Работа во Аудитива Oticon

Дискусија во 'Барање работа' започната од angelbaby, 29 мај 2016.

 1. angelbaby

  angelbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Се јавив на оглас за работа во аудитива отикон и ме викнаа на интервју ми понудија работа со договор на три месеци и повисока плата од местово на кое работам.сакам да прашам дали некој знае или можеби и работи во аудитива па да ми каже дали е добро во отикон или не? и најмногу ме интересира веќе сум вработена и тоа за стално не сум под договори па ме интересира ова со отиконов немој да биде сеа летно време земаат човек за 3 месеци да покрива дедека се одмори па после ногата в газ зашто би сакала да работам таму и да ризикувам да немам одмор летово и да оставам работа со стално вработување, но несакам да останам после и без одмор и без работа ве молам ако некој има некаква информација да ми каже
   
 2. Dust

  Dust Game Over

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  8.877
  Допаѓања:
  141.181
  Јас па прв пат слушам за овие..
  Што фирма е? Со што се занимава?
  Ако ти звучи премногу добро за да е вистина, бегај од нив хаха
  После три месеци ако ти продолжат договор не значи дека пак иста плата ќе имаш хмм или се лажам
   
  На Gerbera му/ѝ се допаѓа ова.
 3. angelbaby

  angelbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2011
  Пораки:
  66
  Допаѓања:
  10
  Пол:
  Женски
  Тоа се ланец продавници за слушни апаратчиња кои имаат сопствена фирма во данска (фамилијарна фирма ) имаат продавници во скопје на водњанска во куманово битола и тетово ке видиме како ќе биде