Работа во Америка (Work & Travel)

Дискусија во 'Канта' започната од TheGirlNextDoor, 13 февруари 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. TheGirlNextDoor

  TheGirlNextDoor Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2011
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  78
  Забележав теми за работа во повеќе држави, но за ова не. Сметам дека треба да има бидејќи е доста популарно во последно време и би било добро на сите кои би сакале да одат, оние кои веќе имаме колки-толку искуство, а и оние кои веќе биле еднаш или повеќе пати да споделиме информации и искуства особено за агенцијата преку која сме оделе бидејќи агенција како агенција додека да аплицираш е мед и млеко после излегуваат разни проблеми. Преку која агенција се биле (име и град), каде сте работеле, на која работна позиција, како сте си поминале и сл. Еве јас оваа година по прв пат аплицирав добив работа во Њу Џерси и ќе одам преку викинг бидејќи оние кои ги познавам кои имаат одено повеќе пати се најзадоволни од нив. :D
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.733
  Допаѓања:
  53.431
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.