1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Работа во Аудитива Oticon

Дискусија во 'Барање работа' започната од angelbaby, 29 мај 2016.

  1. angelbaby

    angelbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Се јавив на оглас за работа во аудитива отикон и ме викнаа на интервју ми понудија работа со договор на три месеци и повисока плата од местово на кое работам.сакам да прашам дали некој знае или можеби и работи во аудитива па да ми каже дали е добро во отикон или не? и најмногу ме интересира веќе сум вработена и тоа за стално не сум под договори па ме интересира ова со отиконов немој да биде сеа летно време земаат човек за 3 месеци да покрива дедека се одмори па после ногата в газ зашто би сакала да работам таму и да ризикувам да немам одмор летово и да оставам работа со стално вработување, но несакам да останам после и без одмор и без работа ве молам ако некој има некаква информација да ми каже
     
  2. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Јас па прв пат слушам за овие..
    Што фирма е? Со што се занимава?
    Ако ти звучи премногу добро за да е вистина, бегај од нив хаха
    После три месеци ако ти продолжат договор не значи дека пак иста плата ќе имаш хмм или се лажам
     
    На Gerbera му/ѝ се допаѓа ова.
  3. angelbaby

    angelbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2011
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    22
    Пол:
    Женски
    Тоа се ланец продавници за слушни апаратчиња кои имаат сопствена фирма во данска (фамилијарна фирма ) имаат продавници во скопје на водњанска во куманово битола и тетово ке видиме како ќе биде
     
  4. suma

    suma Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2016
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Iako e postara temata me interesira kakva firma ispadna? Blagodaram