  Женски
  Дали некој има што заминал да работи и живее во Австралија? Како се снајдов те и дали може без гаранција да одиш?