1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Америка ако не си студент

Дискусија во 'Барање работа' започната од daniel123, 20 ноември 2013.

 1. daniel123

  daniel123 Нов член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  здраво би ми било добра помош, ме интересира дали е можно некако да се аплицира за работа во америка а да не си студент пример како бејбиситер или што и да е ? оти реално кај нас во Македонија фајда никаква па ако знае некој нешто или има искуство нека пише немора само за во америка може и за на брод и за јузна африка разбрав дека била добра платата па секој нека кае нешто или нека каже некои агенци или луѓе прибатно што поссредуват за визи (работа за во америка или брод или јузна африка) фала однапред
   
 2. Goga123

  Goga123 Активен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  6
  работа за во америка ако не си студент

  Ако знае некој нешто во врска со работа во америка нека пише !
   
 3. BV87

  BV87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  80
 4. matilda258

  matilda258 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2014
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  478
  Пол:
  Женски
  дозна ли нешто .... и за каква работа во јужна африка се работи не сум слушнала
   
 5. mariatim

  mariatim Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2010
  Пораки:
  1.132
  Допаѓања:
  12.518
  Пол:
  Женски
  Незнам дали некој има слушнато има некој од Косово што посредувал за работа во Америка. Близок извор ми кажа деновиве ќе се распрашам за подетално. Дали некој знае нешто?